Задайте вопрос юристу

889 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Права человека, 14 декабря 2024, вопрос №124076 340₴

Как без индификационного кода подать на загранпаспорт паспорт за границей

Мой сын в 2014 отказался от индификационного кода и выехал в Англию.Сейчас ему нужно поменять паспорт .Как это сделать без кода.Без кода не регистрируют в резерв

Ответы юристов (34)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олена!

    На жаль, станом на зараз подати документи на оформлення паспорту за кордоном або отримати останній без наявності встановленого Резерв+ та електронного військово-облікового документу не вийде.

    Щодо Вашого питання, то так, дійсно є така проблема, як "неможливість" не тільки реєстрації, а і внесення даних до Єдиного державного реєстру, якщо у громадянина відсутній РНОКПП. Тобто, якщо у всіх інших відносинах із державою запис у паспорті заміняє РНОКПП, то у випадку з Резерв+ та внесенням даних до реєстру - ні.

    Ваш син перебуває на обліку в ТЦК? Який паперовий військово-обліковий документ він має? Ви пробували звертатись із заявою до ТЦК, МОУ?

    Передбачаю, що Ваше питання, скорше за все, можливо буде вирішити лише у судовому порядку, на жаль.

    Відповідно до Постанови КМУ №560 "ПОРЯДОК реалізації експериментального проекту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів":

    "9. Під час подання громадянами України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які перебувають за межами України, документів до відокремленого підрозділу для оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон працівником відокремленого підрозділу проводиться перевірка дійсності військовооблікового документа.

    10. Перевірка дійсності військово-облікових документів осіб проводиться шляхом електронної інформаційної взаємодії Єдиного державного демографічного реєстру, відомчої інформаційної системи ДМС та Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта”.

    11. У разі отримання з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про недійсність військово-облікового документа під час електронної інформаційної взаємодії працівник відокремленого підрозділу інформує громадянина України про відмову в оформленні паспорта громадянина України та/або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, зокрема наявними засобами електронних комунікацій (телефонний зв’язок, електронна пошта) або поштового зв’язку.

    12. Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які звернулися до відокремленого підрозділу для оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон з 25 квітня 2024 р. до набрання чинності Законом України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, можуть отримати у такому відокремленому підрозділі оформлені документи у разі пред’явлення військово-облікового документа.

    У разі отримання з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про недійсність пред’явленого військово-облікового документа отримання такими особами паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС. У такому разі пересилання таких паспортів до 5 відокремленого підрозділу або закордонної дипломатичної установи України для організації їх видачі не здійснюється".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Турчин Ярослав Олексійович

    ЗДРАВСТВУЙТЕ, ЛЕНА! Гражданин Украины имеет право отказаться от ИНН (РНОКПП, налогового номера) по религиозным убеждениям. О таком отказе уведомляется налоговая инспекция по месту пребывания на учёте / месту жительства. Налоговая ставит штамп в паспорт или выдаёт решения на бланке для обмена в миграционной службе ID-паспорта. В таком случае данное лицо действует по серии и № внутреннего паспорта (паспорта - книжечки) или по номеру ID-карты. Именно эти № и указываются банком при идентификации клиента. Кстати ДIЯ тоже без ИНН не работает. Но есть нюансы и фишки (публично не могу объявлять, извините).

    В Вашем вопросе имеют значение многие переменные от которых зависит тактика решения указанной Вами проблемы.

    Имеет важное значение:

    • Возраст Вашего сына (до 18, 18 - 25, старше 25 лет);
    • Пребывание его на воинском учёте в военкомате / ТЦК и СП (категория учёта - призывник / военнообязанный);
    • Выполнил ли ТЦК и СП свой долг и внёс ли данные в Реестр (то есть оцифровал ли их);
    • Привязаны ли данные Вашего сына в электронном Реестре военнообязанных к его налоговому номеру (а не серии и № паспорта);
    • Доработан ли функционал Резерв+.

    Если проблема только в регистрации в Резерв+, то это особо и не проблема. Если конечно разработчики сделали всё так, как надо.

    Для регистрации в Резерв+ используется, увы, только Bank-iD, то есть регистрация через банк.

    BankID – способ верификации граждан через украинские банки для предоставления административных и других услуг через Интернет.

    Список банков-участников системы BankID Национального банка Украины по ссылке:

    https://bank.gov.ua/ua/bank-id-nbu/abonents

    Лица, которые не имеют банковских карточек в Украине, увы, не могут зарегистрироваться в Резерв+ т.к. не могут пройти верификацию через BankID, хоть это и грубейшее нарушение прав человека, дискриминация и фактический цифровой диктат не самого безопасного метода верификации в отличии от той же цифровой подписи или даже NFC-считывания чипа в заграничном или внутреннем паспорте - ID-карте.

    У Вашего сына есть отметка в паспорте, что он действует по серии и № паспорта или ID-карта с прочерком в поле РНОКПП?

    Если да, то он считается действующим по серии и/или номеру паспорта. Тогда дело за малым - нужно иметь Bank-ID, то есть счёт в банке Украины и установленное на телефон / компьютер соответствующее приложение банка (так называемый Банк24 / Клиент-банк). Многие банки сейчас позволяют открыть счёт гражданам Украины находящимся в связи с войной за границей - дистанционно. Например 100 % гарантирую, что такая функция по состоянию на декабрь 2024 года есть в Монобанке.

    Есть ли у Вашего сына счёт, открытый в каком-либо банке Украины, при помощи которого можно зарегистрироваться в Bank-ID?

    Проблема видимо в том, что либо у Вашего сына нет банковской карточки и возможности через банковское приложение пройти авторизацию в Резерв+, либо Вы перед выездом с Украины не сменили соответствующие данные в банке. Банки Украины такое делают без проблем. Лично помогал клиентам таких банков как Приват, Монобанк, Райффайзен, Сенс-Банк, ПУМБ, ОТП-банк и ряда других проходить соответствующую процедуру замены данных.

    Не дам гарантии, что сейчас это возможно, но в 2022 году такую процедуру замены данных можно было пройти и дистанционно.

    Самый продвинутый в плане дистанционности - Монобанк (им это и самим выгодно, т.к. у них особо нет отделений по Украине). Попробуйте через него. Но у них есть баг (техническая проблема), что НЕЛЬЗЯ зарегистрироваться без кода, нужно сфотографировать старый ИНН (от которого отказались) и после уже зарегистрировать изменение данных путём коммуникации с службой поддержки, когда откроют счёт / карточку в приложении Монобанк.

    Если же карточка банка у Вас есть - нужно поработать с службой поддержки, чтоб дистанционно актуализировать Ваши персональные данные. Можно так и объяснить - хочу выполнить воинский долг, а в Резерв+ не регистрирует без Bank-ID. Думаю препятствовать никто не будет.

    Но в Резерв+ тоже может возникнуть проблема.

    Если Ваш сын стоит на учёте в военкомате / ТЦК и СП по налоговому номеру и Вы не уведомили ТЦК о смене, то данные не подтянет.

    При этом - стать на учёт в ТЦК по Резерв+ нельзя. Вернее такая опция доступна будет только для несовершеннолетних при приписке к призывному участку в 16 - 18 лет и получении статуса "Призывник".

    Посольство Украины обязано принять документы на постановку на учёт и отправить их в Украину, для обеспечения принятия на учёт в ТЦК.

    Думаю господин Залужный как посол Украины в Объединенном Королевстве - это должен знать как никто другой.

    Если же Ваш сын стоит на воинском учёте и проблема в том, что данные не бъются, т.к. он по базе ТЦК имеет налоговый номер, то вопрос решаем (публично не могу раскрыть алгоритмы решения, т.к. им поделился мой хороший знакомый - один из разработчиков ДІЯ в Минцифре, потому я не имею морального права трубить эту информацию на широкую публику).

    Есть альтернатива. Законный способ - это написать письмо в ТЦК с просьбой внести изменения в данные Вашего сына в Реестре / включить данные в Реестр в связи с отказом от налогового номера. Даже заявление в ТЦК на отсрочку предусматривает возможность НЕ ИМЕТЬ РНОКПП (налоговый номер), потому база данных ТЦК 100 % предусматривает смену такого параметра как налоговый номер на серию и номер паспорта.

    Когда ТЦК поставит Вашего сына на учёт / изменит данные / внесёт данные - можно будет уже видеть свои данные в Резерв+ и использовать их для получения документов.

    Теперь раскрою Порядок постановки на воинский учёт за границей.

    Процедуру раскрыло Посольство Украины в Германии. Данные применяемы для любой страны.

    Далее языком оригинала. То есть на украинском.

    13 червня 2024 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 07.06.2024 № 675 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 і від 16 травня 2024 р. № 560» (текст акта на вебсайті Верховної Ради України).

    Унесеними постановою змінами до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487 (далі – Порядок), запроваджено можливість для громадян, які були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців, стати на військовий облік без необхідності прибуття в Україну.

    Зокрема встановлюється, що вказана категорія громадян зобов’язана у строк до 16.06.2024 стати на військовий облік одним з таких способів:

    - прибуття особисто до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК);

    - шляхом подання заяви про взяття на військовий облік у довільній формі разом із відомостями, визначеними додатком 4 до Порядку, та копії першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон до ТЦК, Центрального управління або регіонального органу СБУ або відповідного підрозділу розвідувальних органів, яким такого громадянина України знято з військового обліку, через ЗДУ (Закордонні дипломатичні установи).

    Заява про постановку на військовий облік, подається громадянином України до ЗДУ (закордонної дипломатичної установи України - консульство, посольство):

    - особисто разом із паспортом громадянина України для виїзду за кордон, який, після прийняття заяви, повертається громадянину України;

    - засобами поштового зв’язку разом з копією першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

    Увага! Для громадян, які не зняті із військового обліку та перебувають за кордоном, оновлення військово-облікових даних може бути здійснено шляхом використання мобільного застосунку «Резерв+», створеного Міністерством оборони України. Рекомендуємо ознайомитися з поширеними запитаннями і відповідями щодо мобільного застосунку «Резерв+», наданими Міністерством оборони України.

    https://germany.mfa.gov.ua/news/rozyasnennya-shcho...

    Консульство за експериментальною постановою зобов"язане приймати заяви на уточнення даних і пересилати їх до ТЦК та СП м. Києва, який і буде забезпечувати цей процес. Постанова КМУ № 565 від 17.05.2024 р.

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/565-2024-%D0%B...

    ПОРЯДОК організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів

    затверджено постановою КМУ від 30 грудня 2022 р. № 1487 (в редакції від 11.07.2024 р.)

    Військовий облік громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном, здійснюється районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, органами СБУ, відповідними підрозділами розвідувальних органів на загальних засадах.

    Порядок взяття на військовий облік працівників системи органів дипломатичної служби України визначається Генеральним штабом Збройних Сил за погодженням із МЗС.

    {Пункт 52 в редакції Постанови КМ № 563 від 16.05.2024}

    ТОБТО, ФОРМАЛЬНО У ВАС МАЮТЬ ПРИЙНЯТИ ЗАЯВУ, ЯКЩО НЕ ПЕРЕБУВАЄТЕ НА ОБЛІКУ. ЯКЩО НА ОБЛІКУ Є - ТО ВИПРАВИТИ ВІДСУТНІСТЬ ДАНИХ В РЕЗЕРВ + МОЖЕ ЗАЯВА ДО ТЦК ЗА МІСЦЕМ ОБЛІКУ, ЩОБ ВНЕСЛИ ВАС В РЕЄСТР.

    То есть вопрос решаемый в любом случае. Главное какой вариант Вам именно нужен исходя из существующей проблемы.

    Успешного решения Вашего вопроса!

    С уважением и пониманием, юрист Ярослав Турчин (г. Гамбург, Германия)

    Лена Клиент месяц назад

    у него есть в паспорте отметка и есть монобанк

    • Турчин Ярослав Олексійович

      Немного шире раскрыл свой ответ. Обновите страницу или продублирую ответ еще раз. Ситуация решаемая, но нужно понять какая именно проблема и в чём она состоит.

      Гражданин Украины имеет право отказаться от ИНН (РНОКПП, налогового номера) по религиозным убеждениям. О таком отказе уведомляется налоговая инспекция по месту пребывания на учёте / месту жительства. Налоговая ставит штамп в паспорт или выдаёт решения на бланке для обмена в миграционной службе ID-паспорта. В таком случае данное лицо действует по серии и № внутреннего паспорта (паспорта - книжечки) или по номеру ID-карты. Именно эти № и указываются банком при идентификации клиента. Кстати ДIЯ тоже без ИНН не работает. Но есть нюансы и фишки (публично не могу объявлять, извините).

      В Вашем вопросе имеют значение многие переменные от которых зависит тактика решения указанной Вами проблемы.

      Имеет важное значение:

      • Возраст Вашего сына (до 18, 18 - 25, старше 25 лет);
      • Пребывание его на воинском учёте в военкомате / ТЦК и СП (категория учёта - призывник / военнообязанный);
      • Выполнил ли ТЦК и СП свой долг и внёс ли данные в Реестр (то есть оцифровал ли их);
      • Привязаны ли данные Вашего сына в электронном Реестре военнообязанных к его налоговому номеру (а не серии и № паспорта);
      • Доработан ли функционал Резерв+.

      Если проблема только в регистрации в Резерв+, то это особо и не проблема. Если конечно разработчики сделали всё так, как надо.

      Для регистрации в Резерв+ используется, увы, только Bank-iD, то есть регистрация через банк.

      BankID – способ верификации граждан через украинские банки для предоставления административных и других услуг через Интернет.

      Список банков-участников системы BankID Национального банка Украины по ссылке:

      https://bank.gov.ua/ua/bank-id-nbu/abonents

      Лица, которые не имеют банковских карточек в Украине, увы, не могут зарегистрироваться в Резерв+ т.к. не могут пройти верификацию через BankID, хоть это и грубейшее нарушение прав человека, дискриминация и фактический цифровой диктат не самого безопасного метода верификации в отличии от той же цифровой подписи или даже NFC-считывания чипа в заграничном или внутреннем паспорте - ID-карте.

      У Вашего сына есть отметка в паспорте, что он действует по серии и № паспорта или ID-карта с прочерком в поле РНОКПП?

      Если да, то он считается действующим по серии и/или номеру паспорта. Тогда дело за малым - нужно иметь Bank-ID, то есть счёт в банке Украины и установленное на телефон / компьютер соответствующее приложение банка (так называемый Банк24 / Клиент-банк). Многие банки сейчас позволяют открыть счёт гражданам Украины находящимся в связи с войной за границей - дистанционно. Например 100 % гарантирую, что такая функция по состоянию на декабрь 2024 года есть в Монобанке.

      Есть ли у Вашего сына счёт, открытый в каком-либо банке Украины, при помощи которого можно зарегистрироваться в Bank-ID?

      Проблема видимо в том, что либо у Вашего сына нет банковской карточки и возможности через банковское приложение пройти авторизацию в Резерв+, либо Вы перед выездом с Украины не сменили соответствующие данные в банке. Банки Украины такое делают без проблем. Лично помогал клиентам таких банков как Приват, Монобанк, Райффайзен, Сенс-Банк, ПУМБ, ОТП-банк и ряда других проходить соответствующую процедуру замены данных.

      Не дам гарантии, что сейчас это возможно, но в 2022 году такую процедуру замены данных можно было пройти и дистанционно.

      Самый продвинутый в плане дистанционности - Монобанк (им это и самим выгодно, т.к. у них особо нет отделений по Украине). Попробуйте через него. Но у них есть баг (техническая проблема), что НЕЛЬЗЯ зарегистрироваться без кода, нужно сфотографировать старый ИНН (от которого отказались) и после уже зарегистрировать изменение данных путём коммуникации с службой поддержки, когда откроют счёт / карточку в приложении Монобанк.

      Если же карточка банка у Вас есть - нужно поработать с службой поддержки, чтоб дистанционно актуализировать Ваши персональные данные. Можно так и объяснить - хочу выполнить воинский долг, а в Резерв+ не регистрирует без Bank-ID. Думаю препятствовать никто не будет.

      Но в Резерв+ тоже может возникнуть проблема.

      Если Ваш сын стоит на учёте в военкомате / ТЦК и СП по налоговому номеру и Вы не уведомили ТЦК о смене, то данные не подтянет.

      При этом - стать на учёт в ТЦК по Резерв+ нельзя. Вернее такая опция доступна будет только для несовершеннолетних при приписке к призывному участку в 16 - 18 лет и получении статуса "Призывник".

      Посольство Украины обязано принять документы на постановку на учёт и отправить их в Украину, для обеспечения принятия на учёт в ТЦК.

      Думаю господин Залужный как посол Украины в Объединенном Королевстве - это должен знать как никто другой.

      Если же Ваш сын стоит на воинском учёте и проблема в том, что данные не бъются, т.к. он по базе ТЦК имеет налоговый номер, то вопрос решаем (публично не могу раскрыть алгоритмы решения, т.к. им поделился мой хороший знакомый - один из разработчиков ДІЯ в Минцифре, потому я не имею морального права трубить эту информацию на широкую публику).

      Есть альтернатива. Законный способ - это написать письмо в ТЦК с просьбой внести изменения в данные Вашего сына в Реестре / включить данные в Реестр в связи с отказом от налогового номера. Даже заявление в ТЦК на отсрочку предусматривает возможность НЕ ИМЕТЬ РНОКПП (налоговый номер), потому база данных ТЦК 100 % предусматривает смену такого параметра как налоговый номер на серию и номер паспорта.

      Когда ТЦК поставит Вашего сына на учёт / изменит данные / внесёт данные - можно будет уже видеть свои данные в Резерв+ и использовать их для получения документов.

      Теперь раскрою Порядок постановки на воинский учёт за границей.

      Процедуру раскрыло Посольство Украины в Германии. Данные применяемы для любой страны.

      Далее языком оригинала. То есть на украинском.

      13 червня 2024 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 07.06.2024 № 675 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 і від 16 травня 2024 р. № 560» (текст акта на вебсайті Верховної Ради України).

      Унесеними постановою змінами до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487 (далі – Порядок), запроваджено можливість для громадян, які були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців, стати на військовий облік без необхідності прибуття в Україну.

      Зокрема встановлюється, що вказана категорія громадян зобов’язана у строк до 16.06.2024 стати на військовий облік одним з таких способів:

      - прибуття особисто до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК);

      - шляхом подання заяви про взяття на військовий облік у довільній формі разом із відомостями, визначеними додатком 4 до Порядку, та копії першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон до ТЦК, Центрального управління або регіонального органу СБУ або відповідного підрозділу розвідувальних органів, яким такого громадянина України знято з військового обліку, через ЗДУ (Закордонні дипломатичні установи).

      Заява про постановку на військовий облік, подається громадянином України до ЗДУ (закордонної дипломатичної установи України - консульство, посольство):

      - особисто разом із паспортом громадянина України для виїзду за кордон, який, після прийняття заяви, повертається громадянину України;

      - засобами поштового зв’язку разом з копією першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

      Увага! Для громадян, які не зняті із військового обліку та перебувають за кордоном, оновлення військово-облікових даних може бути здійснено шляхом використання мобільного застосунку «Резерв+», створеного Міністерством оборони України. Рекомендуємо ознайомитися з поширеними запитаннями і відповідями щодо мобільного застосунку «Резерв+», наданими Міністерством оборони України.

      https://germany.mfa.gov.ua/news/rozyasnennya-shcho...

      Консульство за експериментальною постановою зобов"язане приймати заяви на уточнення даних і пересилати їх до ТЦК та СП м. Києва, який і буде забезпечувати цей процес. Постанова КМУ № 565 від 17.05.2024 р.

      https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/565-2024-%D0%B...

      ПОРЯДОК організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів

      затверджено постановою КМУ від 30 грудня 2022 р. № 1487 (в редакції від 11.07.2024 р.)

      Військовий облік громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном, здійснюється районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, органами СБУ, відповідними підрозділами розвідувальних органів на загальних засадах.

      Порядок взяття на військовий облік працівників системи органів дипломатичної служби України визначається Генеральним штабом Збройних Сил за погодженням із МЗС.

      {Пункт 52 в редакції Постанови КМ № 563 від 16.05.2024}

      ТОБТО, ФОРМАЛЬНО У ВАС МАЮТЬ ПРИЙНЯТИ ЗАЯВУ, ЯКЩО НЕ ПЕРЕБУВАЄТЕ НА ОБЛІКУ. ЯКЩО НА ОБЛІКУ Є - ТО ВИПРАВИТИ ВІДСУТНІСТЬ ДАНИХ В РЕЗЕРВ + МОЖЕ ЗАЯВА ДО ТЦК ЗА МІСЦЕМ ОБЛІКУ, ЩОБ ВНЕСЛИ ВАС В РЕЄСТР.

      То есть вопрос решаемый в любом случае. Главное какой вариант Вам именно нужен исходя из существующей проблемы.

      Успешного решения Вашего вопроса!

      С уважением и пониманием, юрист Ярослав Турчин (г. Гамбург, Германия)

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    Скільки років Вашому сину? Він намагався зареєструватись в Резерв+ через Монобанк? Чи перебуває він на військовому обліку?

    Згідно постанови КМУ 932

    9. Під час подання громадянами України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які перебувають за межами України, документів до відокремленого підрозділу для оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон працівником відокремленого підрозділу проводиться перевірка дійсності військово-облікового документа.

    10. Перевірка дійсності військово-облікових документів осіб проводиться шляхом електронної інформаційної взаємодії Єдиного державного демографічного реєстру, відомчої інформаційної системи ДМС та Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта”.

    11. У разі отримання з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про недійсність військово-облікового документа під час електронної інформаційної взаємодії працівник відокремленого підрозділу інформує громадянина України про відмову в оформленні паспорта громадянина України та/або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, зокрема наявними засобами електронних комунікацій (телефонний зв’язок, електронна пошта) або поштового зв’язку.

    13. У разі коли стосовно громадянина України чоловічої статі віком від 18 до 25 років, який звернувся до відокремленого підрозділу для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, відсутній запис в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, прийом документів здійснюється без подання такою особою військово-облікового документа.

    Отже, якщо сину менше 25 років, то він може звернутись до ДП Документ і без військово-облікового документа, але якщо сину більше 25 років та він не перебуває на військовому обліку та/або не має військово-облікового документа з Резерв+, то йому відмовлять у оформленні паспорта громадянина України та/або паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

    Згідно пункт 11 постанови КМУ 678,

    У разі необхідності проведення додаткових перевірок для ідентифікації особи, зокрема проведення процедури встановлення особи, строк розгляду такої заяви-анкети продовжується до двох місяців, про що територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС повідомляє відокремленому підрозділу з метою подальшого інформування заявника засобами телефонного, електронного або поштового зв’язку.

    Отримання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянином України чоловічої статі віком від 18 до 60 років здійснюється у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС. Пересилання таких паспортів до відокремленого підрозділу або закордонної дипломатичної установи України для організації їх видачі не здійснюється.

    Вимоги абзацу четвертого цього пункту не застосовуються до громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, на яких поширюються положення пунктів 2-1-2-3, 2-7Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (ЗП України, 1995 р., № 4, ст. 92; Офіційний вісник України, 2010 р., № 65, ст. 2239).

    Обставини, зазначені в абзаці п’ятому цього пункту, підтверджуються документами, оформленими в установленому законодавством порядку.

    Тобто, якщо син взагалі не має військово-облікового документа та по віку є старшим за 25 років, то йому відмовлять у оформленні паспорта громадянина України та/або паспорта громадянина України для виїзду за кордон. А якщо він перетнув кордон не згідно пунктів 2-1-2-3, 2-7 Правил перетинання державного кордону громадянами України, то йому не перешлють його документи за кордон.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Лена Клиент месяц назад

    він давно живе за кордоном Але закінчився термін закордонного паспорта

    • Дерій Владислав Олегович

      На жаль, якщо сину більше 25 років вирішальне значення в отриманні закордонного паспорту є наявність військово-облікового документа та перебування на військовому обліку.

      Ситуація склалася таким чином, що громадяни, які виїхали на постійне проживання за кордон все рівно мають обов'язок перебувати на обліку, а урядовці зробили максимально складним процес отримання консульських послуг або оформлення паспортних документів закордоном без електронного військово-облікового документа з QR кодом.

    Лена Клиент месяц назад

    А как встати на облік якщо відмовився від індефікаційного коду

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Питання не в тому, як стати на обік без РНОКПП, а в тому, як стати на облік, не повертаючись в Україну. Ваш син взагалі ніколи не стояв на обліку в ТЦК?

    • Дерій Владислав Олегович

      В Україні відсутність ідентифікаційного коду (РНОКПП) не є перешкодою для взяття на військовий облік. Якщо син відмовився від отримання РНОКПП з релігійних переконань, процедура залишається можливою, адже у його паспорті є відповідний запис про відмову від коду.

      Загалом, взяття на військовий облік відбувається за особистої присутності громадянина в ТЦК і це прямо передбачено постановою КМУ 1487 - Взяття на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється за їх особистої присутності (крім випадків, визначених у пунктах 15, 15-1 цього Порядку та підпункті 10-1 пункту 1 додатка 2). При цьому взяття на військовий облік здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України (паспорта громадянина України для виїзду за кордон у випадку подання заяви про взяття на військовий облік через закордонну дипломатичну установу України згідно з підпунктом 10-1 пункту 1 додатка 2) та військово-облікового документа у разі, якщо він видавався та не був втрачений.

      Проте, якщо Ваш син має штамп у паспорті про постійте проживання за кордоном, то можна спробувати стати на військовий облік через консульство.

      Згідно пункту 10-1 правил військового обліку

      Громадяни України, які були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців, зобов’язані протягом 30 днів з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 563 “Про внесення змін до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів” (Офіційний вісник України, 2024 р., № 49, ст. 2980) стати на військовий облік одним з таких способів:

      • прибуття особисто до територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
      • шляхом подання заяви про взяття на військовий облік у довільній формі разом із відомостями, визначеними додатком 4 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, та копії першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу СБУ або відповідного підрозділу розвідувальних органів, яким такого громадянина України знято з військового обліку, через закордонну дипломатичну установу України.

      Заява подається громадянином України закордонній дипломатичній установі України особисто разом із паспортом громадянина України для виїзду за кордон, який після прийняття заяви повертається громадянину України, або засобами поштового зв’язку разом з копією першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

      Закордонна дипломатична установа України надсилає заяву з визначеними документами відповідному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки, Центральному управлінню або регіональному органу СБУ або відповідному підрозділу розвідувальних органів на їх адресу електронної пошти, яка розміщена на їх офіційному веб-сайті, у семиденний строк.

    Лена Клиент месяц назад

    він не пригоден до військової служби

    • Дерій Владислав Олегович

      Вашому сину видали військово-обліковий документ?

      Якщо Вашого сина визнали непридатним з виключенням з військового обліку і цьому є підтвердження, то йому не потрібно ставати на облік, він може лише направити до ТЦК заяву про внесення відомостей про виключення до Реєстру Оберіг.

    Лена Клиент месяц назад

    в нього є білет ,що він не пригоден до служби

    • Дерій Владислав Олегович

      Він непридатний в мирний час та обмежено придатний у воєнний ? Чи він непридатний до військової служби із виключенням з військового обліку?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      В Вашого сина військовий квиток із записом, що він виключений з обліку у зв'язку зі станом здоров'я? Чи Ваш син був визнаний непридатним в мирний час та обмежено придатним у воєнний час?

    Лена Клиент месяц назад

    від 05.2005 він має посвідчення де визнан не придатним до військової служби

    • Дерій Владислав Олегович

      Провірте відмітки - там десь вказано "Згідно п.3 ч.6 ст. 37" ?

      • Лена Клиент месяц назад

        такого нема ає

        Згідно ст17б гр.і нок.МОУ 2-94р.

        • Дерій Владислав Олегович

          Ваш син не ВИКЛЮЧЕНИЙ, а лише ЗНЯТИЙ з військового обліку.

          Його можуть взяти (поновити) на військовому обліку згідно п.2 ч.1 ст.37 "Про військовий обов'язок і військову службу" , в якому вказано, що "взяттю на військовий облік військовозобов’язаних підлягають громадяни України зняті з військового обліку Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України відповідно за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки України.

          На жаль, якщо син ініціює процес взяття на облік - є ймовірність, що йому пришлють повістку на зареєстровану адресу проживання. Проте, він може повідомити ТЦК про те, що перебуваєте за кордоном і не має можливості прибути до ТЦК по надісланій повістці.

          Також його можуть спробувати притягнути до адміністративної відповідальності.

    Лена Клиент месяц назад

    написано в м/час ,а про воєнний час нічого не написано

    • Айвазян Юрій Климентійович

      яка стаття наказу МОУ та який пункт статті: а, б, в?

      • Лена Клиент месяц назад

        17 б гр.і нок МОУ 2

        • Айвазян Юрій Климентійович

          На жаль, але Вашого сина не виключили з обліку. Виключення з обліку було та є можливим лише за пунктом "а". Тож, скорше за все його просто визнали непридатним у мирний час та обмежено придатним у воєнний час.

        • Айвазян Юрій Климентійович

          Якщо ТЦК автоматично не повернув Вашого сина на облік у реєстрі, то вихід з цієї ситуації тільки один - ставати на облік. При тому, Вам навряд чи, вдасться зробити це не в Україні.

    • Дерій Владислав Олегович

      Його можуть взяти на військовий облік, адже скоріш за все його лише зняли з обліку, а не виключили

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Мой сын в 2014 отказался от индификационного кода и выехал в Англию.Сейчас ему нужно поменять паспорт .Как это сделать без кода.Без кода не регистрируют в резерв

    Якщо фізична особа відмовилася від присвоєння ІН та офіційно повідомили про це відповідні державні органи, тоді у паспорті зроблена відмітка про відмову від присвоєння ІПН, а в заявку на формування сертифікатів необхідно внести: «серію та номер паспорта» (без пробілів та будь-яких інших символів!).

    У випадку звернення із паспортом нового зразка ID-карткою на зворотній стороні картки у полі РНОКПП буде прописано слово «ВІДМОВА» , а в заявку на формування сертифікатів необхідно внести номер документа з поля: «Документ №» (дев’ятизначний код).

    На жаль, але без РНОКПП Ваш син не зможе авторизуватися через Резерв+. Але він може спробувати завантажити е-ВОД через Дію: https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...

    Постанова КМУ від 16.08.2024 № 932 "Про реалізацію експериментального проекту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів" визначає, що:

    12. Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які звернулися до відокремленого підрозділу для оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон з 25 квітня 2024 р. до набрання чинності Законом України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, можуть отримати у такому відокремленому підрозділі оформлені документи у разі пред’явлення військово-облікового документа.

    У разі отримання з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про недійсність пред’явленого військово-облікового документа отримання такими особами паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС. У такому разі пересилання таких паспортів до 5 відокремленого підрозділу або закордонної дипломатичної установи України для організації їх видачі не здійснюється.

    16. Отримання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон особами, зазначеними у пункті 13 цього Порядку, здійснюється за умови пред’явлення військово-облікового документа, дійсність якого перевіряється працівником відокремленого підрозділу відповідно до пункту 10 цього Порядку.

    У даній ситуації можете спробувати звернутися до ТЦК та СП листом на електронну пошту, що ми вже і робили для декількох клієнтів. Не скажу, що отримали успіх, але іншого варіанту не залишається, Вам потрібно мати або паперовий, або електронний ВОД.

    Якщо Ваше питання ніяк не пов'язане із закордонним паспортом, тим не менше, отримати внесення змін до Резерв + без особистого відвідування ТЦК та СП буде доволі складно.

    Відповідно до пункту 4 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559, у разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

    у паперовій формі – повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;

    в електронній формі – повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

    У даній ситуації, чинне законодавство, на жаль, є фактично безвихідним. Або Ви маєте повертатися до України і таким чином оновлювати свої дані, або іншого варіанту немає. До речі, посадові особи держави України саме на цьому варіанті наголошують.

    Звертаю увагу на постанову КМУ від 07.06.2024 № 675 "Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 і від 16 травня 2024 р. № 560". Вона передбачає, що громадяни України, які були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців, зобов’язані протягом 30 днів з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 563 “Про внесення змін до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів” (Офіційний вісник України, 2024 р., № 49, ст. 2980) стати на військовий облік одним з таких способів:

    прибуття особисто до територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

    шляхом подання заяви про взяття на військовий облік у довільній формі разом із відомостями, визначеними додатком 4 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, та копії першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу СБУ або відповідного підрозділу розвідувальних органів, яким такого громадянина України знято з військового обліку, через закордонну дипломатичну установу України.

    Інший варіант, власне те, що ми і пробуємо з моїми клієнтами - направляти до ТЦК листа електронною та звичайною поштою щодо внесення відповідної інформації. Якщо буде відмова або просто ігнорування, подавати до суду позов про зобов'язання ТЦК внести відповідну інформацію. Очевидно, що це їх зобов'язання, а тому треба пробувати діяти.

    Згідно з частинами восьмою та дев’ятою статті 5 Закону органами ведення Реєстру є районні (об’єднані районні), міські (районні у місті, об’єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи Служби зовнішньої розвідки України тощо. Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.

    Актуалізація бази даних Реєстру здійснюється на підставі відомостей, що вносяться органами ведення Реєстру, а також шляхом електронної інформаційної взаємодії (обміну відомостями) між Реєстром та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені цією частиною (частина третя статті 14 Закону).

    Відповідно до пункту 17-1 частини першої статті 7 Закону відомості про результати медичних оглядів, що проводяться з метою визначення придатності до виконання військового обов’язку, належать до персональних даних призовника, військовозобов’язаного та резервіста.

    Згідно зі статтею 6 Закону до Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості:

    1) персональні дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів;

    2) службові дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    Особам, які працюють з базами даних Реєстру, заборонено вимагати, обробляти та використовувати будь-яку інформацію, не передбачену законодавством.

    Відповідно до статті 58 Конституції України Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.

    Звертаю увагу, що згідно зі статтею 15 Закону особи, винні у порушенні вимог цього Закону, несуть відповідальність згідно із законом.

    Сподіваюся, моя відповідь була Вам корисною.

    З повагою!

    Лена Клиент месяц назад

    дуже вдячна вам

    • Турчин Ярослав Олексійович

      Прошу. Маю надію, що наданої інформації вистачить, щоб позитивно вирішити Вашу ситуацію.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Прошу, Олена! Вдачі Вам та Вашому сину!

    • Дерій Владислав Олегович

      Успіхів у вирішенні Вашого питання!

    Лена Клиент месяц назад

    твк інформація є,тепер треба думати.

    • Дерій Владислав Олегович

      Якщо Ваш син перебуває у Великобританії, то оформити закордонний паспорт можна в консульстві, адже центрів ДП «Документ» у ВБ немає (https://pasport.org.ua/centers).

      Якщо в старому закордонному паспорті є візи або інші необхідні відмітки, то краще його не здавати при оформленні нового, законодавство це дозволяє. Та й взагалі буде набагато гірша ситуація, якщо старий закордонний паспорт син здасть, а новий йому по якимось причинам не відправлять.

    • Турчин Ярослав Олексійович

      у ДП Документ / консульського відділу Посольства України в Об"єднаному Королівстві та міграційників немає доступу до бази податкової, тому цілком можна отримати резерв+ за Bank-ID зі старим податковим номером. Але якщо в Монобанк вже все змінено на серію і номер паспорта, то доведеться писати електронного листа в ТЦК, щоб поміняли дані про особу з РНОКПП на серію і номер паспорта.

      Також можна звернутися до чат-бота служби підтримки Резерв+

      https://chats.viber.com/reserveplusbot

      Інструкція з користування Резерв+ за посиланням.

      https://reserveplus.mod.gov.ua/guide/

      Згідно з пунктом 8 Постанови КМУ № 559 від 16.05.2024 р.

      Військово-обліковий документ в електронній формі містить такі відомості з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (за наявності):

      1) прізвище;

      2) власне ім’я (усі власні імена);

      3) по батькові (за наявності);

      4) дата народження;

      5) реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);

      6) окремий номер запису в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів;

      7) відомості про результати медичних оглядів, що проводилися з метою визначення придатності до виконання військового обов’язку;

      8) відомості про наявність відстрочки від направлення для проходження базової військової служби для призовників або відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період (бронювання) для військовозобов’язаних та резервістів;

      9) військове звання (для військовозобов’язаних та резервістів);

      10) військово-облікова спеціальність;

      11) відомості про виконання військового обов’язку (категорія обліку);

      12) відомості про військовий облік (вид обліку та територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, в якому перебуває на обліку);

      13) відомості щодо звернення або надсилання до Національної поліції повідомлення про вчинення адміністративного або кримінального правопорушення;

      14) адреса місця проживання;

      15) номери засобів зв’язку;

      16) адреси електронної пошти (за наявності);

      17) дата і час оновлення облікових даних призовником, військовозобов’язаним та резервістом;

      18) дата і час формування військово-облікового документа в електронній формі.

      {Пункт 8 в редакції Постанови КМ № 721 від 18.06.2024 - застосовується з 18 червня 2024 року}

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Кабмін встановив новий порядок, за яким паспортні сервіси за кордоном будуть приймати і перевіряти документи від чоловіків, які бажають оформити паспорт громадянина України чи закордонний паспорт.

    Отже, під час подання за кордоном чоловіками від 18 до 60 років документів до паспортного сервісу для оформлення паспорта громадянина України чи закордонного паспорту працівниками паспортного сервісу проводиться перевірка дійсності військово-облікового документа.

    Така перевірка дійсності проводиться шляхом електронної інформаційної взаємодії Демографічного реєстру, відомчої інформаційної системи ДМС та Реєстру військовозобов’язаних «Оберіг» через систему Трембіта. Тобто, працівник паспортного сервісу буде перевіряти дані в автоматичному порядку, а не вимагати паперові підтвердження.

    Якщо з Реєстру «Оберіг» отримані відомості про недійсність військово-облікового документа, то працівник паспортного сервісу інформує громадянина про відмову в оформленні паспорта, зокрема наявними засобами електронних комунікацій (телефонний зв’язок, електронна пошта) або поштового зв’язку.

    Окремо зазначено, що чоловік від 18 до 60 років, який звернувся до паспортного сервісу для оформлення паспорта громадянина України чи закордонного паспорту з 25 квітня 2024 р. до набрання чинності законом про посилення мобілізації 3633-IX, може отримати у паспортному сервісу оформлені документи у разі пред’явлення військово-облікового документа. Але за умови, що цей документ буде відображатися у Реєстрі «Оберіг» як дійсний.

    У разі отримання з Реєстру «Оберіг» відомостей про недійсність пред’явленого військово-облікового документа отримання такими особами паспорта громадянина України чи закордонного паспорту здійснюється у територіальному органі чи територіальному підрозділі ДМС. Тобто, в Україні.

    У такому разі пересилання таких паспортів до паспортного сервісу або закордонної дипломатичної установи для організації їх видачі не здійснюється.

    У разі, коли стосовно чоловіка від 18 до 25 років, який звернувся до паспортного сервісу для оформлення, обміну паспорта громадянина України чи закордонного паспорту, відсутній запис в Реєстрі військовозобов’язаних «Оберіг», прийом документів здійснюється без подання військово-облікового документа.

    Тобто, прийняти документи паспортний сервіс за кордоном може і у тому випадку, якщо запису в Реєстрі «Оберіг» немає.

    Однак що стосується отримання такими особами паспорта громадянина України чи закордонного паспорта, то воно здійснюється за умови пред’явлення військово-облікового документа, дійсність якого перевіряється працівником паспортного сервісу за кордоном шляхом електронної інформаційної взаємодії Єдиного державного демографічного реєстру, відомчої інформаційної системи ДМС та Реєстру «Оберіг».

    Отже, прийняти документи для оформлення паспорту без військово-облікового документа в чоловіків 18-25 років можуть, а ось паспорт не видадуть, доки в Реєстрі «Оберіг» не буде зроблено відповідний запис.

    Відповідно до розділу ІІІ Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків Nº 822 для проведення реєстрації, внесення змін, отримання Картки або відомостей з Державного реєстру використовуються дані документа, що посвідчує особу:

    • паспорт громадянина України,
    • паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відміткою про оформлення документів для виїзду громадян України за кордон на постійне проживання (для громадян України, які виїжджають за кордон на постійне проживання чи постійно проживають за кордоном),
    • тимчасове посвідчення громадянина України.
    • Громадяни України, іноземці, особи без громадянства, що проживають або перебувають за кордоном та не можуть прибути до відповідного контролюючого органу в Україні, згідно з пунктом 7 розділу ІІІ Положення Nº 822, у разі необхідності отримання Картки, можуть надіслати поштою на адресу ДІС (04053 м. Київ, Львівська площа, буд. 8):
      • Облікову картку Nº 1 ДР (див. посилання наприкінці)
      • ксерокопію з чітким зображенням документа, що посвідчує особу.

    Документи, які подаються (надсилаються рекомендованим листом) до контролюючого органу, повинні бути викладені українською мовою та не містити виправлень. Підпис фізичної особи на Обліковій картці Nº 1 ДР повинен бути засвідчений у встановленому законодавством порядку (нотаріально). При цьому документи, видані компетентними органами іноземної держави та складені іноземною мовою, повинні бути засвідчені в установленому законодавством України порядку та перекладені українською мовою, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. Картка платника податків фізичної особи, яка проживає або перебуває за кордоном та не може прибути до відповідного контролюючого органу в Україні, може бути надіслана за письмовим клопотанням особи на вказану нею адресу за кордоном.

    До Облікової картки Nº 1 ДР вноситься така інформація, зокрема:

    • прізвище, імʼя, по батькові (за наявності);
    • дата народження;
    • місце народження (країна, область, район, населений пункт);
    • місце проживання (перебування) задеклароване (зареєстроване);
    • громадянство;
    • реквізити документа, що посвідчує особу (назва документа, серія (за наявності) та номер, дата видачі та уповноважений субʼєкт, який видав документ).


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA