Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго часу ! Цікавить таке питання. . Виявили випадково при перевірці на блокпосту, що перебуваю у розшуку ТЦК. Співробітники ТЦК подивилися реєстр і сказали, що не з'явився по повістці, та відпустили, бо маю діючу відстрочку. Після оновлення документу у Резерв+, з'явилось повідомлення: " Порушені правила військового обліку. Зверніться у ТЦК". Повістку не бачив, чи була вона не знаю, згідно того факту, що зараз вона на пошті лежить 3 дні, а я у відрядженнях, то усе можливо. Повістка скоріше за все, була відправлена до того як отримав відстрочку. Питання:
1) Після отримання постанови про штраф за статею 210, та оплати штрафу, чи треба якось повідомляти ТЦК, чи розшук зніметься автоматично. Постанова була отримана через адвокатський запит, тож чи маю після оплати знову з'явитись до ТЦК, чи можу повідомити про оплату по пошті ?
2) Якщо оскаржити постанову через суд, чи може суд своїм рішенням зняти з рошуку, чи з судовим рішенням все одно звертатись у ТЦК?
3) Чув що можуть відправити на ВЛК, тут теж питання, я обмежено придатний, тож за останніми змінами - маю пройти ВЛК до 05.02.2025, але згідно постанови 560 п. 63 як особа яка має діючу відстрочку, можу його не проходити. Який віхід у цій ситуації. Дякую.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Оплата штрафу не звільняє Вас від обов'язку явитися до ТЦК.
Розшук автоматично не знімуть, крім того Вам можуть прислати будь-коли другу повістку, все залежить від завантаженості ТЦК.
Оплатити постанову Ви повинні протягом 15 днів після її отримання.
Після оплати Вам обов'язково потрібно повідомити про це ТЦК, щоб вони не звернулися до державної виконавчої служби і сума штрафу не подвоїлась. Повідомити можете особисто або направити рекомендованим листом.
Статус "В розшуку" знімуть після того, як Ви явитесь до ТЦК або якщо доведете в суді, що в розшук Вас оголосили безпідставно.
Для зняття з розшуку керівник ТЦК повинен подати клопотання до національної поліції. На практиці, оплата штрафу не звільняє від обов‘язку прибути до ТЦК. Тому керівники ТЦК надають перевагу залишати статус «у розшуку» , щоб військовозобов‘язаний не міг нормально пересуватися поки не прибуде до ТЦК. Проте, можливо, Вам пощастить та Ви отримаєте рішення суду, в якому Ви оскаржите постанову та зобов'яжете ТЦК зняти з розшуку і виправити відомості в Резерв+.
На жаль, можуть направити.
4 травня набув чинності Закон України 3621-IX https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3621-20#Text, згідно якого термін обмежено придатний вже не застосовується.
Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону 3621-IX: Установлено, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, ПРОТЯГОМ ДЕВ'ЯТИ МІСЯЦІВ з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.
Закон має більшу юридичну силу чим постанова КМУ 560, яка у пункті 63 визначає, що на момент дії відстрочки на ВЛК не направляються.
Поки Ви маєте оформлену відстрочку, то можете пройти ВЛК, адже мобілізації Ви не підлягаєте.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Богдане!
Можете повідомити про сплату штрафу поштою, проте, чи зніме ТЦК Вас з рошуку це питання... Можливо, у Вашому випадку краще вирішувати питання саме в ТЦК, тим паче, що Ви маєте оформлену відстрочку.
У суді Ви будете оскаржувати не розшук ТЦК, а правомірність Вашого притягнення до адмінистративної відповідальності у зв'язку із неявкою за повісткою.
Якщо судове рішення буде винесено на Вашу користь, то у зв'язку з тим, що притягнення Вас до відповідальності було незаконе, то й відповідно - розшук незаконий, а отже ТЦК повинен зняти Вас із останнього. Проте, маю сумніви, що Вам вдасться це зробити дистанційно. Все одно потрібно буде відвідати ТЦК.
Коли Ви отримали постанову у відповідь на адвокатський запит? До цього моменту Ви не були повідомлені якимось чином про дату, час та місце розгляду справи? Яким числом винесена постанова?
Вихід з цієї ситуації такий, що Вам все одно рано чи пізно прийдеться пройти ВЛК (звичайно, за умови отримання повістки), оскільки статус обмежено-придатний скасований.
Так, дійсно, є певна колізія, між законом та постановою, проте, на мою думку, краще скористатися наявним правом на відстрочку та пройти ВЛК зараз, аби у майбутньому не мати теоретичних проблем, хоча, вирішувати, звичайно, тільки Вам.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
1.
СПЛАТА ШТРАФУ НЕ ПРИЗВОДЕ ДО АВТОМАТИЧНОГО ЗНЯТТЯ З РОШУКУ, ПОКИ ВИ НЕ З'ЯВИТИСЯ ДО ТЦКСП.
2.
РІШЕННЯ СУДУ НЕОБХІДНО НАДАТИ ДО ВИКОНАННЯ.
АЛЕ У ВАШОМУ ВИПАДКУ ТАКОГО РІШЕННЯ БУТИ НЕ МОЖЕ - ТШМУ ЩО РОЗШУК ОГОЛОШУЄТЬСЯ ПІСЛЯ ПОРУШЕННЯ ОСОБОЮ ЗАКОНОДАВСТВА.
БІЛЬШЕ ТОГО - РОЗШУК ЧЕРЕЗ АРМОР СПЕЦЕФІЧНИЙ.
Перелік повноважень ТЦК та СП було затверджено постановою Кабінету міністрів №154 від 23 лютого 2022 року "Про затвердження Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки".
Деякі повноваження передбачені також:
Адміністративні заходи ТЦКПС. Йдеться, зокрема, про звернення ТЦК до органів поліції для:
Важливо, що адміністративне затримання таких осіб здійснюється незалежно від їхнього місця перебування на військовому обліку (в такому разі особа доставляється до найближчого ТЦК та СП).
Крім того, ТЦК можуть (за необхідності) виписувати постанову про притягнення військовозобов'язаного до адміністративної відповідальності без складання протоколу про адміністративне правопорушення:
У разі порушення вимог щодо військового обліку, ТЦК мають право ініціювати адміністративну відповідальність. За певні порушення військового законодавства, такі як уникнення від мобілізації, військовозобов'язані можуть притягуватися до адміністративної відповідальності без складання протоколу.
ТЦК дійсно може просити поліцію затримати особу, яка не зʼявилася за повісткою. Це передбачає п. 56 Порядку організації та ведення військового обліку, затвердженого постановою Кабміну №1487.
ПІСЛЯ ЗВЕРНЕННЯ ТЦКСП ДО ПОЛІЦІЇ, ІНФОРМАЦІЮ ПРО ВАС ВНОСЯТЬ ДО БАЗА "АРМОР ".
Поліція за зверненням ТЦК здійснює адміністративне затримання та доставлення осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В Україні створені і працюють бази МВС АРМОР, "Оберіг" і "Гарпун", де зібрані певні дані про українців.
АРМОР – розшифровується, як Автоматизоване Робоче Місце Оперативного Робітника. Це інтегрована інформаційно-пошукова система Міністерства внутрішніх справ України, прийнята за базову у всіх обласних МВСУ з 2002 року. Автоматизовані робочі місця встановлені у міських районних відділах, Функції системи: пошукові, облікові, довідкові, прогнозуючі.
Це внутрішня база поліції,в якій містяться дані про людей які в них адміністративні відповідальності або кримінальні. І, в принципі, вони бачать по людині, по її документах, до чого вона притягувалася, різні адміністративні правопорушення, кримінальні, а також розшук. Плюс зараз в базі АРМОР є відміточка, що людина ухилянт. Тобто, з приводу ТЦК. Але, по суті, це і є так звана база ухилянтів, в яку ТЦК подають в поліцію про розшук.
В базу АРМОР може потрапити кожна людина, якщо вона спричинить якесь адміністративне порушення, або це буде постанови поліцейських патрульних, або це буде рішення через суд. Звичайні люди зайти і перевірити себе в базі АРМОР не можуть. Тому що це поліцейська база.
БЕЗ ТЦКСП ЗНЯТИСЯ З ОБЛІКУ В АРМОР НЕМОЖЛИВО.
3.
ВИМОГИ ЗАКОНУ ВИЩИ ПО ПРИОРІТЕТУ А НІЖ ПОСТАНОВИ КМУ.
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Л И С Т
30.01.2009 N Н-35267-18
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v3526323-09#to...
У випадку суперечності норм підзаконного акта нормам закону слід застосовувати норми закону, оскільки він має вищу юридичну силу.
---
4 травня набув чинності закон № 3621, яким було скасовано статус "обмежено придатний".
Військовозобовʼязані громадяни, які раніше мали статус "обмежено придатний", мають повторно пройти військово-лікарську комісію (ВЛК). Зробити це треба до 5 лютого 2025 р.
В РАЗІ ОТРИМАННЯ ПОВІСТКИ НА ПРОХОДЖЕННЯ ВЛК, ВИ ПОВИННІ З'ЯВИТИСЯ ЗА ПОВІСТКОЮ ТА ПРОЙТИ ВЛК, НЕЗВАЖАЮЧИ НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ.