Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день В мене дружина інвалід 2 група. Вона старша на 13 років. 3 місяці тому нас не пропустили за кордон, та ще й до цього ж влаштували 4 годинний допит. Вимагали зізнання що це фіктивно і за гроші. Погрожували поліцією та ТЦК. Перелопатили наші телефони та взяли наші ІМЕЙ телефонів. В кінці кінців відмовили в перетині (не підтверджена мета= поїздка до друзів) і відпустили.
Питання
1) чи це було ЗАКОННО?
2)для чого береться імеі?
3)Як нам себе поводити, щоб ми все ж таки змогли перетнути кордон при потребі?
ДЯКУЮ ЗА ВІДПОВІДІ.
Всі документи були зібрані, але не було відстрочки. Зараз вже сформована в Резерві.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
У відмови перетині кордону виносяться відповідне рішення яке може бути оскаржене в установлено законом порядку.
Вам його надавали?
На сьогодні Ви маєте право на перетин кордону виходячи з правил перетинання кордону громадянам України.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
1. Це незаконно
2. Не мали права брати імеі - прикордонники це не слідчі, а Ваш випадок це не кримінальне правопорушення. Якщо прикордонники щось вигадують - телефонуйте в ДБР та нехай несуть відповідальність за свої дії. Одружуватися можна в будь-якому віці.
3. Перетинайте кордон в денну пору доби та за можливості в іншому пункті пропуску. Мета поїздки - лікування та оздоровлення.
Якщо Вам не дозволяють перетнути кордон Ви повинні вимагати письмову відмову у праві на перетин кордону, що оформляється у вигляді рішення.
Відмовити Вам можуть лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови.
Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення.
Рішення про відмову у перетині кордону може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним у судовому порядку.
також можете подавати скаргу на прикордонника до Адміністрації ДПС України на телефон гарячої лінії (служба «ДОВІРА») +38 (044) 527-63-63 (для дзвінків з мобільного) - 1598.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Вікторе!
Звичайно, що ні, і Ви це самі прекрасно розумієте. Справа прикордонників перевірити справжність документів, які Ви надали при перетині кордону. До повноважень останніх не віднесено вирішення питання коли, хто та у якому віці можу укласти шлюб.
Крім того, Правила перетину кордону не вимагають від Вас надавати пояснення щодо мети Вашої поїздки. Ви маєте право на перетин кордону разом із дружиною з інвалідністю і на цьому крапка.
ІМЕІ – це серійний 15-значний номер мобільного телефону, який встановлює завод-виробник. Щоб дізнатися ІМЕІ власного пристрою, достатньо ввести комбінацію *#06# на телефоні.
Цей номер є унікальним для кожного телефону, пристрій передає його у мережу оператора при підключенні. Таким чином телефон ідентифікується у мережі телефону, а з ним – і користувач. Ідентифікація відбувається через базові станції, кожна з яких має конкретну адресу та зону покриття.Тож якщо до ІМЕІ “прив’язати” дані користувача пристрою: номер мобільного, ім’я людини, вид діяльності – отримаємо інструмент, аби відстежувати, де перебуває телефон (а з ним і власник).
Такий інструмент часто використовують слідчі в рамках кримінальних проваджень, зокрема під час проведення негласних слідчих дій. Стаття 268 КПК України дозволяє їм через суд отримувати дані про сеанси зв’язку, здійснені через певні базові станції – а отже, і про ІМЕІ пристроїв та номери телефонів.
Перше, що Вам потрібно - це бути впевненим у собі та знати свої права.
Друге, якщо відмовляють в одному пункті пропуску - брати письмову відмову, та їхати у інший пункт пропуску.
Третє, оскаржити відмову прикордонників до адмінистративного суду, якщо виїхати все ж таки не вдасться.
З повагою, адвокат Айвазян.