Начните консультацию с юристом онлайн
Планирую получать переводы из-за границы. Насколько я знаю такие переводы облагаются подоходным налогом, но платить 18% не охота. Также я слышал, что можно зарегистрировать ФОП и платить 5%. Но в виду отсутствия прописки я так понимаю оформить ФОП не получиться.
Подскажите пожалуйста возможные варианты выхода из ситуации.
Также рассматриваю юридическое сопровождение по этому вопросу, если необходимо.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (24)
Юрист, г. Днепр, 13 лет опыта
Общаться в чатеАдвокат, г. Киев, 20 лет опыта
от кого вы собираетесь получать переводы
Переводы планирую получать от работодателя/клиента.
Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта
я рекомендую все таки оплачивать налоги - особенно если переводов будет много - "береженого ....бережет - дело рук самих утопающих "
но для этого Фоп не обязательно открывать - Вы можете платить налоги добровольно от суммы дохода - 18 и 1.5%
Адвокат, г. Киев
Налоговый кодекс Украины определяет, что плательщиком налога является физическое лицо, которое получает доходы как из источника их происхождения в Украине, так и иностранные доходы.Кто должен уплачивать налог. Физическое лицо (получатель перевода) должно включить сумму полученных международных денежных переводов в общий годовой налогооблагаемый доход. Он также обязан подать годовую налоговую декларацию по результатам отчетного налогового года, а также уплатить:
• налог на доходы физических лиц;• военный сбор с таких доходов.
Размер налога. Налоговый кодекс определил ставку налогообложения в размере 18% на общий годовой налогооблагаемый доход плательщика налога и военный сбор в размере 1,5%.По какому курсу перечислять. Пересчет полученного международного перевода в национальную валюту необходим для включения в общий налогооблагаемый доход. Этот пересчет осуществляется по курсу НБУ на дату получения перевода.Если говорить о средствах, которые мигранты перечисляют в Украину другим физическим лицам, например, родственникам? Какие налоги они должны платить?
Получение таких денег может быть расценено как дарение. Если такой подарок получен от члена семьи первой степени родства (родителей, супруга или супруги, детей, в том числе усыновленных) то действует нулевая ставка налога. По таким операциям также не взимается военный сбор.
Кроме того, в состав общего месячного (годового) налогооблагаемого дохода не включаются такие поступления, как, например, выдача и возврат ссуды, алименты и т.д., полученные из-за границы от родственников или других физических лиц. Поэтому они налогообложению не подлежат.
Большое спасибо. Всё это я знаю. Вопрос в другом: какие варианты выхода из ситуации при минимальных потерях?
Адвокат, г. Киев
Я так понимаю у вас нет регистрации потому что вы не хотите идти в армию.Без регистрации ФОП не зарегистрируют.Чтобы не платить налог 19.5% надо ФОП.Замкнутый круг .Не может быть минимальных потерь есть просто решение ситуации.Мы все Вам об этом розказали.А принимать решение будете вы.Нельзя решить ваш вопрос так как вы хотите.
Адвокат, г. Харьков, 7 лет опыта
Добрий день.
За загальним правилом, якщо особп є резидентом України та отримує іноземний дохід, він зобов’язаний сплатити відповідні податки до державного бюджету України.
Що таке іноземний дохід?
Це дохід (прибуток), отриманий з джерел за межами України, який є об’єктом оподаткування резидента (пп. 163.1.3 ПКУ).
Хто такий резидент?
Громадянин України не завжди може мати статус резидента для цілей сплати податків в Україні. Перелік резидентів визначено у пп.14.1.213 ПКУ. Так, зокрема, резидентами є фізичні особи, які мають місце проживання в Україні. Також, фізична особа є резидентом України, якщо: така особа має місце проживання в Україні, а також в іноземній державі; така особа має місце постійного проживання в Україні, а також в іноземній державі та має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні; така особа не має місця постійного проживання у жодній з держав або неможливо визначити державу в якій особа має центр життєвих інтересів, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів протягом періоду або періодів податкового року. Достатньою умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім’ї або її реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.
Які податки потрібно сплачувати?
1) По-перше, це ПДФО. Так, ставка ПДФО становить 18 % від суми отриманих іноземних доходів.
2) По-друге, це військовий збір. Ставка військового збору становить 1,5 % від суми отриманих іноземних доходів.
Чи повинні Ви сплачувати податки "і там і тут"?
Згідно з нормами міжнародних договорів, які стали частиною національного законодавства України, фізична особа може зменшити суму податку на суму податків, сплачених за кордоном за наявності чинного договору про уникнення подвійного оподаткування між Україною та відповідною іноземною державою. Сума такого зменшення має бути зазначена у річній податковій декларації (пп. 170.11.2).
Для отримання такого права на зарахування, платник зобов’язаний отримати від уповноваженого державного органу іноземної країни довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України (п. 13.5 ПКУ).
Як ДФС може дізнатися про Ваш дохід?
Органи ДФС України можуть отримувати інформацію про наявність доходів від вітчизняних банківських установ.
Окрім цього наша держава здійснює обмін податковою інформацією з чималою кількістю країн, а нещодавно приєдналася до плану BEPS, за чим слідуватиме введення стандарту CRS про автоматичний обмін податковою інформацією.
Як правило, банки проводять фінансовий моніторинг, коли на Ваш рахунок приходить сума 100-150 тис. Тобто, ви повинні будете підтверджувати такі доходи.
Отже, Ви маєте змогу сплачувати податки як на території України, так й закордоном. Але, якщо сплата податків за кодоном буде відбуватися, то потрібно буде надавати відповідні довідки в України, щоб не було подвійного оподаткування.
Що стосується Фоп.
Ви можете підібрати оптимальну групу для себе та платити єсв "за себе" та єдиний податок від доходу (наприклад, 5 %).
Якщо надана консультація Вам допомогла, прошу обрати її як найкраща відповідь. Дякую.
Спасибо, но в чем заключается рекомендация? Регистрировать ФОП или не платить? Если 1, тогда как это сделать без прописки? Если 2, то где гарантия что не будет повестки?
За четкий ответ готов заплатить больше чем указано.
Юрист, г. Днепр, 13 лет опыта
Общаться в чатеЮрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Доброго дня.
1) Оподаткування іноземного доходу за ставками ПДФО 18 % та військовий збір 1,5 % - стосується саме фізичниї осіб, які не зареєстровували свою діяльніять та отримують дохід за кордоном.
Ви ж можете зареєструватись ФОП та сплачувати податки з доходу, отриманого в іноземній валюті та перерахованого у гривні.
У вашому випадку доцільно реєструватися ФОП та обирати 3 групу єдиного податку зі ставкою 3%.
Ви можете залишатися неплатником ПДВ аж до 5 млн грн.
2) Вважаю, що Ви можете відкрити ФОП і без прописки.
Згідно ст. 18 Закону про держреєстрацію (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/755-15), для державної реєстрації ФОП подаються такі документи:
1) Заява про державну реєстрацію ФОП.2) Заява про застосування спрощеної системи оподаткування (в разі її обрання).
Згідно з ч. 4 ст. 9 Закону про держреєстрацію, в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань містяться відомості про місцезнаходження фізичної особи-підприємця (місце проживання або інша адреса, за якою здійснюється зв’язок з фізичною особою-підприємцем).
Тобто, в Законі про держреєстрацію немає уточнення, що місцезнаходження ФОП – це саме адреса прописки. У цьому Законі лише вказано, що це місце проживання або інша адреса, за якою здійснюється зв’язок з ФОП.
Ви можете зареєструвати ФОП без прописки, за фактичним місцем проживання:
1) онлайн через Будинок Юстиції України або iGov, вказавши в заяві адресу, за якою Ви хочете зареєструвати ФОП (там також можна ознайомитися з відгуками користувачів, щоб бути готовим до можливих проблем під час онлайн-реєстрації). В такому випадку Вам попередньо необхідно буде отримати електронний цифровий підпис (так званий «ЕЦП»);
2) відправивши поштою нотаріально завірену заяву про державну реєстрацію ФОП, вказавши в заяві адресу, за якою Ви хочете зареєструвати ФОП.
Особисто подавати документи я Вам не раджу. Так як реєстратор може попросити ваш паспорт та відмовити у реєстрації у зв'язку з відсутністю прописки.
Також слід зазначити, що призовний вік в Україні 18-27 років. А тому, якщо Вам вже виповнилося 27 років, то до армії Вас не заберуть. Тому можна спокійно йти до військкомату та не боятися, що Вам вручать повістку. А після цього реєструвати місце проживання. Адже за проживання без реєстрації місця проживання також передбачена адмінвідповідальність.
Пишіть, якщо будуть додаткові питання. Всього доброго.
Спасибо за ответ!
1) Возможно ли чтобы Вы меня зарегистрировали (не бесплатно конечно)?
2) Что нужно для создания ЕЦП?
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Будь ласка.
Звертайтесь через мій профіль.
Если я заполню форму на вашей странице, то мне перезвоните именно Вы?
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Отримати ЕЦП можна через систему Приват24 чи будь-який акредитований центр сертифікації ключів.
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Доброго дня!
По Вашому питанню:
Вважаю, що Ви можете відкрити ФОП і без прописки.
Згідно ст. 18 Закону про держреєстрацію (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/755-15), для державної реєстрації ФОП подаються такі документи:
1) Заява про державну реєстрацію ФОП.
2) Заява про застосування спрощеної системи оподаткування (в разі її обрання). Обираєте 3 групу оподаткування, тоді буде можливим Ваш варіант з 5% від доходу.
Згідно з ч. 4 ст. 9 Закону про держреєстрацію, в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань містяться відомості про місцезнаходження фізичної особи-підприємця (місце проживання або інша адреса, за якою здійснюється зв’язок з фізичною особою-підприємцем).
Тобто, в Законі про держреєстрацію немає уточнення, що місцезнаходження ФОП – це саме адреса прописки. У цьому Законі лише вказано, що це місце проживання або інша адреса, за якою здійснюється зв’язок з ФОП.
Ви можете зареєструвати ФОП без прописки, за фактичним місцем проживання:
1) онлайн через Будинок Юстиції України або iGov, вказавши в заяві адресу, за якою Ви хочете зареєструвати ФОП (там також можна ознайомитися з відгуками користувачів, щоб бути готовим до можливих проблем під час онлайн-реєстрації). В такому випадку Вам попередньо необхідно буде отримати електронний цифровий підпис (так званий «ЕЦП»);
2) відправивши поштою нотаріально завірену заяву про державну реєстрацію ФОП, вказавши в заяві адресу, за якою Ви хочете зареєструвати ФОП.
Особисто подавати документи я Вам не раджу. Так як реєстратор може попросити ваш паспорт та відмовити у реєстрації у зв'язку з відсутністю прописки.
Також слід зазначити, що призовний вік в Україні 18-27 років.З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Ви, мабуть, настільки сильно поважаєте клієнта, що копіюєте мою відповідь та виставляєте її за свою.
Вам не соромно?
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Лицензионное соглашение (https://uristy.ua/ua/policies/terms):
"6.1.2. Кроме случаев, установленных настоящими Правилами, а также действующим законодательством Украины, никакой Контент не может быть скопирован (воспроизведен), переработан, распространен, отображен во фрейме, опубликован, скачан, передан, продан или иным способом использован целиком или по частям без предварительного разрешения правообладателя, кроме случаев, когда правообладатель явным образом выразил свое согласие на свободное использование Контента любым лицом....
6.1.6. Любое использование Сайта или Контента, кроме разрешенного в настоящих Правилах или в случае явно выраженного согласия правообладателя на такое использование, без предварительного письменного разрешения правообладателя, категорически запрещено.
6.1.7. Если иное явным образом не установлено в настоящих Правилах, ничто в настоящих Правилах не может быть рассмотрено как передача исключительных прав на Контент....
6.2.1. Пользователь несет личную ответственность за любой Контент или иную информацию, которые он загружает или иным образом доводит до всеобщего сведения (публикует) на Сайте или с его помощью. Пользователь не имеет права загружать, передавать или публиковать Контент на Сайте, если он не обладает соответствующими правами на совершение таких действий, приобретенными или переданными ему в соответствии с законодательством Украины.
6.2.2. Администрация Сайта может, но не обязана, просматривать Сайт на наличие запрещенного Контента и может удалять или перемещать (без предупреждения) любой Контент или пользователей по своему личному усмотрению, по любой причине или без причины, включая без всяких ограничений перемещение или удаление Контента, который, по личному мнению Администрации, нарушает настоящие Правила, законодательство Украины и/или может нарушать права, причинить вред или угрожать безопасности других Пользователей или третьих лиц....
7.1 В случае наличия сомнений относительно правомерности использования Пользователя Сайтом, Администрация вправе в любое время и без предварительного уведомления Пользователя по своему усмотрению удалить, блокировать или принудительно изменить Учетную информацию таких Пользователей....".
Коллега Гончаренко, плагиат с Вашей стороны наблюдался и раньше.
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Налговый кодекс Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17) содержит следующее положение:
"Стаття 165. Доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу
165.1. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи:...
165.1.31. основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку;";
"Стаття 164. База оподаткування
164.1. Базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених цим розділом....
164.2. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються:...
164.2.17. дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених статтею 165 цього Кодексу) у вигляді:...
д) основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року. Кредитор зобов’язаний повідомити платника податку - боржника шляхом направлення рекомендованого листа з повідомленням про вручення або шляхом укладення відповідного договору, або надання повідомлення боржнику під підпис особисто про прощення (анулювання) боргу та включити суму прощеного (анульованого) боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було прощено. Боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації. У разі неповідомлення кредитором боржника про прощення (анулювання) боргу у порядку, визначеному цим підпунктом, такий кредитор зобов’язаний виконати всі обов’язки податкового агента щодо доходів, визначених цим підпунктом.".
Налоговое законодательство не есть моя сильная сторона, но мои рассуждение сводятся к следующему. Во-первых, подп.164.2.17. НК исключает как дополнительное благо случаи, предусмотренные ст.165 НК, согласно которой, как мной приведено, сумма поворотной финансовой помощи не включается в общий налогооблагаемый доход. Во-вторых, подп.164.2.17. предусматривает понятие кредита, тогда как подп.165.1.31. - поворотную финансовою помощь; юридически это различные, самостоятельные и несопоставимые категории и факты.
Другими словами, как мне представляется, возможным и правомерным переводы могут быть Вам оформляться как поворотная финансовая помощь с последующим их прощением долга стороной, оказывающую эту помощь.
Спасибо за ответ! Нужно ли доказывать что эти переводы это поворотная фин. помощь? Если да, то с помощью какого документа?
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
У призначенні платежу вкказуйте " благодійний внесок , або безповоротна фін допомога , а головне не перевищуйте ліміт у 150 тис. грн у місяціь та 4 тис. грн в день інакше підпадаєте під обов язковий фінансовий моніторинг банку про підозрілі фінансові операції з наступним блокуванням коштів на рахунку та повідомлення органів ДФС. Після цього треба доводити походження коштів та сплату податків - договором, рахунком -фактурою, випискою з банку.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
В том и дело, что именно "поворотна", а не "безворотна".
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Как я считаю, это подлежит заключению договора об этой помощи. Согласно Гражданского кодекса Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15), ст.639:
"2. Якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася.
Якщо сторони домовилися укласти договір за допомогою інформаційно-телекомунікаційних систем, він вважається укладеним у письмовій формі.".
Смотрите также Закон Украины "Про електронні документи та електронний документообіг" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/851-15).
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Относительно оформления прописки:
, согласно пункта 18 «Правил регистрации места проживания» для получения прописки необходимо подать следующий пакет документов:
При регистрации с согласия собственника нужно его присутствие при подаче заявления. Также он должен иметь при себе документы, удостоверяющие личность и право собственности на жилье, в которое осуществляется прописка.
С уважением,
Константин Гончаренко