Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня поясніть будь-ласка. Куди звертатися щоб повернутися з сзч назад в свою військову частину згідно нових законів. Напряму в військову частину звурнутися. Чи до всп і дбр. Як взагалі то краще зробити.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (10)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Іване!
Вам необхідно звернутись до ВСП.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Завантажте застосунок Армія +.
У мобільному застосунку Армія+ для військовослужбовців з’явився рапорт на повернення з СЗЧ.
Такий рапорт буде розглядатися 24 години. Потім військовослужбовець має отримати повідомлення про те, що має прибути до нової військової частини - батальйону резерву, яких зараз 17.
А якщо я хочу назад в свою військову частину? Я взагалі в лікарні був. А вони в сзч подали.
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеЯкщо не закінчилося службове розслідування або слідчий направив матеріали на доопрацювання, й інформація ще не була занесена в ЄРДР, такий військовослужбовець за участі ВСП доставляється до батальйонів резерву, які є у складі ЗСУ. Є затверджений алгоритм, і в батальйонах резерву проводиться переміщення такого військовослужбовця до військових частин і підрозділів ЗСУ. Залежно від ситуації ухвалюється рішення про повернення його на службу: або в те місце, де він проходив службу, або в інше місце.
А наскільки то законно? Якщо був на лікуванні то ти повертаєшся в свою військову частину. В мене таке враження що вони спіцяльно зробили то. Я є спеціаліст з рхбз. І я був в хіміком в рхбз. Вони що когось свого рішили поставити на ту посаду. Ніфіга я вертаюся в свою частину. Якщо не пустять то пишу заяву в поліцію про їхні незаконні дії.
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеНаразі такі правила. Згідно дисциплінарного статуту ЗСУ ви маєте право на оскарження дій військового керівництва.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Іване!
Ви можете звернутись до ВСП за місцем знаходження. Слідчий ВСП оформить Вам припис та направить до військової частини.
Або ж Ви можете подати рапорт у застосунку Армія+. Останній отримує Головне управління Військової служби правопорядку (ВСП), яке підтверджує заявку військового. Після цього військовослужбовець має 24 години, щоб прибути до відділу ВСП, який він обрав.
Після оформлення документів тим, хто повернувся з СЗЧ, зроблять припис і допоможуть безпечно дістатися до однієї із 17 військових частин.
Військовослужбовцям, які вперше самовільно залишили військові частини чи місця служби або вчинили дезертирство, та які добровільно прибудуть не пізніше 1 січня 2025 року до військових частин і висловлять готовність продовжити військову службу, буде продовжено військову службу, дію контракту, та поновлено соціальні гарантії.
Зокрема, таким військовим також буде поновлено:
Відповідні нарахування будуть відновлені з моменту повернення на службу, зазначили в прокуратурі.
Про намір повернутися до військових частин для подальшого проходження військової служби військовослужбовці або їхні командири мають поінформувати відповідні спеціалізовані прокуратури у сфері оборони, територіальні управління Державного бюро розслідувань, органи Національної поліції чи територіальні управління Військової служби правопорядку.
“Наявність кримінального провадження за фактом вчинення самовільного залишення військової частини чи місця служби або дезертирства не є підставою для відмови у продовженні військової служби та дії контракту. У подальшому до таких військовослужбовців, які стали на шлях виправлення, буде застосована процедура звільнення від кримінальної відповідальності.
https://novynarnia.com/2024/12/02/vijskovi-yaki-po...
Відповідно до статті 401 ККУ, яка регулює питання поняття військового кримінального правопорушення:
5. Особа, яка під час дії воєнного стану вперше вчинила кримінальне правопорушення, передбачене статтями 407, 408 цього Кодексу, може бути звільнена від кримінальної відповідальності в порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством України, якщо вона добровільно звернулася із клопотанням до слідчого, прокурора, суду про намір повернутися до цієї або іншої військової частини або до місця служби для продовження проходження військової служби та за наявності письмової згоди командира (начальника) військової частини (установи) на продовження проходження такою особою військової служби.
Згідно із Законом України "Про внесення зміни до глави XII "Прикінцеві положення" Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" щодо умов продовження військової служби під час дії воєнного стану окремим категоріям військовослужбовців":
1) військовослужбовцям, які самовільно залишили військові частини чи місця проходження служби або дезертирували до набрання чинності Законом України "Про внесення зміни до глави XII "Прикінцеві положення" Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" щодо умов продовження військової служби під час дії воєнного стану окремим категоріям військовослужбовців" від 21 листопада 2024 року № 4087-IX і військову службу яких призупинено та які добровільно прибули не пізніше 1 січня 2025 року до відповідних військових частин (місць проходження військової служби), визначених центральними органами виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво Збройними Силами України та іншими військовими формуваннями, і висловили готовність продовжити військову службу, командир (начальник) військової частини не пізніше 72 годин з дня їх прибуття до військової частини чи місця проходження служби продовжує відповідно військову службу, дію контракту, а також поновлює виплату грошового і здійснення продовольчого, речового, інших видів забезпечення. З моменту продовження військової служби таким військовослужбовцям поновлюються пільги та соціальні гарантії, встановлені законодавством України;
2) у день продовження військової служби військовослужбовцям, зазначеним у підпункті 1 цього пункту, командир (начальник) військової частини інформує у письмовій формі про таке продовження орган досудового розслідування та відповідний орган управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України;
3) факт відкриття кримінального провадження щодо кримінального правопорушення, передбаченого статтями 407 і 408 Кримінального кодексу України, стосовно військовослужбовця, зазначеного у підпункті 1 цього пункту, не є підставою для відмови у продовженні йому військової служби та дії контракту;
4) військовослужбовцям, зазначеним у підпункті 1 цього пункту, з дня прийняття командиром (начальником) військової частини рішення про призупинення військової служби до дня її продовження виплата недоотриманого грошового, здійснення недоотриманого продовольчого, речового, інших видів забезпечення та поширення пільг і соціальних гарантій, встановлених законодавством України для військовослужбовців, не здійснюються".
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
В "Армії+" з'явилася можливість написати рапорт на повернення на службу після самовільного залишення частини (СЗЧ).
Військовослужбовці, які самовільно залишили свою військову частину, можуть повернутися на службу до 1 січня 2025 року. Тоді військовослужбовці, які пішли в СЗЧ, уникнуть кримінального покарання відповідно до підписаного 28 листопада закону.Військовослужбовець звертається у військову частину, де він проходив службу, і заявляє про те, що він хоче повернутися. Він пише рапорт, із собою має мати паспорт і військовий квиток.
Командир, не залежно від його бажання, має 72 години, щоб видати наказ про продовження військової служби або контракту, це залежить від того, чи військовий був мобілізований, чи був контрактником. З моменту видачі наказу про поновлення на службі відновлюється грошове та речове забезпечення.
Командир здійснює організаційно-правове забезпечення повернення: видає наказ, поновлює виплати і так далі. Але службу проходити поновлений військовий в тій частині вже не буде. Військовослужбовців, які повертаються, відправляють в резервний батальйон, звідки їх далі скерують для подальшого проходження служби в інші частини – не ті, де вони служили до цього.
Командир в день продовження військової служби інформує у письмовій формі про продовження служби того чи іншого військовослужбовця прокуратуру або інші органи, які здійснюють досудове розслідування. А також він інформує Військову службу правопорядку України.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Не так давно були внесені зміни до Кримінального кодексу України щодо СЗЧ. Відтепер є можливість у військовослужбовців повернутися на службу, уникнувши кримінального покарання.
Якщо говорити про зміни в Кримінальному кодексі, то це стосується військовослужбовців, щодо яких вже внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. У такому разі Ви можете самостійно на етапі досудового розслідування звернутися з письмовим клопотанням до слідчого, прокурора, безпосередньо до суду, прибути до найближчого органу управління ВСП або через мобільний застосунок Армія+ подати рапорт на повернення з СЗЧ.
Якщо стосовно Вас триває кримінальне провадження і Вам призупинена військова служба, прокурор може подати клопотання до суду про звільнення Вас від кримінальної відповідальності для продовження служби. Але тут є ще певні умови, адже якщо Ви вчинили СЗЧ вперше, то також має бути письмова згода командира військової частини на продовження Вами військової служби.
Відповідно, суд може ухвалити рішення про закриття кримінального провадження та звільнити Вас від кримінальної відповідальності. У такому разі Вам дається три доби, аби прибути у військову частину або до місця служби, а вже частина зобов’язана поновити Вас на службі.
Водночас слід зазначити, що можуть виникати певні обставини, які не дадуть Вам повернутися до тієї військової частини, де Ви проходили службу, це, наприклад, відмова командира у наданні згоди. У такому випадку Ви можете повернутися на службу до іншої військової частини. Перелік цих частин визначає Генеральний штаб ЗСУ, але як показує практика в більшості випадків це штурмовики.
Якщо відомості про Ваше правопорушення не внесені до ЄРДР. Тобто 3 доби вже минули, згідно з дисциплінарним статутом командир військової частини призначив службове розслідування, яке може тривати місяць, але воно не закінчилося або слідчий направив матеріали на доопрацювання, й інформація ще не була занесена в ЄРДР, то Вас за участі ВСП доставлять до батальйонів резерву, які є у складі ЗСУ. Є затверджений Головнокомандувачем алгоритм, і в батальйонах резерву проводиться переміщення до військових частин і підрозділів ЗСУ. Залежно від ситуації ухвалюється рішення про повернення Вас на службу: або в те місце, де Ви проходили службу, або в інше місце. Наприклад, є оперативні групи, скажімо так, «покупці», які здійснюють підбір військовослужбовців, але це як правило бойові частини.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, якщо ви були на лікарняному а вас подали у сзч, це можна в правити, повернути невиплачені кошти.
Що стосується повернення, ви можете скористатися додатком армія +
Зареєструйтеся і подайте рапорт
https://mod.gov.ua/news/v-armiyi-zapustili-servis-...