Начните консультацию с юристом онлайн
Розлучення. Неповнолітні діти та поділ майна, аліменти. Якщо домовились " на словах" як юридично правильно оформити договір про поділ майна, суму аліментів. До нотаріуса треба? І чи потрібно такий документ підписувати вдво
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Такий договір необхідно посвідчити нотаріально у нотаріуса.
Договір є двостороннім. Тобто підписується обома сторонами. Чоловіком та дружиною.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДобрый дня, Євгене!
Звичайно, договір про виховання та утримування дитини/дітей, як і договір про поділ майнає є двосторонніми. Відповідно і підписують їх чоловік і дружина. Крім того такі договори обов'язково завіряються нотаріально.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, пані ТЕТЯНО!
Звісно, що такі договори підлягають нотаріальному посвідченню. І вони є двосторонніми, тобто підписувати їх мають обидві сторони, які беруть на себе права та обов"язки кожна.
На словах не вийде. Бо усний договір такі види сімейних правовідносин не передбачають.
Статею 69 СК України передбачено право дружини і чоловіка на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. Так, дружина і чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою зокрема уклавши договір про поділ майна, що є у спільній сумісній власності. Якщо об’єктом поділу є нерухоме майно, тоді такий договір укладається у письмовій формі та підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню (ч. 2 ст. 69 Сімейного кодексу України).
Поділ спільного майна подружжя означає припинення права спільної сумісної власності подружжя на це майно і виникнення на її основі приватної (роздільної) власності або спільної часткової власності подружжя. Поділ спільного майна може здійснюватися в добровільному порядку за рішенням самого подружжя або в судовому порядку за наявності між ними спору.
Сімейним кодексом України передбачено, що батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати. Умови договору не можуть порушувати права дитини. Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується (стаття 189 СК України).
Також має місце іноді договір про встановлення місця проживання дитини та способів участі у вихованні дитини (дітей), в який прописують розділ про аліменти.
Договір про встановлення місця проживання дитини та способів участі у вихованні дитини (дітей) — це письмова угода між батьками про те, з ким із них проживає дитина на постійній основі, а також про те, як саме другий з батьків, який проживає окремо, бере участь в житті дитини.
Згідно зі статтею 160 Сімейного кодексу України (далі - СК України), місце проживання малолітньої дитини визначається за згодою батьків, якщо дитина не досягла 10 років. Якщо ж дитині від 10 до 14 років, вона спільно з батьками бере участь у прийнятті рішення щодо свого місця проживання. В свою чергу, дитина, якій виповнилося 14 років та батьки якої проживають окремо, самостійно приймає рішення щодо місця свого проживання.
Відповідно до ч. 4 ст. 157 СК України батьки мають право укласти договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов’язків тим з них, хто проживає окремо від дитини.
Предметом даного договору є визначення місця проживання та дії з виховання, навчання, догляду за дитиною або поєднаних цих елементів, спрямованих на забезпечення нормального фізичного, духовного та морального розвитку дитини. Договір укладається в письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.
У Вашому випадку як я розумію - треба розробляти комбінований договір, щоб підписавши договір про поділ майна, інша сторона не відмовилася підписати інші договори, які можуть бути не так вигідні.
Відповідно до статті 628 Цивільного кодексу України,
Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Сторони мають право укласти договір, в якому містяться елементи різних договорів (змішаний договір). До відносин сторін у змішаному договорі застосовуються у відповідних частинах положення актів цивільного законодавства про договори, елементи яких містяться у змішаному договорі, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті змішаного договору.
Розраховувати в цьому питанні на нотаріусів щиро не рекомендую. На жаль там дуже часто банальний конвеєр, а договори качають з інтернета помічники, замість того аби створити свою базу якісних та унікальних договорів на такі випадки. На жаль нотаріуси обирають в цьому випадку обслугувати 20 клієнтів, ніж за цей же час 1 якісний договір зробити.
Тобто з договорами дарування, довіреностями або купівлею-продажем вони ще справляються, а зі складними договорами, на жаль, - ні.
ТОБТО, Вам треба або 1 комплексний договір, або якщо у питанні є порозуміння (хоча думаю якби було порозуміння, то договір би ніхто не укладав) - 2-3 договори, в яких визначити окремо поділ майна подружжя; питання участі у вихованні та того з ким буде проживати дитина й аліменти з особи, яка буде брати участь у вихованні дитини / дітей не проживаючи з ними.
Щасти у вирішенні Вашого питання!