Задайте вопрос юристу

886 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 01 января 2025, вопрос №124728

как я могу доказать что видеонаблюдение за мной на работе незаконно

я работал на сто. меня обвинили в краже. как я теперь могу доказать что видеонаблюдение за мной на работе велось незаконно

Ответы юристов (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Володимире!

    Так, Ви праві, відеспостереження на робочому місці не завжди буває законним.

    Зокрема, таке відеоспостереження можливе лише за письмовою згодою особи на його проведення це є пріоритетним варіантом, адже чинний Кодекс законів про працю України зобов’язує роботодавця проінформувати працівника «під розписку» про умови праці (ч. 1 ст. 29 КЗпП [1]), до яких цілком можна віднести відеозйомку працівника на робочому місті. А також такі умови праці повинні відображатись у правилах внутрішнього трудового розпорядку. В іншому випадку воно є незаконним.

    Що потрібно зробити роботодавцю для того, щоб встановити відеонагляд:

    • прийняти наказ про організацію відеоспостереження. З таким наказом потрібно ознайомити всіх працівників, таким чином поінформувати про відеоспостереження;
    • включити пункт у Правила внутрішнього трудового розпорядку про функціонування системи відеоспостереження;
    • у приміщенні, у якому проводиться відеоспостереження, повинні бути попереджуючі таблички на видному місці;
    • працівники, що обслуговують систему відеоспостереження, в обов’язковому порядку повинні бути ознайомленні з розробленим роботодавцем Положенням про захист персональних даних, щоб уникнути розголошення персональної інформації про співробітників.

    Якщо роботодавець знехтував правилами, встановлені системи відеоспостереження, результати її роботи можуть вважатися незаконними й можуть оскаржуватися робітниками в суді.

    Приховане відеоспостереження можуть проводити тільки правоохоронні органи, з дозволу суду. Згідно із законодавством України, за використання негласних технічних засобів інформації існує кримінальна відповідальність.

    Проте, на мою думку, це не те, що Вас повинно турбувати на даний момент. Вас звинувачують у крадіжці, а це, за певних умов, тягне за собою криміналь ну відповідальність. Вважаю, що Вам потрібен адвокат.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA