Задайте вопрос юристу

886 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 02 января 2025, вопрос №124760

Виїзд за кордон по е-вод

Добрий день, таке питання хотів зробити новий вод але в тцк сказали що займе часу більше місяця, а я вже купив білети на потяг і не встигаю . Питання зможу я виїхати за кордон разом з мамою інвалідом 2 групи як супровід маючи і довідку по пункту 13. Ч1. оновленій резерв+ з qr кодом і вказаному в ньому про відстрочку і оформленим доглядом с отриманням компенсації. Маючи тільки роздрукований витяг з резерву+ і додаток резерв+ і паперова довідка ( відображаються в резевр+) дякую

Ответы юристов (2)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Максиме!

    У Вас з мамою однакове місце проживання?

    Звичайно, Ви можете при перетині кордону надавати роздрукований е-ВОД.

    Проте, для виїзду з України самого е-ВОД з оформленою відстрочкою недостатньо!

    Згідно пункту 2-1 Правил перетинання державного кордону громадянами України

    у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право: особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

    Згідно пункту 49 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період

    у період проведення мобілізації (крім цільової) уповноважені представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейські, а також представники Держприкордонслужби мають право вимагати у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу.

    Отже, для перетину кордону необхідно підготувати такі документи:

    1) закордонні паспорти;

    2) належний документ про інвалідність мами (посвідчення інваліда або пенсійне посвідчення, або посвідчення про соцдопомогу);

    3) Ваше свідоцтво про народження;

    4) документ, що підтверджує спільне проживання (витяги з реєстру територіальної громади зі спільною пропискою) або Акт встановлення факту здійснення догляду (якщо прописка різна)

    5) військово-обліковий документи.

    Можна надати роздрукований електронний військово-обліковий документ з Резерв+ або ДІЇ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do..., адже згідно пункту 9 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Максиме!

    Так, Ви маєте право на виїзд за наявності е-ВОД, оскільки останній має таку ж саму юридичну силу, як і паперовий військово-обліковий документ.

    Щодо інших документів, то з ними також все в порядку. Навіть за умови різної реєстрації з матір'ю, Ви маєте довідку про отримання компенсації, що надає Вам право виїзду за кордон.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA