Задайте вопрос юристу

887 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 03 января 2025, вопрос №124847

Вопросы по недвижимости

Ответьте, пожалуйста. на несколько вопросов относительно получения наследства. Моя ситуация:
В данный момент я нахожусь закордоном уже более полугода в Германии. Моя мать находиться дома в Украине. Мать отца в 88лет находиться в Польше после начала войны.
Отец умер 7 июля. То есть 7 января будет 6 месяцев с его смерти. до отьезда закордон он проживал со мной в доме, имеет туже прописку.
Наследство я получать не хочу, никаких заявлений и отказов не оформлял. Поэтому меня интересует следующие моменты:
1 Я читал что если наследодатель и родственник проживали вместе имеют одну прописку то наслдедство переходит автоматически
Обьясните пожалуйста попадаю ли я в эту категорию и что это означает? И смогу ли я пропустив срок в 6 месяцев потом легко восстановить право наследования?
2 то так, как я проживаю уже 6 месяцев в Германии будет ли с меня вычтен налог в 18% как не резидента, если я получу наследсво?
В Украине я ведь тоже резидент, получаю пенсию, имею квартиру и прописку.
3 Мать уже 10 лет находиться с отцом в разводе. Перед смертью проживала вместе с отцом и на момент смерти была с ним - на нее оформлена там одна комната. на тот момент я арендовал уже квартиру в германии, то есть прописался там. Она имеет одну с ним фамилию, во втором браке никто из родителей не был.
Так вот, что если она подаст заявление на наследство, примут ли его без моего отказа от наследства? также я так понимаю ей нужно будет сделать оценку имущества и уплатить налог в 5%
Но вопрос когда это нужно делать - до заявления нотариусу или ей могут дать время после заявления.
4 Если у покойного осталась сумма наличными в валюте, то нужно ли матери будет нести ее всю нотариусу, чтобы он пересчитал и нужно ли будет какоето подтверждение этих средств?
Благодарю за помощь

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Микола!

    Обьясните пожалуйста попадаю ли я в эту категорию и что это означает? И смогу ли я пропустив срок в 6 месяцев потом легко восстановить право наследования?

    Вам не потрібно поновлювати строки на вступ у спадщину, оскільки Ви вважаєтесь таким, що вступив у спадщину автоматично. Тобто, все, що Вам потрібно, це після спливу 6 місяців отримати в нотаріуса свідоцтво про право на спадщину. Як також право на спадщину має мати Вашого батька.

    Спадкоємці, які можуть вступити у спадок автоматично:

    • Спадкоємці, які проживали і були зареєстровані з померлим на момент його смерті;
    • Неповнолітні діти померлого;
    • Особи, які повністю або частково позбавлені дієздатності.
    2 то так, как я проживаю уже 6 месяцев в Германии будет ли с меня вычтен налог в 18% как не резидента, если я получу наследсво?В Украине я ведь тоже резидент, получаю пенсию, имею квартиру и прописку.

    Статус резидента в Україні визначається відповідно до положень пп. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, зокрема, фізична особа - резидент - це фізична особа, яка має місце проживання в Україні.

    У разі, якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв'язки (центр життєвих інтересів) в Україні.

    У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від'їзду) протягом періоду або періодів податкового року.

    Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім'ї або її реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності.

    Якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи попередні положення цього підпункту, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.

    Так вот, что если она подаст заявление на наследство, примут ли его без моего отказа от наследства? также я так понимаю ей нужно будет сделать оценку имущества и уплатить налог в 5%

    Що означає - оформлена одна кімната? На скількох осіб була приватизована квартира?

    Ваша матір не має права на спадщину, оскільки не є родичем першого ступеня споріднення у зв'язку із розірванням шлюбу. Цю обставину може змінити тільки той факт, якщо квартира була спільною сумісною власністю на підставі придбання у шлюбі або ж був заповіт на неї від батька.

    В першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (ст. 1261 ЦК).

    4 Если у покойного осталась сумма наличными в валюте, то нужно ли матери будет нести ее всю нотариусу, чтобы он пересчитал и нужно ли будет какоето подтверждение этих средств?

    Готівкові кошти, які належали спадкодавцю, спадкуються за загальними правилами спадкування за заповітом або за законом. Тобто, спадкоємці повинні заявити про суму готівкових коштів, які залишились у спадкодавця.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    1 Я читал что если наследодатель и родственник проживали вместе имеют одну прописку то наслдедство переходит автоматическиОбьясните пожалуйста попадаю ли я в эту категорию и что это означает? И смогу ли я пропустив срок в 6 месяцев потом легко восстановить право наследования?

    Так, попадаєте. Загалом, Вам просто потрібно буде звернутися до нотаріуса та оформити свідоцтво про право на спадщину.

    Проте, якщо є можливість - направте нотаріусу, який завів спадкову справу заяву про прийняття спадщини поштою (це може зробити Ваша мати або інша людина від Вашого імені)

    Нотаріус це зафіксує і потім буде вимагати від Вас нотаріальну заяву, яку Ви можете зробити в консульстві або у іноземного нотаріуса.

    2 то так, как я проживаю уже 6 месяцев в Германии будет ли с меня вычтен налог в 18% как не резидента, если я получу наследсво? В Украине я ведь тоже резидент, получаю пенсию, имею квартиру и прописку.

    Ви вважаєтесь резидентом України.

    Якби у Вас не було української прописки та був штамп у закордонному паспорті про виїзд на постійне місце проживання в Німеччину, то Ви вважалися б нерезидентом.

    3 Мать уже 10 лет находиться с отцом в разводе. Перед смертью проживала вместе с отцом и на момент смерти была с ним - на нее оформлена там одна комната. на тот момент я арендовал уже квартиру в германии, то есть прописался там. Она имеет одну с ним фамилию, во втором браке никто из родителей не был.Так вот, что если она подаст заявление на наследство, примут ли его без моего отказа от наследства? также я так понимаю ей нужно будет сделать оценку имущества и уплатить налог в 5%Но вопрос когда это нужно делать - до заявления нотариусу или ей могут дать время после заявления.

    Якщо мати розведена з батьком - вона взагалі немає права на спадщину. ЇЇ заяву не приймуть або якщо і приймуть, то після того як стане відомо, що вона розлучена, то їй просто не видадуть свідоцтво про право на спадщину.

    4 Если у покойного осталась сумма наличными в валюте, то нужно ли матери будет нести ее всю нотариусу, чтобы он пересчитал и нужно ли будет какоето подтверждение этих средств?

    Якщо Ви хочете легалізувати дані кошти, то можете зафіксувати дану суму у нотаріуса.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA