Задайте вопрос юристу

887 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 04 января 2025, вопрос №124854 340₴

Закон України 3621-ІХ

Вітаю таке питання маю інвалідність 3 групи ( без строкова ) та відсрочку до 20.02.2025. Згідно закону 3621-ІХ потрібно пройти ВЛК до 04.02.2025 але поки діє відсрочка то не можливо отримати направлення на ВЛК здається. Так от що краще зробити самому піти до ТЦК чи можливо після 20 лютого можливо отримати знову відсрочку чи це уже не буде можливим без ВЛК?

Ответы юристов (4)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, ви маєте рацію. Відповідно до постанови 560 пункту 63, маючи відстрочку вам не мають право направляти на ВЛК. Без отриманої повістки ні куди не ходіть, вам нічого не загрожує.

    Вам просто треба буде поновити відстрочку, тоді і відвідуйте ТЦК. Або оновити можно через додаток резерв +.

    Дерій Владислав Олегович
    50%

    Доброго дня, Сергію!

    Ви є обмежено придатним?

    Самостійного обов'язку йти до ТЦК та проходити ВЛК у Вас немає, але якщо Вас направлять на медичний огляд (наприклад, повісткою), то Ви будете зобов'язані його пройти.

    4 травня набув чинності Закон України 3621-IX https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3621-20#Text, згідно якого термін обмежено придатний вже не застосовується.

    Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону 3621-IX: Установлено, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, ПРОТЯГОМ ДЕВ'ЯТИ МІСЯЦІВ з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.

    Закон має більшу юридичну силу чим постанова КМУ 560, яка у пункті 63 визначає, що на момент дії відстрочки військовозобов'язані не направляються на ВЛК.

    Проте, на даний час підстав для притягнення до адміністративної відповідальності за те, що Ви самостійно не пройшли повторний огляд - немає та невідомо чи взагалі будуть за це накладати штраф, адже згідно законодавства Вас повинні викликати повісткою та вручити направлення на ВЛК.

    В Законі 3621-IX https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3621-20#Text не вказано, що Ви зобов'язані явитися до ТЦК самостійно.

    Згідно пункту 69 постанови КМУ 560 На медичний огляд громадяни, які уточнили свої облікові дані, викликаються повісткою.

    Згідно підпункту 1 пункту 27 постанови КМУ 560 Під час мобілізації громадяни викликаються до Р(М)ТЦК з метою:

    • взяття на військовий облік;
    • проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби;
    • уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки);
    • призову на військову службу під час мобілізації та відправлення до місць проходження військової служби;

    Згідно підпункту 2 пункту 1 Правил військового обліку військовозобов'язані повинні прибувати за ВИКЛИКОМ районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів;

    Так от що краще зробити самому піти до ТЦК чи можливо після 20 лютого можливо отримати знову відсрочку чи це уже не буде можливим без ВЛК?

    У обмежено придатних немає обов'язку самостійно явитися до ТЦК, тому якщо Вас не викличуть повісткою на проходження ВЛК, то Вас не мають права притягнути до адміністративної відповідальності за статтею 210 КУпАП.

    ВЛК ніяким чином не вплає на оформлення відстрочки. Вже достатньо судових рішень на користь військовозобов'язаних.

    Проте, якщо Ви захочете самостійно пройти медичний огляд, то можете йти до ТЦК коли захочете, адже у Вас є безумовне право на відстрочку і Вас не мають права мобілізувати. Щоб безпечно це зробити - станьте в електронну чергу до ТЦК, де перебуваєте на обліку.

    До ТЦК потрібно прибути з військово-обліковим документом, довідкою МСЕК або роздрукованим е-ВОД з Резерв+ (якщо відстрочку оформляли онлайн)

    В будь-якому випадку Ви не підлягаєте мобілізації, якщо після ВЛК Вас визнають придатним, то при неправомірному врученні мобілізаційного розпорядження або повістки на відправку після медогляду - вимагайте Акт відмови, де вкажете, що маєте право на відстрочку, яким Вам не дали скористатися.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович
    50%

    Доброго дня, Сергію!

    Норма Закону № 3621-IX зазначає, що Ви підлягаєте переоглядудо лютого 2025 року. Проте, нормами Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та Правилами військового обліку чітко визначено, що на проходження ВЛК Ви повинні з'явитись за повісткою.

    Відповідно до Закону України № 3621-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист», який набрав чинності 04.05.2024 року:

    ІІ. Прикінцеві та перехідні положення

    «2. Установити, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби».

    Відповідно до Постанови КМУ №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів":

    ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    "1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:

    2) прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів".

    Згідно статті 22 Закону України ""Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" "

    "1. Громадяни зобов’язані:

    з’являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені в повістці (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов’язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом відповідного підрозділу розвідувальних органів України), для взяття на військовий облік військовозобов’язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду".

    Так от що краще зробити самому піти до ТЦК чи можливо після 20 лютого можливо отримати знову відсрочку чи це уже не буде можливим без ВЛК?

    Якщо Ви все ж таки бажаєте пройти ВЛК до встановленого строку, то для того, Вам необхідно звернутись до ТЦК особисто та отримати повістку на проходження ВЛК.

    Щодо Вашого другого питання, то статус Вашої придатності до проходження військової служби жодним чином не впливає на Ваше право на відстрочку та можливіть її оформлення. Тож, згідно законодавства,Ви, як і завжди, зможете продовжити відстрочку, а на ВЛК повинні з'явитись за умови того, що ТЦК направить Вас на останнє.

    Ви оформлювали відстрочку та продовжуєте останню в ТЦК чи робите це за допомогою Резерв+?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Малишкін Михайло Віталійович

    Доброго дня. Пункт 63 постанови КМУ 560 ніяким чином не впливає на проходження Вами ВЛК в період дії відстрочки.

    Відповідно до п. 63 постанови КМУ 560 військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

    Я спеціально виділяю для Вас частину цього пункту, так як правило щодо заборони направлення на медичний огляд стосується тільки періоду, який починається з моменту подання заяви про надання відстрочки та закінчується моментом прийняття рішення про видачу такої відстрочки або у відмові такої видачі.

    Тому, поки у Вас діє відстрочка Ви спокійно можете звернутися до ТЦК, в якому Ви стаєте на обліку, з метою отримання направлення (повістки) на проходження медичного огляду.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA