Задайте вопрос юристу

887 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 07 января 2025, вопрос №125002 1400₴

Питання на рахунок розводу

Чи може розлучитись подружжя в Україні ,якщо вони одружилися в Європі ?(обоє громадяни України )
Та чи можливе розлучення онлайн ,якщо один з подружжя закордоном а інший на війні ?

Ответы юристов (5)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, пані Аліно!

    В якій країні був укладений шлюб?

    Чи може розлучитись подружжя в Україні ,якщо вони одружилися в Європі ?(обоє громадяни України )

    Так, Ви можете розірвати шлюб в Україні, адже місце укладання шлюбу (в Україні чи за кордоном) не впливає на можливість розлучення, якщо обидва партнери є громадянами України.

    Згідно статті 58 ЗУ "Про міжнародне приватне право" шлюб між громадянами України, шлюб між громадянином України та іноземцем, шлюб між громадянином України та особою без громадянства, що укладений за межами України відповідно до права іноземної держави, є дійсним в Україні за умови додержання щодо громадянина України вимог Сімейного кодексу України щодо підстав недійсності шлюбу.

    Але, державні органи України не мають інформації щодо шлюбу укладеного за кордоном. Тому, щоб на території України використовувати свідоцтво про шлюб, видане компетентними органами іноземної країни, Вам необхідно його легалізувати - проставити апостиль та оформити нотаріальний переклад на українську мову.

    Якщо Ви уклали шлюб на території однієї з таких держав: Болгарія, Грузія, Естонія, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Польща, Румунія, Узбекистан, Чехія, Сербія, то Вам буде достатньо лише нотаріального перекладу на українську мову без апостиля.

    Після легалізації свідоцтва про шлюб, виданого іноземною країною, Ви можете розірвати даний шлюб в Україні.
    Та чи можливе розлучення онлайн ,якщо один з подружжя закордоном а інший на війні ?

    Так, можливе. Без повернення в Україну є такі варіанти для розлучення:

    1. Через електронний суд. Для цього необхідно подати позовну заяву до суду онлайн https://id.court.gov.ua/ Слідкувати за ходом справи можна в електронному реєстрі судових справ за своїм прізвищем, ім’ям та по-батькові. Всі додаткові заяви, такі як заява про розгляд без Вашої участі та без участі відповідача - також можна надсилати через електронний суд. Займає увесь розгляд справи від 2 до 6 місяців. Після винесення рішення Ви отримаєте оповіщення через електронний суд і саме рішення УкрПоштою на адресу Вашого проживання.

    2. Через адвоката. Ви з ним укладаєте угоду і він представляє Ваші інтереси без Вашої присутності.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Аліна!

    Чи може розлучитись подружжя в Україні ,якщо вони одружилися в Європі? (обоє громадяни України).

    Так, Ви маєте право розірвати шлюб в України, незважаючи на те, що останній був укладений за кордоном.

    В якій країни було укладено шлюб мід Вами та чоловіком?

    Розірвання шлюбу в Україні, якщо він був зареєстрований в Європі, не проводиться через ДРАЦС. Розірвати шлюб в Україні Ви зможете тільки у судовому порядку.

    Статтею 13 Закону України «Про міжнародне приватне право» визначено, що документи, які видані уповноваженими органами іноземних держав у встановленій формі, визнаються дійсними в Україні в разі їх легалізації, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України.

    Відповідно до ч. 1 ст. 58 Закону України «Про міжнародне приватне право», шлюб між громадянами України, шлюб між громадянином України та іноземцем, шлюб між громадянином України та особою без громадянства, що укладений за межами України відповідно до права іноземної держави, є дійсним в Україні за умови додержання щодо громадянина України вимог Сімейного кодексу України щодо підстав недійсності шлюбу.

    Правові наслідки шлюбу визначаються спільним особистим законом подружжя, а за його відсутності – правом держави, у якій подружжя мало останнє спільне місце проживання, за умови, що хоча б один з подружжя все ще має місце проживання у цій державі, а за відсутності такого – правом, з яким обидва з подружжя мають найбільш тісний зв’язок іншим чином (ст. 60 Закону).

    Згідно зі ст. 63 Закону, припинення шлюбу та правові наслідки припинення шлюбу визначаються правом, яке діє на цей час щодо правових наслідків шлюбу.

    Та чи можливе розлучення онлайн ,якщо один з подружжя закордоном а інший на війні ?

    Так, це можливо за допомогою підсистеми "Електроний суд". У такому випадку Ви можете подати позовну заяву до суду самостійно.

    Детальні пояснення зможете знайти за посиланнями:

    https://wiki.court.gov.ua/w/Як_створити_та_подати_заяву_через_Електронний_суд

    https://court.gov.ua/archive/1647311/

    У іншому ж випадку Ви можете укласти угоду з адвокатом в Україні, якій подасть позовну заяву про розірвання шлюбу від Вас та отримає рішення суду про розірвання шлюбу, як представник.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, вам треба звернутися до суду, це можно зробити через електронний кабінет на сайті судова влада або за допомогою адвоката

    Розірвання шлюбу в судовому порядку

    У випадку, коли подружжя має неповнолітніх дітей, або один з подружжя заперечує проти розірвання шлюбу, шлюб може бути розірваний лише у судовому порядку.

    Справи про розірвання шлюбу розглядаються районними, районними у містах, міськими та міськрайонними судами в порядку окремого або позовного провадження.

    Розірвання шлюбу у порядку окремого провадження

    У порядку окремого провадження розглядаються справи про розірвання шлюбу за спільною заявою подружжя, яке має дітей, за заявою будь-кого з подружжя, якщо один з нього засуджений до позбавлення волі.

    Справа про розірвання шлюбу за заявою особи, засудженої до позбавлення волі, може бути розглянута судом за участю представника такої особи.

    При розірванні шлюбу за спільною заявою подружжя обов'язковим є:

    • наявність згоди між дружиною та чоловіком щодо розірвання шлюбу;
    • відсутність порушень їхніх особистих та майнових прав, а також прав їхніх дітей, що підтверджується поданим разом із заявою письмового договору про те, з ким із подружжя будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей. Договір між подружжям про розмір аліментів на дитину має бути нотаріально посвідчений.

    Особливостями судової процедури в порядку окремого провадження є те, що суд не з’ясовує причини розлучення, не вживає заходів щодо примирення подружжя, але при цьому суд повинен перевірити відповідність умов договору інтересам дитини, а також пересвідчитись, що умови договору не порушують засади рівності прав батьків дитини.

    Вартість

    За подання заяви про розірвання шлюбу в порядку окремого провадження справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на 1 січня 2024 року - 605,60 грн) (підпункт 4 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір") крім випадків, коли особа звільнена від сплати судового збору.

    Реквізити для сплати судового збору, формування квитанції або онлайн сплати судового збору на сайті "Судова влада"

    Строк розгляду

    Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви (ч.4 ст. 109 СК України). До закінчення цього строку дружина і чоловік мають право відкликати заяву про розірвання шлюбу.

    Розірвання шлюбу в порядку позовного провадження

    У порядку позовного провадження судами загальної юрисдикції розглядаються справи про розірвання шлюбу у випадках, коли один з подружжя заперечує проти розірвання шлюбу або ухиляється від подання спільної заяви подружжя до органу реєстрації актів цивільного стану чи суду.

    Провадження у справі відкривається судом на підставі позовної заяви (зразок), поданої одним з подружжя у встановленому порядку.

    Позови про розірвання шлюбу може підписувати та подавати і представник (постанова Верховного Суду/КЦС від 09.07.2021 у справі № 607/10879/20 )

    Розірвання шлюбу за правилами спрощеного позовного провадження

    Відповідно до частини четвертої статті 274 Цивільного процесуального кодексу України розірвання шлюбу в судовому порядку може здійснюватися за правилами спрощеного позовного провадження. Для того, щоб розірвання шлюбу здійснювалося за правилами спрощеного позовного провадження, потрібно подати клопотання у письмовій формі одночасно із поданням позовної заяви, або таке клопотання може міститися у позовній заяві (ч.1 ст. 276 ЦПК України).

    Зміна спрощеного провадження на загальне позовне провадження

    Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. За наслідками розгляду клопотання про розірвання шлюбу за правилами спрощеного позовного провадження, суд може його задовольнити і одночасно надати відповідачу строк для подання заяви із запереченням щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження. Якщо відповідач вчасно подасть обґрунтовані заперечення і суд знайде підстави для їх задоволення, то порядок розгляду справи може бути змінений на загальний та замінено засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.

    Якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається (ст. 277 ЦПК України).

    Підсудність

    Справа про розірвання шлюбу розглядається судом:

    • за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання відповідача або його перебування;
    • якщо місце реєстрації проживання або перебування невідоме - за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи);
    • за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача;
    • якщо відповідач не має в Україні місця проживання чи перебування - за місцезнаходженням його майна або за останнім відомим зареєстрованим місцем його проживання чи перебування в Україні;
    • за домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них;
    • розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства, які проживають за межами України, визначається суддею Верховного Суду, визначеним у порядку, передбаченому статтею 33 ЦПК України, одноособово.
    Позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлено

    Позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлений будь-ким з подружжя у випадках:

    • при вагітності дружини;
    • протягом одного року після народження дитини.

    Винятки:

    1) позов може бути подано у разі, коли один з подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки злочину, щодо другого з подружжя або дитини (право на розірвання шлюбу за таких обставин не пов'язується з винесенням судом обвинувального вироку);

    2) позов про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини може бути подано, якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою у встановленому порядку шляхом подання заяви про визнання батьківства;

    3) чоловік або дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року, якщо батьківство щодо неї визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про батька дитини виключено із актового запису про народження дитини.

    Вартість

    За подання позовної заяви про розірвання шлюбу в порядку позовного провадження справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 1 січня 2024 року - 1211,20 грн) (підпункт 3 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір") крім випадків, коли особа звільнена від сплати судового збору.

    Строк для примирення

    У справі про розірвання шлюбу суд може зупинити розгляд справи і призначити подружжю строк для примирення, який не може перевищувати шести місяців (ч.7 ст. 240 ЦПК України).

    Вжиття судом заходів щодо примирення подружжя застосовується у випадку відсутності згоди одного з них на розірвання шлюбу за ініціативою однієї зі сторін або суду у формі відкладення розгляду справи слуханням та надання сторонам строку на примирення (пункт десятий Постанови Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року № 11 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя"). Якщо після закінчення призначеного судом строку примирення подружжя не відбулося і хоча б один з них наполягає на припиненні шлюбу, суд вирішує справу по суті.

    Строк розгляду справи

    Відповідно до статті 275 Цивільного процесуального кодексу України, справи в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються судом протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

    Коли шлюб вважається розірваним

    У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу. Якщо шлюб розривається через суд, свідоцтво про розірвання шлюбу не видається. Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили (ст.115 СК України).

    • Про державну реєстрацію розірвання шлюбу та про розірвання шлюбу, здійснене в судовому порядку, робиться відмітка в актовому записі про шлюб.

    У разі розірвання шлюбу в судовому порядку рішення суду, яке набрало законної сили, надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення.

    Середницький Євгеній Вікторович

    Вітаю, слід зазначити, що в Україні розлучення подружжя, яке уклало шлюб за кордоном, можливе, якщо вони є громадянами України. Основні положення щодо розірвання шлюбу регулюються Сімейним кодексом України (СКУ) та міжнародними договорами.

    Можливість розлучення подружжя, яке одружилося за кордоном

    Відповідно до ст. 58 Закону України "Про міжнародне приватне право", Шлюб між громадянами України, шлюб між громадянином України та іноземцем, шлюб між громадянином України та особою без громадянства, що укладений за межами України відповідно до права іноземної держави, є дійсним в Україні за умови додержання щодо громадянина України вимог Сімейного кодексу України щодо підстав недійсності шлюбу.Шлюб між іноземцями, шлюб між іноземцем та особою без громадянства, шлюб між особами без громадянства, що укладені відповідно до права іноземної держави, є дійсними в Україні.

    Відповідно до ст. 60 Закону України "Про міжнародне приватне право" . Правові наслідки шлюбу визначаються спільним особистим законом подружжя, а за його відсутності - правом держави, у якій подружжя мало останнє спільне місце проживання, за умови, що хоча б один з подружжя все ще має місце проживання у цій державі, а за відсутності такого - правом, з яким обидва з подружжя мають найбільш тісний зв’язок іншим чином.

    2. Подружжя, яке не має спільного особистого закону, може обрати право, що буде застосовуватися до правових наслідків шлюбу, якщо подружжя не має спільного місця проживання або якщо особистий закон жодного з них не збігається з правом держави їхнього спільного місця проживання.

    3. Вибір права згідно з частиною другою цієї статті обмежений лише правом особистого закону одного з подружжя без застосування частини другої статті 16 цього Закону. Угода про вибір права припиняється, якщо особистий закон подружжя стає спільним.

    Розлучення за участі одного з подружжя, який перебуває за кордоном, і іншого на війні

    Якщо обоє або один з подружжя перебуває за межами України, розлучення може бути здійснене через суд. Відповідно до ст. 110-113 СКУ, розірвання шлюбу в судовому порядку відбувається:

    o Якщо є спільні неповнолітні діти.

    o Якщо один з подружжя заперечує проти розлучення.

    Процедура онлайн розлучення:

    Подання позову до суду, один із подружжя, незалежно від свого місця перебування, може подати заяву до українського суду через адвоката або за допомогою онлайн-кабінету "Електронний суд" (законодавство передбачає можливість подачі документів в електронній формі).

    Участь через відеоконференцію: Згідно зі ст. 212 Цивільного процесуального кодексу України, Учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов’язковою.

    2. Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п’ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

    У заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду в обов’язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.

    3. Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.

    В ухвалі про участь учасника справи, його представника у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду зазначається суд, який має забезпечити її проведення. Копія такої ухвали негайно, але не пізніше наступного дня з дня її постановлення, надсилається учаснику справи чи його представнику відповідно та суду, який має забезпечити проведення відеоконференції.

    4. Учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

    У разі відсутності в учасника справи, його представника засобів електронної ідентифікації, передбачених абзацом першим цієї частини, ідентифікація такої особи здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

    5. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв’язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.

    6. Свідок, перекладач, спеціаліст, експерт можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції виключно у приміщенні суду.

    7. Суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з’явився, а також перевіряє повноваження представників.

    8. Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов’язки.

    9. Відеоконференція, в якій беруть участь учасники судового процесу, їх представники, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції долучаються до матеріалів справи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

    10. Суд у порядку, передбаченому цією статтею, за власною ініціативою або за заявою учасника судового процесу, який тримається в установі попереднього ув’язнення або в установі виконання покарань, може постановити ухвалу про його участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у приміщенні такої установи. При цьому дії, передбачені абзацом другим частини третьої цієї статті, здійснюються службовою особою такої установи.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас, Аліно!

    Чи може розлучитись подружжя в Україні ,якщо вони одружилися в Європі ?(обоє громадяни України )Та чи можливе розлучення онлайн ,якщо один з подружжя закордоном а інший на війні ?

    Якщо Ви обоє є громадянами України - так, Ви можете розлучитися в суді України. Про нормативно-правове регулювання цього - нижче.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про міжнародне приватне право

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2005, № 32, ст.422)

    Стаття 13. Визнання документів, виданих органами іноземних держав

    1. Документи, що видані уповноваженими органами іноземних держав у встановленій формі, визнаються дійсними в Україні в разі їх легалізації, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України.

    Стаття 58. Дійсність шлюбу, укладеного за межами України

    1. Шлюб між громадянами України, шлюб між громадянином України та іноземцем, шлюб між громадянином України та особою без громадянства, що укладений за межами України відповідно до права іноземної держави, є дійсним в Україні за умови додержання щодо громадянина України вимог Сімейного кодексу України щодо підстав недійсності шлюбу.

    2. Шлюб між іноземцями, шлюб між іноземцем та особою без громадянства, шлюб між особами без громадянства, що укладені відповідно до права іноземної держави, є дійсними в Україні.

    Стаття 60. Правові наслідки шлюбу

    1. Правові наслідки шлюбу визначаються спільним особистим законом подружжя, а за його відсутності - правом держави, у якій подружжя мало останнє спільне місце проживання, за умови, що хоча б один з подружжя все ще має місце проживання у цій державі, а за відсутності такого - правом, з яким обидва з подружжя мають найбільш тісний зв’язок іншим чином.

    2. Подружжя, яке не має спільного особистого закону, може обрати право, що буде застосовуватися до правових наслідків шлюбу, якщо подружжя не має спільного місця проживання або якщо особистий закон жодного з них не збігається з правом держави їхнього спільного місця проживання.

    3. Вибір права згідно з частиною другою цієї статті обмежений лише правом особистого закону одного з подружжя без застосування частини другої статті 16 цього Закону. Угода про вибір права припиняється, якщо особистий закон подружжя стає спільним.

    ...

    ЩОДО ПРОЦЕДУРНИХ МОМЕНТІВ ПОДАЧІ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ДО СУДУ.

    Це можливо в таких форматах:

    1. Подача позовної заяви через систему Електронного суду - https://id.court.gov.ua/

    2. Укладення договору з адвокатом з України, який подасть позовну заяву особисто в інтересах свого клієнта. Аналогічно такий договір може укласти і Відповідач.

    3. Надіслати позовну заяву з документами, завірену електронно-цифровим підписом на електронну пошту суду.

    Для звернення до суду потрібні такі документи:

    1. Позовна заява до суду.

    2. Копія паспорта, РНОКПП ( ідентифікаційний номер) позивача.

    3. Копія паспорта РНОКПП ( ідентифікаційний номер) відповідача ( при наявності).

    4. Свідоцтво про шлюб.

    5. Копія свідоцтва про народження дитини (дітей).

    6. Копія позовної заяви з додатками для відповідача.

    7. Квитанція про сплату судового збору (1211,20 грн).

    Після подання позовної заяви відслідкувати дату реєстрації, дізнатися номер справи та дату судового засідання можна на сайті «Судова влада України».

    Після отримання позовної заяви суд приймає до розгляду на призначає дату судового засідання.

    Якщо один з подружжя перебуває за кордоном, то можливо:

    1. Не брати участь у судовому засіданні, заздалегідь попередивши про це суд шляхом надсилання заяви про розгляд справи без участі позивача/відповідача, зазначити в заяві про підтримку позовних вимог у повному обсязі.

    2. Взяти участь у судовому засіданні за допомогою адвоката, який як представник позивача/відповідача, представляє інтереси сторони на підставі відповідних документів.

    3. Особисто взяти участь в режимі відеоконференції.

    Для цього за 5 днів до призначеної дати засідання подається клопотання через підсистему «Електронний суд» або надсилається на електронну пошту завірене ЕЦП клопотання про участь позивача/відповідача в судовому засіданні в режимі відеоконференції. У той же час копія такого клопотання повинна бути направлена іншій стороні та доказ направлення надсилається до суду разом із клопотанням. Суд розглядає клопотання та заздалегідь повідомляє учасника процесу про технічну можливість розглядати справу з використанням відеозв’язку.

    Отримати судове рішення можливо:

    • при особистому зверненні до суду (необхідно подати заяву про видання копії судового рішення, яке набрало законної сили, та отримати рішення в цивільній канцелярії суду);
    • шляхом направлення заяви про видання судового рішення, підписаної ЕЦП, на електронну пошту суду;
    • в особистому кабінеті підсистеми «Електронний суд»;
    • у застосунку ДІЯ.

    Завершальна стадія розірвання шлюбу – це реєстрація розірвання шлюбу в органах ДРАЦС.

    Якщо подружжям було подано спільну заяву про розірвання шлюбу, державна реєстрація розірвання шлюбу здійснюється органами ДРАЦС після спливу одного місяця від дня подання такої заяви, якщо заява не була відкликана у присутності хоча б одного з подружжя.

    Якщо подружжя через поважну причину не може з'явитися до відділу ДРАЦС в установлений день, строк такої реєстрації на прохання подружжя може бути перенесений на інший день, але не пізніше одного року з дня подання заяви.

    Якщо подружжя не з'явилося для проведення державної реєстрації розірвання шлюбу і не повідомило про причину неявки протягом трьох місяців з дня подання відповідної заяви, заява втрачає чинність.

    У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється в день набрання чинності судовим рішенням.

    Рішення суду про розірвання шлюбу надсилається судом до відділу ДРАЦС за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

    https://unba.org.ua/news/9139-rozirvannya-shlyubu-...

    З повагою! Успіхів Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA