Начните консультацию с юристом онлайн
Чи може спадкоємець другої черги подати в суд( оскаржити вступ у спадщину) на спадкоємця першої черги, через те що останній відмовлявся доглядати за спадкодавцем. Документів що спадкодавець потребував догляду немає, є свідки папери з лікарень тощо. ( весь пакет документів на правовласність свідоцтва про смерть і т.д знаходиться у спадкоємця другої черги) .Також є факт сумісного проживання спадкодавця із спадкоємцем другої черги. P.S. Спадкоємець першої черги це дитина.
Спадкоємець другої це брат.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Адвокат, г. Николаев, 28 лет опыта
За рішенням суду особа може бути усунена від права на спадкування за законом, якщо буде встановлено, що вона ухилялася від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані. Про це треба подати позов до суду, але потрібні докази
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Віталію!
Підставою визнання недійсним виданого свідоцтва про право на спадщину є отримання його особою, яка не мала права на спадкування.
Це особи:
Не мають права на спадкування за законом:
За рішенням суду особа може бути усунена від права на спадкування за законом, якщо буде встановлено, що вона ухилялася від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані. Ці положення поширюються на всіх спадкоємців, у тому числі й на тих, хто має право на обов'язкову частку у спадщині, а також на осіб, на користь яких зроблено заповідальний відказ. Свідоцтво про право на спадщину по заповіту може бути визнано недійсним, якщо у судовому порядку буде визнано недійсним заповіт.
З повагою, адвокат Айвазян.