Задайте вопрос юристу

887 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 07 января 2025, вопрос №125023

Оренда житла по договору

Добрий день, виникла така ситуація, зняли квартиру по договору у чотирьох і заплатили за перший і останній місяць. ( в договорі написано як залогова сума). Потім ще заплатили за наступний місяць і одна людина захотіла зʼїхати з квартири, хоче повернення суми за останній місяць і різницю грошей за цей місяць який вона не доживає на квартирі. Як треба поступити в даній ситуації. Чи має право людина отримати свої гроші за останній місяць і за цей місяць який вона не буде доживати тут?

Ответы юристов (1)

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович день назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго вечора. Суму, спалачену за останній місяць, можна вважати завдатком. В Цивільному кодексі України є дві статті про завдаток.

    § 5. Завдаток

    Стаття 570. Поняття завдатку

    1. Завдатком є грошова сума або рухоме майно, що видається кредиторові боржником у рахунок належних з нього за договором платежів, на підтвердження зобов'язання і на забезпечення його виконання.

    2. Якщо не буде встановлено, що сума, сплачена в рахунок належних з боржника платежів, є завдатком, вона вважається авансом.

    Стаття 571. Правові наслідки порушення або припинення зобов'язання, забезпеченого завдатком

    1. Якщо порушення зобов'язання сталося з вини боржника, завдаток залишається у кредитора.

    Якщо порушення зобов'язання сталося з вини кредитора, він зобов'язаний повернути боржникові завдаток та додатково сплатити суму у розмірі завдатку або його вартості.

    2. Сторона, винна у порушенні зобов'язання, має відшкодувати другій стороні збитки в сумі, на яку вони перевищують розмір (вартість) завдатку, якщо інше не встановлено договором.

    3. У разі припинення зобов'язання до початку його виконання або внаслідок неможливості його виконання завдаток підлягає поверненню.

    Орендодавець може погодитись на повернення суми завдатку, а може не погодитись на таке, бо відчужувач завдатку ініціює дострокове припинення договору, тобто трохи порушує зобов'язання.


Похожие вопросы

Придбали будинок без оформлення в заброшеному селі,без ніяких документів,зробили косметичний ремонт,і проживали там десь 3 місяці(були вимушені там проживати,бо у нас були постійні обстріли).і потім ситуація налаштувалась і ми повернулися додому,а будинок здали в оренду військовій жінці.сьогодні хтось намагався обіграти її ,взломали двері і щось шукали ,але по факту нічого не зникло. Запитання 1)хто має повинен викликати міліцію і писати заяву,ми чи вона? 2)і чи маємо ми право писати заяву ,на яку ми не маємо жодних документів? 3)і чи не буде нам відповідальності ,що ми не маємо ніяких документів?

Придбали будинок без оформлення в заброшеному селі,без ніяких документів,зробили косметичний ремонт,і проживали там десь 3 місяці(були вимушені там проживати,бо у нас були постійні обстріли).і потім ситуація налаштувалась і ми повернулися додому,а бу...

05 января 2025 Євгенія, г. Сумы

1 ответ

Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA