Начните консультацию с юристом онлайн
здравствуйте меня изнасиловали месяц назад, я боялась рассказать маме но решилась все таки, я не совершеннолетняя
не знаю считается ли это изнасилованием хочу услышать вас
он начал лезть ко мне я сказала что «нет не трогай меня» он продолжил (он совершенно летний) начал меня трогать я убирала руки но он продолжал через время это произошло, мне было больно и было довольно много крови. Потом он вышел и вернулся через минут 10-20, я лежала и он лег рядом и попытался сделать еще раз я начала опять говорить чтобы он отстал потому что мне больно, потом я собралась и ушла. Через недели 2 я решилась рассказать маме она хочет его посадить но я не знаю сможет ли так как прошло время и доказательств нету.
Что делать?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Ліза!
Звичайно, що Вам потрібно було не боятися, а розповісти матері все одразу та звернутись до поліції. Проте, Ви все одно можете спробувати це зробити зараз.
Зґвалтування (стаття 152 Кримінального кодексу України (далі КК - України) - вчинення дій сексуального характеру, пов’язаних із вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілої особи.
Під зґвалтуванням слід розуміти статеві зносини між особами різної (а іноді і однієї) статі всупереч або з ігноруванням волі потерпілої (-лого) особи із застосуванням фізичного насильства, погрози його застосування або з використанням безпорадного стану потерпілої особи.
Потерпілою особою від зґвалтування може бути особа як жіночої, так і чоловічої статі, незалежно від її поведінки до вчинення злочину, способу життя, попередніх стосунків із суб'єктом злочину, зокрема перебування з ним у зареєстрованому шлюбі, проживання однією сім'єю тощо.
У разі вчинення кримінального правопорушення слід негайно звернутись до правоохоронних органів (поліції) телефоном та викликати працівників поліції на місце вчинення злочину, які, в свою чергу приймуть від особи заяву та складуть Протокол про прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію. Крім того, можливо звернутись з відповідною заявою до найближчого щодо вчинення місця злочину відділку Національної поліції України або прокуратури.
Дуже важливо негайно після вчинення злочину не переодягаючись і не приймаючи душ для отримання медичної допомоги та відібрання необхідних зразків біологічних матеріалів викликати швидку, або ж звернутись до медичної установи.
Особа буде перевірена лікарем на наявність травм, інфекцій, що передаються статевим шляхом, а також допоможе слідству в разі порушення кримінальної справи.
У разі звернення до лікаря не відразу, у деяких випадках лікарі також можуть зібрати докази навіть через кілька днів після зґвалтування.
Досудове розслідування кримінальних правопорушень, передбачених законом України про кримінальну відповідальність, серед іншого і статті 152 КК України, крім тих, які віднесені до підслідності інших органів досудового розслідування - здійснюють слідчі органів Національної поліції України.
Законодавством не передбачено особливих вимог чи певної форми щодо написання заяви про вчинення злочину. Однак, вона повинна містити конкретні відомості про вчинення злочину та прохання особи прийняти та невідкладно зареєструвати заяву про вчинення злочину до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а також розпочати за цією заявою досудове розслідування у формі досудового слідства. Доцільно зазначити своє прізвище, ім’я та по батькові, адресу та номер телефону. Письмова заява може бути передана при особистому зверненні, або надіслана поштою, телеграфом, факсимільним зв’язком або іншим видом зв’язку.
Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов’язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
З повагою, адвокат Айвазян.