Задайте вопрос юристу

889 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 10 января 2025, вопрос №125229

Зняття або виключення з військового обліку/ відстрочка від мобілізації

Доброго дня!
У мене ВІЛ-інфекція, яка виявлена у 2001 році(2 роки від народження). Прийом АРТ терапії почався о 2005 році.
Стадія інфекції - 4.
CD4 >500, тобто імунна компенсація.
2021 року позалегеневий туберкульоз.
рецидивуючий кандидоз.
ангулярний хейліт.
Усі документи , історія хвороби з ВІЛ і супутніх захворювань - присутня.

Також ще у 2023 році виявили асептичний некроз обох кульшових суглобів 2 степеня. Відвідував лише приватні клініки з цього питання, з офіційної історії хвороби - лише відвідування ортопеда-травматолога в державній поліклініці влітку 2024 року для консультації та внесення діагнозу у систему.

Хотів би запитати про ймовірність зняття/виключення з військового обліку.
А також який повинен бути план дій для звільнення від мобілізації. Що потрібно, щоб підвищити шанси? І чи взагалі це можливо ?

Ответы юристов (5)

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 4 дня назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго Вам вечора. Хвороба вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) згадана в статті 5 Розкладу хвороб як додатку 1 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України. За пунктом "а" цієї статті, хворі на хворобу, зумовлену ВІЛ (прогресуюча), з імунною декомпенсацією можуть бути визнаними непридатними. Згідно із пунктом "б", хворі на хворобу, зумовлену ВІЛ, з імунною субкомпенсацією, можуть бути визнаними придатними до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони. Відповідно до пункту "в", хворі на хворобу, зумовлену ВІЛ (стабільна) або безсимптомне носійство ВІЛ, з імунною компенсацією, можуть бути визнаними придатними.

    Імунодефіцити кровоносної системи згадані в статті 12 Розкладу хвороб. До пункту «в» статті 5 належать захворювання, що входять до переліку нозологій клінічної стадії I-IV (В20, В22-В24 та Z21), з імунною компенсацією, СD4 > SS500 кл/мкл, як у Вас. За пунктом "в" визнають придатним.

    • Денис Клиент 4 дня назад

      А якщо розглядати у комплексі з асепттчним некрозом кульшових суглобів

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Денисе!

    Стаття 5 Розкладу хвороб Наказу МОУ №402 включає хворобу, зумовлена вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) В20-В24, безсимптомне носійство ВІЛ Z21.

    3) до пункту «в» належать захворювання, що входять до переліку нозологій клінічної стадії I-IV (В20, В22-В24 та Z21), з імунною компенсацією, СD4 > SS500 кл/мкл.

    Отже, за цією хворобою Вас визнають придатним до проходження військової служби.

    А от некроз передбачає саме "непридатність до військової служби". Добре, що Ви маєте заключення державного лікаря? Чи є можливість, наприклад, лягти на стаціонарне обстеження та рухатись саме у цьому напрямку, оскільки він є основним у Вашому варіанті щодо списання?

    Стаття 61 Розкладу хвороб:

    при прийнятті постанови про ступінь придатності до військової служби у разі захворювань кісток та суглобів слід враховувати схильність захворювання до рецидивів або прогресування, стійкість ремісії, результати лікування. Постанова про ступінь придатності до військової служби приймається за пунктами «а», «б» чи «в» залежно від ступеня порушень функцій на момент медичного огляду.

    1) до пункту «а» належать:

    асептичний некроз головки стегнової кістки або інших кісток, що утворюють великі суглоби.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Денис Клиент 4 дня назад

      Дякую за відповідь!Як раз таки відсутня історія хвороби з цього приводу, в порівнянні з ВІЛ. Лише одне відвідування профільного лікаря у поліклініці щодо цієї хвороби. І рез-ти мрт, кт, УЗД і тдЯ так розумію потрібно звернутися до лікарні та пройти повторне обстеження задля історії хвороби ?

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Так, я би Вам радив це зробити, якщо є можливість.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA