Начните консультацию с юристом онлайн
Як стати на облік в іншому тцк.
Чи вважається "Резерв+" військово-обліковим документом, на основі якого відбувається постановка на нове місце обліку
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Чи є у Вас підстави для відстрочки згідно статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію? На якій підставі Ви проживаєте в іншому місці - ВПО, договір оренди чи ін.? Чому не маєте паперового ВОД - не змінили вчасно приписне?
Щоб стати на військовий облік в іншому ТЦК бажано зареєструвати місце проживання або мати ВПО, або договір оренди, або документ про право власності на житло, тощо. Проте, деякі ТЦК беруть на військовий облік без зайвих питань лише на підставі заяви про взяття на облік.
Пам'ятайте, якщо Ви є військовозобов'язаним - то стаючи на військовий облік - Вам потрібно одночасно подавати заяву про відстрочку з підстав, які передбачені в статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Якщо не оформите відстрочку - Ви підлягатимете мобілізації.
Згідно правил військового обліку призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
Згідно пункту 81 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів Взяття на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється за їх особистої присутності (крім випадків, визначених у пунктах 15, 15-1 цього Порядку та підпункті 10-1 пункту 1 додатка 2). При цьому взяття на військовий облік здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України (паспорта громадянина України для виїзду за кордон у випадку подання заяви про взяття на військовий облік через закордонну дипломатичну установу України згідно з підпунктом 10-1 пункту 1 додатка 2) та військово-облікового документа у разі, якщо він видавався та не був втрачений.
Особиста присутність призовників, військовозобов’язаних та резервістів для ЗНЯТТЯ або виключення з військового обліку у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів не обов’язкова.
Згідно частини 1 статті 37 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" взяттю на військовий облік військовозобов’язаних - підлягають військовозобов’язані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання.
Згідно частини 5 статті 37 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" зняттю з військового обліку військовозобов’язаних - підлягають військовозобов’язані, які вибули в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України і стали на військовий облік за новим місцем проживання.
Як бачите - Вас повинні спочатку взяти на облік в новому ТЦК, а потім автоматично зняти з попереднього РТЦК без Вашої присутності.
Згідно пункту 9 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.
Проте, при зміні ТЦК Вас зобов'яжуть оформити паперовий ВОД на бланку. Паперовий ВОД повинні видати протягом 5 робочих днів з моменту реєстрації заяви.
Згідно Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів
14. Військово-обліковий документ на бланку видається (замінюється) за письмовою заявою громадянина України районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки або його відділом (відповідним органом СБУ, підрозділом розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку у випадках:
17. Для отримання (заміни) військово-облікового документа на бланку громадянин зобов’язаний особисто звернутися з письмовою заявою до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (відповідного органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку та надати кольорову фотокартку встановленого розміру.
18. Військово-обліковий документ на бланку повинен бути виданий (замінений) протягом П'ЯТИ РОБОЧИХ ДНІВ з дати реєстрації заяви в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки або його відділі (відповідному органі СБУ, підрозділі розвідувального органу).
Якщо Ви не отримували повісток по яких Ви не явилися, то Вам не повинні виписувати штраф. Проте, ТЦК можуть вигадати все що завгодно (наприклад, Ви вчасно не замінили ВОД, не оновили дані, не стали на військовий облік за новим місцем проживання протягом 7 днів, тощо), тому якщо Вас будуть в чомусь звинувачувати, то їхні дії можна буде оскаржити в судовому порядку.
Згідно статті 38 Кодексу про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частині сьомій цієї статті, та за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді). Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
Згідно статті 8 Кодексу про адміністративні правопорушення особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Тобто, можна відмінити штраф, якщо пройшов рік з моменту вчинення правопорушення або звести його розмір до мінімально можливого, наприклад, якщо правопорушення було вчинено до 18 травня 2024 року то максимальний штраф за порушення правил військового обліку - 1700 грн .
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Маю право на відстрочку (член родини загиблого військовослужбовця) . Маю діючу відстрочку. Чи впливає це на процес перереєстрації в новому тцк ?
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеНі, не впливає. Головне, що Ви не підлягаєте призову на військову службу під час мобілізації. Проте, при змін ТЦК краще взяти документи, які підтверджують Ваше право на відстрочку.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олександре!
Чи маєте Ви підставу для відстрочки? Ви не отриували паперовий ВОД взагалі чи маєте приписне свідоцтво?
Ви маєте договір оренди житла чи право власності на нерухомість у місті в, якому бажаєте стати на облік? Або ж Ви перебуваєте на обліку ВПО?
Відповідно до Постанови КМУ №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів":
ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
1) перебувати на військовому обліку:
за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ (далі - органи СБУ), військовозобов’язані розвідувальних органів - у відповідному підрозділі розвідувального органу). Крім того, призовники, військовозобов’язані та резервісти, які проживають в селах та селищах, а також у містах, де відсутні відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, повинні перебувати на персонально-первинному військовому обліку у відповідних виконавчих органах сільських, селищних, міських рад;
"Взяття на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється за їх особистої присутності (крім випадків, визначених у пунктах 15, 15-1 цього Порядку та підпункті 10-1 пункту 1 додатка 2). При цьому взяття на військовий облік здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України (паспорта громадянина України для виїзду за кордон у випадку подання заяви про взяття на військовий облік через закордонну дипломатичну установу України згідно з підпунктом 10-1 пункту 1 додатка 2) та військово-облікового документа у разі, якщо він видавався та не був втрачений.
Особиста присутність призовників, військовозобов’язаних та резервістів для зняття або виключення з військового обліку у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів не обов’язкова".
!"1. Військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов’язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов’язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 частини шостої статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 “Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа”.
2. Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):
в електронній формі - засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста та/або Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та/або Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації);
у паперовій формі - на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559.
9. Військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.
10. Відомості про сформований військово-обліковий документ в електронній формі відображаються у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Призовникам військово-обліковий документ на бланку оформляється та видається районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки або його відділом.
Отже, якщо говорити про норму пункту 81 Постанови КМУ №1487, то на облік Вас можуть поставити за умови наявності паспорту та військово-облікового документу, якщо останній видавався.
Повертаючись до норм, викладених у Постанові КМУ №559, вбачається, що військово-обліковий документ може оформлятися (створюватися) та видаватися (замінюватися) в електронній формі.
Тож, по-суті, Ви маєте військово-обліковий документ, який Вам створили та видали у електроній формі.
"У листі Міноборони від 30.07.2024 № 321/ВихЗПІ/550 зазначили, що «...за наявності військово-облікового документу в електронній формі немає необхідності додатково отримувати військово-обліковий документ у паперовій формі...»
Мінцифри висловило таку ж думку: «Документ має таку саму юридичну силу, як паперовий, тож використовуйте його в будь-яких життєвих обставинах – від працевлаштування до проходження перевірки на блокпості».
https://kadroland.com/events/1461/3645
Проте, вищезгадана Постанова КМУ №559 також містить норму, що:
"14. Військово-обліковий документ на бланку видається (замінюється) за письмовою заявою громадянина України районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки або його відділом (відповідним органом СБУ, підрозділом розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку у випадках:
Отже, скорше за все, та за наявної практики, при постановці на облік у новому ТЦК, останній буде вимагати від Вас оформлення саме паперового ВОД нового зразка.
Хоча Вам нічого не заважає спробувати стати на облік за наявності е-ВОД.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеДОБРОГО ДНЯ, ОЛЕКСАНДР! Якщо є статус ВПО, то в 7-денний строк з дати отримання довідки ВПО можна звертатися до ТЦК за місцем фактичного проживання (ТЦК, яке обслуговує територію, в яку входить адреса, вказана в довдці ВПО) для постановки на військовий облік. Якщо немає статусу ВПО, то змінити місце обліку дуже непросто. ТЦК дбає про статистику свою, тому навіщо їм брати до себе на облік військовозобов"язаного, якого вони не мобілізують. Тут вони будуть вкрай законослухняні і слідувати вимогам Правил військового обліку.
Тому треба бути дуже обережними з цим. ТЦК може відмовити в постановці на облік без попереднього зняття з зареєстрованого місця проживання. А в ЦНАПі Вам відмовлять у знятті з місця реєстрації без дозволу начальника ТЦК за місцем обліку. В умовах воєнного стану начальник ТЦК зовсім не зобов"язаний надавати Вам такий дозвіл. Захоче - дасть, не захоче - не дасть. Ці питання як завжди жодним чином не регламентовані, тому кожен творе, що хоче.
Обдумайте чи Вам дійсно треба зміна місця обліку. Звісно, якщо Ваш ТЦК на непідконтрольній Україні території - то так, це треба робити, щоб не мати проблем у майбутньому.
Якщо ж ні, то процедура не така проста. ТЦК за новим і діючим місцем обліку можуть влаштувати Вам ще той квест.
Також можливий варіант зняття Вас з обліку за місцем реєстрації в ЦНАПі без дозволу начальника ТЦК. Це може зробити власник житла, де Ви прописані. Якщо Ви співвласник, то це неможливо поки Ви будете співвласником житла де зареєстровані (прописані).
Тоді можна уникнути спілування зі старим ТЦК та поїздки з невідомими наслідками, бо формально навіть якщо Вас знімуть з обліку в ТЦК, то на першому ж блок-пості можуть запакувати і направити для постановки на облік в буд-яке найближче ТЦК від якого стоїть блок-пост. Їм теж хочеться план мобілізації виконувати.
Отже, на мій погляд змінювати місце реєстрації треба лише в крайньому випадку. Якщо це дійсно треба. В іншому випадку активне спілування з будь-яким ТЦК несе ризики мобілізації в порушення закону та права на відстрочку.
Щодо питання чи є Резерв+ належним ВОД, то так. Це підтвердив і Генеральний штаб ЗСУ у своєму листі (додається).
Це передбачено Постановою КМУ від 16.05.2024 р. № 559 "Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа"
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/559-2024-%D0%B...
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів Українивід 30 грудня 2022 р. № 1487
ПОРЯДОК організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів
Пункт 21.
"..."
Взяття громадян, які прибули з тимчасово окупованих територій України, на персонально-первинний та персональний військовий облік здійснюється після взяття таких осіб на облік внутрішньо переміщених осіб та на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів за місцем фактичного проживання.
{Абзац п'ятий пункту 21 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 563 від 16.05.2024}
Пункт 81. Взяття на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється за їх особистої присутності (крім випадків, визначених у пунктах 15, 15-1 цього Порядку та підпункті 10-1 пункту 1 додатка 2). При цьому взяття на військовий облік здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України (паспорта громадянина України для виїзду за кордон у випадку подання заяви про взяття на військовий облік через закордонну дипломатичну установу України згідно з підпунктом 10-1 пункту 1 додатка 2) та військово-облікового документа у разі, якщо він видавався та не був втрачений.
Особиста присутність призовників, військовозобов’язаних та резервістів для зняття або виключення з військового обліку у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів не обов’язкова.
{Пункт 81 в редакції Постанови КМ № 675 від 07.06.2024}
Додаток 2 до Порядку
ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів
1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
10-1) у період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії правового режиму воєнного стану:
Як бачимо процедура чітко прописана для ВПО. А для звичайних громадян взагалі заборонено змінювати з 24.02.2022 р. місце проживання, бо війна. Тобто самовільна зміна місця проживання взагалі може трактуватися ТЦК після 24.02.2022 р. як порушення закону та бути підставою для штрафних санкцій.
Ось цікавий судовий кейс щодо відстрочки та перебування на обліку.
https://advokatmakeev.com/blog/sud-zobovyazav-tck-...
Рішення Волинського окружного адміністративного суду від 12.09.2024 р. по справі № 140/6042/24 (набрало законної сили 15.10.2024 р.)
https://reyestr.court.gov.ua/Review/116282042
Щиро бажаю Вам безпроблемного вирішення даного питання!
З повагою та розумінням, Ярослав Турчин
Адвокат, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Як стати на облік в іншому тцк.
Для цього, як мінімум, Ви повинні мати територіальну приналежність до певної території та відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Як мінімум, договір оренди нерухомості за вказаним місцем або, що значно краще - оформлений ВПО. Просто поїхати, скажімо, до м. Чернігова, маючи реєстрацію в м. Київ, та стати там на військовий облік за бажанням не вийде.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про військовий обов'язок і військову службу
Стаття 33. Загальні правила військового обліку
1. Військовий облік громадян України поділяється на облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
2. Загальне керівництво роботою, пов’язаною з організацією та веденням військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, контроль за станом цієї роботи в центральних та місцевих органах виконавчої влади, інших державних органах (крім Служби безпеки України та розвідувальних органів України), органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від підпорядкування і форми власності здійснює Генеральний штаб Збройних Сил України. Функціонування системи військового обліку забезпечується органами (підрозділами) Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, розвідувальними органами України, центральними органами виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями, правоохоронними органами спеціального призначення, місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування.
3. Військовий облік усіх призовників, військовозобов’язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.
4. Військовий облік військовозобов’язаних та резервістів за призначенням поділяється на загальний і спеціальний.
5. Військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Чи вважається "Резерв+" військово-обліковим документом, на основі якого відбувається постановка на нове місце обліку
Загалом - е-ВОД є належним військово-обліковим документом.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА
від 16 травня 2024 р. № 559 Київ
Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа
9. Військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.
10. Відомості про сформований військово-обліковий документ в електронній формі відображаються у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
11. Перевірка військово-облікового документа в електронній формі здійснюється шляхом зчитування QR-коду ініціатором перевірки за допомогою технічних засобів, які дають змогу відтворити відомості військово-облікового документа в електронній формі у формі інформаційного повідомлення.
QR-код повинен бути придатним для зчитування технічними засобами ініціатора перевірки, цілісним, неушкодженим, нанесеним на будь-який носій достатнього розміру та необхідної контрастності.
Підставою непідтвердження військово-облікового документа в електронній формі є непридатність QR-коду для зчитування технічними засобами.
...
Водночас при постановці на військовий облік все одно вимагають пред'явлення паперового ВОД. І якщо його у Вас немає, Вас з високою ймовірністю направлять на ВЛК.
З повагою!