Задайте вопрос юристу

889 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 12 января 2025, вопрос №125294

Оформлення майна за заповітом

Добрий день, скільки я маю часу для оформлення майна за заповітом? Заповіт був зареестрований в нотаріуса вчасно.

Ответы юристов (8)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Загальний строк на подання заяви щодо прийняття спадщини - шість місяців.

    Олег Клиент 2 дня назад

    заяву подав вчасну, до 6 місяців, питання в тому, чи є якісь термін пісяля спливу 6ти місяців, (наприклад, що оформити майно маю за 3 роки, якщо в цей термін я не оформлю, то на майно може претендувати хтось інший) чи може хтось з родичив претендувати на якусь частку, якщо в заповіті тільки я. Частину документів на майно втрачено, їх потрібно відновлювати, чи можу я за довіреністю довірити відновлення документів комусь із знайомих?

    • Богун Сергій Павлович

      Строк отримання свідоцтва про спадщину законом не встановлено.

    Олег Клиент 2 дня назад

    Дякую, гарого дня

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олеже!

    Загальний термін на прийняття спадщини встановлений відповідно до вимог ст. 1270 Цивільного кодексу України у 6 місяців і розпочинається з дня відкриття спадщини. Після закінчення цього терміну у спадкоємця виникає право на отримання свідоцтва про право на спадщину. Свідоцтво про право на спадщину на спадкове майно згідно ст. 1298 Цивільного кодексу України видається після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини. Видача свідоцтва про право на спадщину спадкоємцям, які своєчасно прийняли спадщину (подача заяви про прийняття спадщини чи спільне сумісне проживання на момент смерті спадкодавця), жодними строками не обмежується, і звертатися за одержанням свідоцтва про право на спадщину можна будь-коли після закінчення шестимісячного строку.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Олег Клиент 2 дня назад

    дякую за відповідь

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Прошу, Олеже! Вдачі Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA