Задайте вопрос юристу

889 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Налоговое право, 13 января 2025, вопрос №125374

Створення ФОП. Ризики податкової перевірки минулих надходжень.

Доброго дня! Займаюсь декілька років фрілансом в інтернеті на закордон, приходило від декількох сотень доларів в місяць до декількох тисяч. Не відкривав до цього ФОП, тому що не хотів сильно морочитись зі сплатою податків (проблема не в самій сплаті, а в тому, що за цим потрібно слідкувати, рахувати + як я розумію, для зняття валюти потрібно конвертувати в гривню, потім назад в долар, що також віднімає відсоток на комісії). 
Але у зв'язку з останніми новинами, думаю створити ФОП. 
Можете, будь ласка, підказати, якщо я створю ФОП на себе, чи можуть перевірити всі мої фінансові надходження за останні роки? І якщо так - скільки років зазвичай беруть, перевіряють, щоб накласти штраф+податок? 
Чи можливо краще буде відкрити ФОП на матір, наприклад, в якої не було подібних надходжень?

А також питання, якщо не відкривати ФОП - рано чи пізно надійде якесь повідомлення про несплату податків? Якщо так - куди воно надійде та в якій формі? Чи може це бути просто попередження, чи виклик в податкову? Чи відразу адміністративна/кримінальна відповідальність? 

Ответы юристов (1)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Можете реєструватися як ФОП.

    Ніхто Ваші минулі надходження перевіряти не буде.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA