Начните консультацию с юристом онлайн
Вітаю! З першою дружиною розлучився, є спільна неповнолітня донька , яка проживала з нею . Також перша дружина зараз у шлюбі та має теж неповнолітню дитину від іншого чоловіка! Трапилось так , що перша дружина померла. Зараз я одружений на другій жінці , свою дитину я забрав до себе на постійне проживання . Мою дочку вона не удочирила (опіку не брала). Чи маю я право відстрочки від мобілізації ? Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації "жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років"?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Євгене!
Маєте. Пунктом 4 статті 23 не визначено, що Ви повинні виховувати при тому дитину самостійно.
Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:
Зокрема в ній зазначено:
1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
4) жінки та чоловіки, які мають дитину (дітей) віком до 18 років, якщо другий з батьків такої дитини (дітей) помер, позбавлений батьківських прав, визнаний зниклим безвісти або безвісно відсутнім, оголошений померлим, відбуває покарання у місцях позбавлення волі, а також коли особа самостійно виховує та утримує дитину за рішенням суду або запис про батька такої дитини в Книзі реєстрації народжень здійснений на підставі частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.
свідоцтво про народження дитини (дітей) із зазначенням батьківства військовозобов’язаного та один із документів:
свідоцтво про смерть одного з батьків або рішення суду про оголошення одного із батьків померлим,
або рішення суду про позбавлення одного з батьків батьківських прав,
або рішення суду про визнання одного із батьків безвісти відсутнім,
або вирок суду, за яким особа відбуває покарання у місцях позбавлення волі,
або документи, які підтверджують, що особа самостійно виховує та утримує дитину (рішення суду про встановлення факту самостійного виховання дитини або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України)
З повагою, адвокат Айвазян.