Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий вечір, шановні юристи та адвокати!
Якщо військовозобов'язаний який має право на відстрочку (зокрема людина з інвалідністю) не звернувся до ТЦК та не оформив її чи є відповідальність за це або якісь інші негативні наслідки або санкції для такої особи?
Чи є саме обов'язок у військовозобов'язаного (зокрема людини з інвалідністю) оформлювати відстрочку та постійно продовжувати її під час дії мобілізації?
Чи є неоформлення відстрочки порушенням військового обліку за яке передбачено штраф?
Чи мають права таку особу при перевірці документів затримати за порушення правил військового обліку?
Чи можлива мобілізація людини з інвалідністю через неоформлення відстрочки?
P.s. І ще одне питання. Вибачте що трошки не за темою :
Чи може військовослужбовець який має інвалідність за власним бажанням звільнитися з військової служби якщо людину мобілізували або вона підписала контракт на проходження служби (під час мобілізації та воєнного стану які діють зараз)?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Згідно Правил військового обліку військовозобов'язані повинні особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів”, а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
Пункт 34 статті 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр..." передбачає відомості про наявність права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
На практиці ще не зустрічав, щоб громадянина оштрафували за неоформлену відстрочку.
Військовозобов'язаний повинен подати документи про відстрочку. Зробити це можна особисто прибувши до ТЦК, поштою або через Резерв+
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у постанові від 1 жовтня 2024 року по справі №160/10728/23 вказав, що "...у контексті доводів касаційної скарги Суд звертає увагу на те, що право на відстрочку від призову на військову службу повинно бути реалізоване військовозобов`язаним шляхом вчинення ним активних дій та оформлення його у відповідний спосіб уповноваженим органом (зокрема, районним ІНФОРМАЦІЯ_1). При цьому реалізація такого права може бути здійснена лише до моменту набуття ним статусу військовослужбовця..."
Поки на практиці не зустрічав ситуацій, коли штрафували за неоформлену відстрочку.
Затримувати можуть лише якщо людина у розшуку.
Можлива.
Так, військовослужбовець може звільнитись на підставі інвалідності. Це прямо передбачено статтею 26 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу"
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Дякую за докладні пояснення, Владиславе!
Але от стосовно "Чи можлива мобілізація людини з інвалідністю через неоформлення відстрочки?" Ви відповіли: "Можлива."
А як же чинний Закон "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" №3543?
Стаття 23. Частина 2 статті: "2. Особи з інвалідністю, а також особи, зазначені в пунктах 3-15 частини першої цієї статті, у зазначений період можуть бути прийняті на військову службу за контрактом."
Отже, мобілізувати не можуть апріорі, можуть бути прийняті лише за контрактом?
Раніше до 18.05.2024р. було:
"Особи з інвалідністю, а також особи, зазначені в абзацах четвертому - дванадцятому частини першої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання."
Могли бути "призвані", отже мобілізовані? А зараз лише контракт?
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеЗгідно законодавства особа з інвалідністю може бути призвана лише уклавши контракт.
Проте, на практиці, не все так оптимістично.
Чи існувала якась судова практика у цих питаннях (саме стосовно людей з інвалідністю або тих осіб які зазначені в пунктах 3-15 частини першої статті 23) ?
Ви вказали на судову практику навіть Верховного Суду але це про педагогічного працівника. Була подібна практика й стосовно аспірантів. Але вони всі (педагогічні, наукові працівники, аспіранти) належать до частини 3. Статті 23. "Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також" але не до частини першої.
Різниця між статтями у словах "на особливий період".
"1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:"
"3. Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:"
Може саме в цьому є різниця..