Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день, я девушка 16-ти лет, и меня интересует вопрос смогу ли я на законодательном уровне проживать отдельно, за свои деньги с согласия родителей? Какие у меня есть права в таком возрасте, насчёт выбора проживания? Необходимо ли будет жить с опекуном, или приезжать к родителям?
Распишу ситуацию подробнее, 30 числа у меня состоится суд, против моей матери, где я потерпевшая сторона, а она ответчик. Её штрафуют за административное правонарушение, точнее над насильственными действиями по отношению к несовершеннолетней особе. То есть ко мне. Я планирую писать ходатайство, что бы моей матери предоставили запрет на любой контакт со мною, кроме решения официальных вопросов, связанных с документами, и прочими вещами за которые она ответственна до моего совершеннолетия. К сожалению по стечению моей жизни, врач психиатр поставил мне 2 диагноза, F06 и F41. Меня волнуют вопросы, смогу ли я жить отдельно если докажу в суде свою диеспособность? Какие документы подтверждающие моё лечение мне необходимы что бы это доказать? Благодарю всех специалистов данных областей за ответ, хорошего вам дня.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Анна!
Цивільна дієздатність фізичної особи - це здатність своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов’язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання.
Цивільна дієздатність передбачає свідому і правильну оцінку людиною дій, що нею здійснюються і мають юридичне значення. Ця ознака суб’єкта цивільного права залежить від психічної зрілості суб’єкта, тобто від усвідомлення ним значення своїх дій і можливості керування ними.
Обсяг цивільної дієздатності фізичної особи встановлюється цим Кодексом і може бути обмежений виключно у випадках і в порядку, встановлених законом. цивільної дієздатності.
Повна дієздатність — настає з досягнення повноліття — вісімнадцятирічного віку.
1. У випадках, коли законом дозволяється одружуватись до досягнення повноліття, особа, яка скористалася таким правом, набуває повної дієздатності з моменту реєстрації шлюбу.
2. При народженні дитини неповнолітньою жінкою також настає її повна цивільна дієздатність. У разі розірвання шлюбу до настання повноліття набута повна дієздатність особи зберігається.
3. Цивільним кодексом України передбачається можливість надання повної цивільної дієздатності також особі, якій виповнилося 16 років і яка працює за трудовим договором або бажає займатися підприємницькою діяльністю, а також особі, яка записана матір'ю, батьком дитини до досягнення нею (ним) повноліття.
4. Повна дієздатність надається за заявою заінтересованої особи органом опіки та піклування за письмовою згодою батьків або піклувальника, а за відсутності такої згоди — судом.
Якщо особа, якій виповнилося 16 років, бажає займатися підприємництвом, то за наявності згоди на це батьків або органу опіки та піклування вона може бути зареєстрована як підприємець. У цьому разі особа набуває повної цивільної дієздатності у момент її державної реєстрації як підприємця. При припиненні трудового договору, припиненні фізичною особою підприємницької діяльності надана їй повна Цивільна дієздатність зберігається.
Згідно зі статтею 160 Сімейного кодексу України (далі - СК України), місце проживання малолітньої дитини визначається за згодою батьків, якщо дитина не досягла 10 років. Якщо ж дитині від 10 до 14 років, вона спільно з батьками бере участь у прийнятті рішення щодо свого місця проживання. В свою чергу, дитина, якій виповнилося 14 років та батьки якої проживають окремо, самостійно приймає рішення щодо місця свого проживання.
Стаття 29 ЦКУ зазначає наступне:
"1. Місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово.
2. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, вільно обирає собі місце проживання, за винятком обмежень, які встановлюються законом".
Відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні":
"Вільний вибір місця проживання обмежується щодо:
осіб, які не досягли 14-річного віку".
Стаття 155 Сімейного кодексу України
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Добрий вечір. Невиконання обов'язків батьків з догляду за їх дітьми вважається адміністративним правопорушенням. Тому батьки зобов'язані спілкуватись з їх неповнолітніми дітьми та мають виховувати їх.
Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" розмежовано поняття "місце проживання" та "місце перебування". В місці перебування людина може вільно тимчасово проживати менше, ніж 6 місяців на рік підряд.
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Місце перебування - житло або спеціалізована соціальна установа для бездомних осіб, інший надавач соціальних послуг з проживанням, у якому особа, яка отримала довідку про звернення за захистом в Україні, проживає строком менше шести місяців на рік або отримує соціальні послуги. Місце проживання - житло з присвоєною у встановленому законом порядку адресою, в якому особа проживає, а також апартаменти (крім апартаментів у готелях), кімнати та інші придатні для проживання об’єкти нерухомого майна, заклад для бездомних осіб, інший надавач соціальних послуг з проживанням, стаціонарна соціально-медична установа та інші заклади соціальної підтримки (догляду), в яких особа отримує соціальні послуги.
Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання малолітніх та/або неповнолітніх дітей - тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право на вільне самостійне пересування по території України і на вибір місця перебування.
Фізична особа може бути обмежена у здійсненні права на пересування лише у випадках, встановлених законом. Фізична особа не може бути видворена з обраного нею місця перебування, доступ до якого не заборонений законом.
Вам потрібно заздалегідь подбати про надання Вам адвокатом послуг по судовому розгляду справи. Це мав би бути знайдений Вами адвокат, який надавав би Вам безоплатні та платні юридичні послуги. Вам потрібно остерігатись програшу в суді та можливості позапроцесуальної розправи.
Вам краще якомога швидше змінити місце перебування (тимчасового проживання) для Вашої ж безпеки. Не повідомляйте Вашій матері адресу орендування Вами житла, щоб до Вас не приїхали злочинні працівники психіатрії. Якщо до Вас вони приїдуть та вчинятимуть проти Вас злочини, зокрема пробуватимуть викрасти, то Вам краще викликати поліцію та просити поліцейських відігнати від Вас таких злочинних медиків.