Задайте вопрос юристу

893 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Автомобильное право, 31 января 2025, вопрос №126456 500₴

Реєстрація авто без прописки

Хочу придбати авто, але не маю прописки, з старого місця виписаний, на нове не оформив, оформити зараз не маю можливості, чи зможу я поставити авто на облік і зареєструвати після придбання, маю статус військовослужбовця, є убд, чи можливо є якісь варіанти в межах закону обійти це обмеження так щоб легально користуватись авто і оформити з часом?

Ответы юристов (4)

    Айвазян Юрій Климентійович
    25%

    Доброго дня, Максиме!

    На жаль, без прописки зареєструвати авто практично неможливо. Так само, при укладанні договору купівлі-продажу Вам також знадобиться мати зареєстроване місце проживання (ВПО).

    Тому можна спробувати використати в данному випадку тільки статус ВПО.

    Але давайте підемо по порядку.

    Зареєструвати придбаний транспортний засіб можна у будь-якому територіальному сервісному центрі МВС або через портал державних послуг Дія. Щоб отримати послугу слід подати паперовий чи електронний пакет документів.

    Документи мають посвідчувати особу заявника та підтверджувати правомірність отримання транспортного засобу. Ось конкретний перелік:

    • Паспорт громадянина України. Якщо паспорта немає з певних причин, дозволять пройти реєстрацію такі посвідчення особи:
    • тимчасове посвідчення громадянина України;
    • посвідка на постійне проживання;
    • посвідка на тимчасове проживання;
    • посвідчення біженця;
    • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;
    • посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.
    Реєстрація місця проживання. Якщо Ви надаєте ID-карту, то слід прикріпити ще й довідку про реєстрацію місця проживання, якщо таких даних не занесено у базу.

    Якщо Ви подаєте не паспорт громадянина України, а інші альтернативні документи посвідчення особи, в яких відсутні відомості про зареєстроване місце проживання, слід додатково подати або показати довідку, де може бути зазначено фактичне місце проживання.

    Зробити це можна як в паперовому, так і в електронному варіанті через портал Дія.
    • Копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта;
    • Документ, що підтверджує повноваження представника, якщо ти здійснюєш звернення через уповноваженого представника;
    • Документ, що підтверджує правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортного засобу;
    • Для первинної реєстрації авто слід надати документ, де зазначена вартість транспортного засобу;
    • Документ щодо відповідності конструкції транспортного засобу установленим вимогам безпеки дорожнього руху (для первинної реєстрації або перереєстрації у зв’язку із встановленням ГБО);
    • Платіжні документи з кодом проведеної операції, відміткою банку, відділення поштового зв’язку про внесення плати, яку можливо перевірити за допомогою державного сервісу перевірки квитанцій ;
    • У разі оформлення договору купівлі-продажу в сервісному центрі МВС, слід надати оцінну або середньоринкову вартість транспортного засобу та документ про сплату податку на дохід від продажу.
    • Висновок про експертне дослідження транспортного засобу. Його буде внесено до електронного реєстру.

    Транспортні засоби, що належать декільком фізичним або юридичним особам, за їх письмовою заявою реєструються за однією з таких осіб.

    У разі відсутності одного зі співвласників реєстрація транспортних засобів проводиться на підставі його письмової заяви. Справжність підпису співвласника засвідчується нотаріально.

    Як підтвердити своє місце проживання для статусу ВПО

    Якщо у паспорті немає інформації про прописку на території, де тривають активні бойові дії або яка перебуває в окупації чи блокуванні, українці можуть надати й інший документ.

    Головне, аби документ підтвердив їх проживання або перебування на таких територіях:

    Це можуть бути:

    • військовий квиток;
    • трудова книжка;
    • документ, який підтверджує право власності на майно;
    • документи про освіту;
    • довідка з місця навчання;
    • рішення органів влади про влаштування дитини до дитячого закладу, у прийомну родину, будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування;
    • медичні документи;
    • фотографії, відеозаписи тощо.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Корнійчук Євген Іванович
    25%

    Доброго дня, єдиний варіант, це зробіть довідку ВПО. З неї ви все зможете зробити. Вона має такуж юридичну силу що і прописка.

    Довідку можна отримати самостійно через додаток дія, або звернувшись до найближчого ЦНАП.

    Реєстрацію ви можете провести у будь якому центрів МВС.

    Дерій Владислав Олегович
    25%

    Доброго дня, Максиме!

    Без зареєстрованого місця проживання Ви не зможете переоформити авто на себе, адже згідно пункту 24 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів.

    Організація роботи, пов’язаної з реєстрацією (перереєстрацією), зняттям з обліку транспортних засобів, оформленням та видачею реєстраційних документів та/або їх формуванням в електронній формі, а також видачею (присвоєнням) номерних знаків (їх буквено-цифрової комбінації), здійснюється за місцем звернення власника або його уповноваженої особи незалежно від задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) на території України фізичної особи чи місцезнаходження юридичної особи в порядку, визначеному МВС. При цьому в реєстраційних документах зазначається задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) на території України фізичної особи (для внутрішньо переміщених осіб - місце проживання на підставі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, у якій зазначено фактичне місце проживання, або її відображення в електронній формі засобами Порталу Дія чи витягу з реєстру територіальної громади про задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) або його відображення в електронній формі засобами Порталу Дія) або місце реєстрації юридичної особи, за якою реєструється транспортний засіб.

    ОТЖЕ, щоб офіційно переоформити авто на себе Вам потрібно мати зареєстроване місце проживання або оформлений статус внутрішньо переміщеної особи.

    ПРОТЕ, якщо Ви зможете укласти у нотаріуса договір купівлі-продажу авто та домовитись з власником, що авто переоформите на себе пізніше, то можете без проблем користуватись своїм авто, адже згідно пункту 7 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів Власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. У разі припинення або скасування воєнного стану на всій території України або в окремих її місцевостях власники зобов’язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом дев’яноста днів.

    Тобто, Ви можете купити авто та переоформити його на себе після того, як зареєструєте місце проживання. Крайній термін - це 90 днів після припинення воєнного стану. Щоб на колишнього власника не приходили штрафи зафіксовані в автоматичному режимі - то він може зробити Вас належним користувачем - https://hsc.gov.ua/index/poslugi/poslugi-pov-yazan...

    Ще один варіант користування авто - це оформлення на Вас довіреності. Проте, це досить ризикований варіант, адже власник може скасувати довіреність.

    Для формального переходу права власності на автомобіль необхідно оформити договір купівлі-продажу або будь-який інший, який передбачає перехід права власності на автомобіль, та провести перереєстрацію в сервісному центрі МВС. Тільки такі дії означають формальну зміну власника автомобіля.

    Видача довіреності не означає передачу власності на автомобіль. Це лише право користуватися та розпоряджатися автомобілем (якщо це передбачено).

    Наявна багата судова практика по справах, коли покупці «по довіреності» намагалися в суді довести, що вони є власниками автомобіля. Верховний Суд чітко і неоднозначно пояснив — це не так.

    Довіреність не гарантує жодних прав власності. Більше того, власник завжди має можливість відкликати довіреність та вимагати повернення автомобіля або якщо власника не стане в живих, то авто перейде до спадкоємців.

    Тому найкращий варіант - купувати автомобіль з переоформленням в сервісному центрі або оформити договір купівлі - продажу авто у нотаріуса. Також при передачі коштів оформіть розписку. Попередньо перевірте автомобіль по реєстрах арешту та розшуку.

    Як варіант Ви можете купити авто на родича, який потім Вам дане авто подарує або переоформить через ДІЮ.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Карпенко Андрій Володимирович
    25%

    Вітаю!

    ВИ НЕ ЗМОЖЕТЕ ЗАРЕЄСТРУВАТИ НА СЕБЕ АВТО, ЯКЩО НЕ МАЄТЕ МІСЦЯ РЕЄСТРАЦІЇ.

    В УКРАЇНІ ІНСТИТУТ ПРОПИСКИ СКАСОВАНО.

    ЗАРАЗ ДІЄ ПРИНЦИП РЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ.

    Реєстрація місця проживання військовослужбовців та членів їх сімей за юридичною адресою військової частини, законодавством не передбачена.

    Відповідно до положень Закону № 1871-IX, а також Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2022 року № 265, здійснення реєстрації місця проживання особи можливо лише за адресою житлового будинку, квартири, іншого жилого приміщення, в якому особа постійно або тимчасово проживає, а також закладу для бездомних осіб, інших надавачів соціальних послуг з проживанням, стаціонарних соціально-медичних установ та інших закладів соціальної підтримки (догляду), у яких особа отримує соціальні послуги.

    Декларування / реєстрація місця проживання (перебування) військовослужбовців та членів їх сімей здійснюється відповідно до Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2022 року № 265:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1020-18#Text

    42. Подання заяви про реєстрацію місця проживання бездомних та інших осіб, які не мають постійного місця проживання, покладається на відповідну спеціалізовану соціальну установу, іншого надавача соціальних послуг з проживанням, в яких зазначеним особам надаються соціальні послуги відповідно до Закону України “Про соціальні послуги”.

    43. У разі подання заяви про реєстрацію місця проживання бездомної особи відповідною уповноваженою особою спеціалізованої соціальної установи, закладу для бездомних осіб, іншого надавача соціальних послуг з проживанням або уповноваженою особою житла документи, визначені пунктом 35 цього Порядку, не рідше одного разу на тиждень подаються ними до органу реєстрації для здійснення реєстрації місця проживання такої особи.

    Нормативна база

    Перелік необхідних документів для реєстрації авто :
    • заява - подана особисто або уповноваженим представником;
    • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
    • документ, що посвідчує особу та/або підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність; для юридичних осіб - організаційно-розпорядчий документ про проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів та видана юридичною особою довіреність);
    • документ, що підтверджує правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортного засобу;
    • документ щодо відповідності конструкції транспортного засобу установленим вимогам безпеки дорожнього руху;
    • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт);
    • документ, де зазначена вартість транспортного засобу (для первинної реєстрації транспортного засобу);
    • реєстраційний або прирівняний до нього документ, що підтверджує реєстрацію транспортного засобу у відповідних органах іншої держави (для реєстрації транспортного засобу, який перебував в експлуатації за межами України і був зареєстрований у відповідних органах іншої держави);
    • документ, що підтверджує реєстрацію транспортного засобу за межами України (крім транспортних засобів, що належать дипломатичним представництвам та консульським установам, представництвам міжнародних організацій в Україні, їх персоналу та членам сімей персоналу, акредитованих в установленому порядку в МЗС, а також міжурядовим організаціям та їх співробітникам, які не є резидентами України), (для реєстрація тимчасово ввезеного на митну територію України транспортного засобу);
    • платіжні документи (квитанції), які засвідчують оплату адміністративної послуги

Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA