Начните консультацию с юристом онлайн
У мене в резерв+ з'явився пункт в якому пише "схоже у вас є порушення правил військового обліку. Можливі причини шукайте у розділі питання-відповіді". Відповідей ніяких немає в розділі. До того писало що "схоже у вас є порушення правил військового обліку зверніться до тцк сп" яке теж з'явилось декілька днів тому підозріло співпавши з досягненням мною 25-ти річного віку. Дані оновлені вчасно.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас, Орест!
Чи маєте Ви право на відстрочку згідно статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”?
Як правило, такий статус у застосунку Резерв+ відображається тим, по кому були виявлені деякі порушення правила військового обліку (додаток 2 постанови КМУ 1487) . Якщо при цьому стрічка для відображення статусу має червоний кольор, то це означає, що по Вам було направлення до органів Національної Поліції для примусової доставки в ТЦК та СП.
Проте, якщо Ви не отримували повісток, то можливо, цей статус є помилкою. Ви можете спробувати виправити даний статус звернувшись до техпідтримки Резерв+ та надіслати опис проблеми на електронну пошту — cabinet-support@mil.ua або скористатися чатботом.
Порушення правил військового обліку є підставою для притягнення Вас до адміністративної відповідальності.
Проте, якщо Ви вчасно оновили дані (до 16 липня) та не одержували повісток, то оголошення Вас в розшук взагалі неправомірне.
Але, якщо Вам виповнилося 25 років, то Вас повинні взяти на військовий облік військовозобов'язаних, для цього Вас повинні викликати повісткою, але скоріш за все Резерв+ запрограмували таким чином, що коли людина повинна стати на облік - їй вибиває про порушення.
1. Відправити до ТЦК лист із проханням виправити помилковий запис про порушення правил військового обліку в Резерв+. Але в такому випадку існує ризик отримати у відповідь повістку.
2. Направити до ТЦК адвокатський запит щодо уточнення інформації про порушення, а саме дату, час, місце та суть скоєного правопорушення.
3. Явитись разом з адвокатом або самостійно до ТЦК, попередньо записавшись в електронну чергу та повідомивши родичів, що йдете вирішувати питання з порушенням військового обліку. Але це потрібно робити лише в тому випадку, якщо Ви маєте право на відстрочку згідно статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"
Якщо з працівниками ТЦК немає поліцейських, то максимально, що Вам можуть зробити - це вручити повістку.
Згідно пункту 54 постанови КМУ 560
Під час перевірки військово-облікового документа:
У ході перевірки документів перевіряється приналежність громадян щодо військового обов’язку, звіряються їх персональні дані, дані військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки).
Із зазначеною метою представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби та поліцейські можуть використовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.
У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення.
Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину. Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності. Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
У разі відмови прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до такого центру на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Отже, тепер за відмову від повістки або за відмову прослідувати до РТЦК поліцейські можуть на законних підставах затримати громадянина та доставити його до ТЦК.
Але, згідно статті 261 КУпАП під час затримання повинен бути складений протокол, поліцейські повинні повідомити Ваших родичів та Вашого правозахисника (або центр безоплатної правової допомоги)
Проте, Ви повинні знати, що без виненесення ПОСТАНОВИ керівником ТЦК про притягнення до відповідальності - штраф сплачувати не потрібно.
Сам процес накладення штрафу виглядає так:
1. Спочатку ТЦК повинен належним чином повідомити військовозобов'язаного про місце та час розгляду справи.
2. Потім проходить сам розгляд справи за присутності військовзобов’язаного. Відповідно до ст. 268 КУпАП, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи; виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
3. Після розгляду справи, керівник ТЦК виносить постанову, яка повинна містити:
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Для інформування особи про час та місце розгляду справи можуть використовуватися різні способи: рекомендований лист, особисте вручення повідомлення. При цьому, надсилання повідомлення (без доказів його отримання) не свідчить про її поінформованість. У разі неналежного поінформування особи, яка притягується до відповідальності, уповноважена особа не може розпочинати розгляд справи.
ОТЖЕ, якщо ВАС не повідомлять про час та місце розгляд справи та винесуть постанову про накладення штрафу - ТЦК порушить ВАШІ права як особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Таке рішення ТЦК може бути оскаржене у судовому порядку.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Киев, 24 года опыта
Общаться в чатеДобрий день!
Нажаль, окрім, як звернутись безпосередньо до ТЦК, Ви не зможете самі вияснити причину.
Можна спробувати надіслати адвокатський запит, але 100% гарантії належної відповіді дати не можна.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Оресте!
Червона стрічка у Резерв+ свідчить про те, що ТЦК подав Вас у розшук. Скорше за все, це пов'язано саме з тим, що Вам виповнилося 25 років та Ви повинні стати на облік військовозобов'язаних в ТЦК. У такий спосіб Вас змушують з'явитись до ТЦК самостійно, оскільки перебування у розшуку загрожує Вам доставленням до ТЦК представниками НПУ. В резерв+ Ви все ще на обліку призовників?
Хоча, для вищезазначених дій, Ви повинні були отримати повістку від ТЦК, принаймні так визначено нормами законодавства. Не отримували повісток особисто або через Укрпошту?
Згідно із Постановою КМУ №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів":
ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
"1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
2) прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів".
Статтею 22 Закону України "Про мобіліаційну підготовку та мобілізацію" визначено наступне:
1. Громадяни зобов’язані:
"з’являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені в повістці (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов’язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом відповідного підрозділу розвідувальних органів України), для взяття на військовий облік військовозобов’язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду".
Чи маєте Ви право на відстрочку, аби відвідати ТЦК та з'ясувати причину щодо подання Вас у розшук? Можливо, навчаєтесь?
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Коли сам Вам виповнилося 25 років? Схоже, що система налаштована таким чином, що при досягненні 25-річного віку, особі автоматично інкримінують порушення правил військового обліку, аби вона не могла бути заброньована. На жаль, але без ТЦК дане питання ніяким чином не вирішити. Можна звісно пов'язти в судових оскарженнях, але гарантій жодних.
Чи маєте Ви право на відстрочку від мобілізації? Якщо так, порушення правил військового обліку доволі просто вирішити безпосередньо через ТЦК. Якщо права на відстрочку немає, Ви можете бути мобілізовані.
З повагою!
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
В 25 РОКІВ ВИ ПОВИННІ СТАТИ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИХ.
АВТОМАТИЧНО АБО ДИСТАНЦІЙНО ЦЕ ЗРОБИТИ НЕМОЖЛИВО.
Відповідно до Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів визначених Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (додаток 2), який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 - Призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні перебувати на військовому обліку.
Одним із видів військового обліку є персонально-якісний - покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК та СП), органи СБУ, відповідні підрозділи розвідувальних органів та передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов’язаних та резервістів за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (п. 16 Постанови Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період).
Для взяття на військовий облік усі військовозобов'язані зобов'язані особисто прибути до районних (міських) військових комісаріатів за місцем проживання та подати заяву на ім'я військового комісара про взяття їх на військовий облік.
Документи, що необхідно надати:Заява
Паспорт громадянина України
Військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного
Для осіб звільнених у запас: обліково-послужна картка, припис військової частини, а для звільнених за станом здоров’я або сімейними обставинами свідоцтво про хворобу та інші документи, які підтверджують законність дострокового звільнення
Рішення військово-лікарських комісій про придатність за станом здоров’я для проходження військової служби в мирний або у воєнний час (у разі наявності)
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, так звісно, що резерв плюс, це додаток для маніпуляції свідомістю людини. Для подальшої мобілізації. Враховуючи, що вам виповнилось 25 років, ви стали військовозобов'язаним,вам треба змінити приписне на військовий квиток. Пройти влк,отримати військову спеціальність. Тому тут явно треба відвідати ТЦК.
Але відвідування може закінчитися мобілізацією, якщо у вас відсутні підстави для відстрочки. Підстави для відстрочки за посиланням, ст.23
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#n420
Якщо не відвідати ТЦК, при зустрічі з працівниками ТЦК скоріше за все вас буде доставлено туди,що буде набагато гірше ніж з'явитись самому.
У тЦК беріть з собою всі ваші медичні документи, для об'єктивної оцінки вашого стану здоров'я.
Для отримання квитка Необхідно буде подати заяву та надати наступні документи (копії):
Якщо немає броні або відстрочки, можлива мобілізація, тому приймати рішення Вам.