Начните консультацию с юристом онлайн
Допоможіть з питанням. Моя мама була членом КСП і була пенсіонером. Акт про розпаювання земель КСП був у квітні 1994 року. А в травні 1994 року мама померла. Сертифіката вона не встигла отримати. Виключена зі списків пайовиків, як померла. Спадкову справу в сільській раді відмовились оформляти, у зв"язку з тим, що право власності на будинок перейшло Договором Дарування при житті Спадкодавця, а іншого наявного майна не було. Про пай сказали, що померлі виключені з пайовиків. Чи є якась можливість мені, як єдиній дочці, отримати державний акт на пай?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Доброго Вам вечора. В старому Цивільному кодексі України була стаття 563 "Спадкоємство в колгоспному дворі", проте вона була виключена з кодексу Законом України від 16 грудня 1993 року.
14 лютого 1992 року було прийнято Закону України "Про колективне сільськогосподарське підприємство", який є чинним досі. КСП діяло на підставі статуту, в якому були різні положення. В статутах окремих КСП могли бути положення і про спадкування його паїв.
Згідно із частиною 2 статті 9 цього закону в редакції від 21 січня 1994 року, пай є власністю члена підприємства (тобто колективного сільськогосподарського підприємства-КСП). Право розпоряджатися своїм паєм за власним розсудом член підприємства набуває після припинення членства в підприємстві. Пай може успадковуватися відповідно до цивільного законодавства України та статуту підприємства.