Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 05 февраля 2025, вопрос №126768

Раздел квартиры,у совладельцев 1/4 часть и 3/4 часть в 3 х комнатной квартире

Здравствуйте,подскажите пожалуйста,,как узнать Чи взагалi можливе отделение части квартиры,,если моих 3/4,а её племяннице 1/4 часть,,жилая часть 39,8,,,а комнаты Меньше 11 нет?? Где же тут четвертая часть???

Ответы юристов (62)

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 3 месяца назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Доброго дня!

    Це питання вирішити можливо у судовому порядку, призначать експертизу судово -технічну чи іншу і згідно аналізу технічної можливості за планом квартири ,суд вирішує чи можна провести виділення частки у майні спільної часткової власності.

    Спільна часткова власність – це власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності. Кожен учасник спільної часткової власності володіє не часткою майна в натурі, а часткою в праві власності на спільне майно в цілому (частина перша статті 356 Цивільного Кодексу).

    Згідно з ч. 3 ст. 358 Цивільного Кодексу України кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності.

    Згідно з частинами першою, другою статті 364 Цивільного Кодексу України співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності.

    Чим відрізняється «поділ» майна від «виділу».

    При поділі майно, що знаходиться в спільній частковій власності, поділяється між усіма співвласниками. При цьому правовідносини спільної часткової власності припиняються. Співвласники майна можуть між собою домовитися про його поділ. Якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом, то вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними.

    При виділі частки зберігаються правовідносини спільної часткової власності. Проте вони припиняються лише для співвласника, частка якого виділяється. Співвласник отримує у натурі певне майно, яке відповідає його частці, а у разі неможливості – компенсацію за нього. При виділі майна припиняється право спільної власності щодо суб’єкта, який виділив свою частку у натурі. У випадку, якщо співвласників двоє і майно належить їм на праві спільної часткової власності, – тоді має місце поділ спільного майна.

    Отже, у разі поділу майна право спільної часткової власності на нього припиняється.

    Бувають випадки, коли учасники спільної власності не можуть дійти згоди в питанні виділу частки спільного майна в натурі. В такому випадку, співвласник, який виявив бажання здійснити такі дії має право звернутися до суду з позовом про виділення в натурі частки нерухомого майна, що перебуває у спільній власності.

    Дана позовна заява подається в порядку цивільного судочинства до районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів за місцезнаходженням нерухомого майна.

    З повагою Костянтин Гончаренко

    Сергей Клиент 3 месяца назад

    Спасибо,скажите пожалуйста,и что это даст?? И вообще мне это надо ,если я не продавать не менять не собираюсь,а если и решу,то ей нужно этой племяннице,пусть сама решает ,что ей присудит суд?? Я правильно понимаю,,пока у неё не будет решения,что ей причитается,,и как мне адвокат один объяснил,что даже не пускать в квартиру ,так как там нет её вещей,и она там ни жила,и не бывала,и что там её она сама не знает.И скажите пожалуйста,долги большие ща квартиру переходят по наследству и на неё? Так сказала мне нотариус..Спасибо Вам большое

    • Гончаренко Константин
      Гончаренко Константин 3 месяца назад

      Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

      Доброго дня!

      Це питання має ініціювати , той співласник майна ,якого це безпосередньо хвилює. Якщо спадкоємці прийняли спадщину та отримали свідоцтва про право на спадщину де у кожного вказано належну йому частину. Такі особи є співласниками у даній квартирі і за згодою інших спеціалістів, можуть перебувати на території своєї частини згідно свідоцтва про право на спадщину, яке отримано у нотаріуса.

      У Вашій ситуації до виділення часток судом чітко перебувати в квартирі інші співласники майна ,можуть у присутності інших співвласників та за їх згодою.

      Щодо боргів

      У разі ,якщо всі прийняли спадщину , вони також прийняли борги. Які матимуть сплачувати солідарно всі власники квартири (часток).

      Якщо згоди не буде досягнути, питання вирішується у окремому провадженні у суді. За ініціативи будь-якої сторони з співвласників.

      З повагою Костянтин Гончаренко

    Сергей Клиент 3 месяца назад

    Спасибо,понимаете,,эта сущность не идёт на контакт,,а прийдёт если,она сюда не зайдет,,это не человек ,а гниль,,и пусть ей рассказывает суд где и что и как... МОИ 3/4,И ВСЁ ЯСНО И ВСЁ ПОНЯТНО,,Я ЗА КАЖДЫЙ САТИМЕНТР,, ЕЁ УНИЧТОЖУ

    • Гончаренко Константин
      Гончаренко Константин 3 месяца назад

      Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

      Інші співвласник після чіткого виділення часток судом, матимуть право володіння, користування та розпорядження майном виключно у межах частки квартири ,визначеної судом у межах 1/4 згідно свідоцтва про право на спадщину

    Сергей Клиент 7 дней назад
    • Здравствуйте можно задать вопрос по поводу отсрочки
    • Гончаренко Константин
      Гончаренко Константин 7 дней назад

      Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

      Доброго дня!

      Так , напишіть , його тут, або залиште заявку - кнопка звернутися/обратиться

    Сергей Клиент 6 дней назад

    Здравствуйте,подскажите пожалуйста.Я инвалид 3 группы,у меня она дана МСЭК на 1 год,инвалидность до 31 мая,и документы отправил доктор ТРАВМОТОЛОГ на экспертную комиссию 10 апреля,,и мне позвонили и сказали явиться 9 июня,,,а отсрочка у меня по 31 мая,мне что эти 9 дней, до 9 июня скрываться??? Ведь я получается уязвим для мобилизации,,и на улицах везде коршуны людоловы.и как показывает практика,если мобилизовали,,доказать то можно ,что инвалид,но так опять же это суды и т д...и ВООБЩЕ могут и не продлить,время стрёмное

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 6 дней назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Пока действует отсрочка Вас не мобилизируют, звонки с ТЦК -это нарушение процедуры.

    Для явки в ТЦК СП Вам должны вручить повестку или направить ее рекомендованым письмом с вручением

    Кабмин постановлением от 16 мая 2024 г. №560 утвердил Порядок проведения призыва граждан на военную службу во время мобилизации на особый период.

    Опубликовало Правительство данное постановление вечером 17 мая, накануне вступления в силу закона об усилении мобилизации 10449. Оно насчитывает около 80 страниц.

    Порядок определяет, в частности, порядок вручения повесток. А именно, в нем прописали, что надлежащим подтверждением оповещения резервиста или военнообязанного о вызове в районный (городской) ТЦК является:

    в случае вручения повестки – личная подпись о получении повестки, видеозапись вручения повестки или ознакомление с ее содержанием, в том числе видеозапись доказывания акта отказа от получения повестки, а также видеозапись отказа резервиста или военнообязанного в общении с лицом, уполномоченным вручать повестки;

    при отправке повестки средствами почтовой связи:

    • день получения такой почтовой отправки лицом, подтверждаемым информацией и/или документами от почтового оператора;
    • день проставления в почтовом сообщении отметки об отказе получить почтовое отправление или день проставления отметки об отсутствии лица по адресу места жительства лица, уведомленного этим лицом территориальному центру комплектования и социальной поддержки при уточнении своих учетных данных;
    • день проставления в почтовом сообщении отметки об отказе получить почтовое отправление или день проставления отметки об отсутствии лица по адресу задекларированного/зарегистрированного места жительства в установленном законом порядке, если это лицо не уведомило территориальный центр комплектования и социальную поддержки о другом адресе места жительства.

    То есть, в соответствии с пунктом 41 Порядка проставление, что лицо отсутствует по адресу, в почтовом уведомлении также будет надлежащим уведомлением о том, что лицо было уведомлено ТЦК.

    Учитывая Ваш статус лица с инвалидностью , даже при вручении повестки , Вас сначала необходимо отправить на ВЛК , которая при таком статусе признать годным вас не сможет.

    відповідно до статті 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову особи, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку ВЛК тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на строк 6-12 місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

    Рекомендую, стараться не получить повестку до момента продления/подтверждения инвалидности на новый срок.

    Возможно вам лучше принять решение о необходимости пройти полное обследование в стацыонаре официально со всеми выписками на те 9 дней до пересмотра Вашего статуса.

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    Сергей Клиент 6 дней назад

    И скажите пожалуйста,а если меня перед экспертной комиссией поймают ТЦК,,Я что им не могу объяснить что у меня комиссия назначена,,ну как это так иду с костылем и коршуны везде

    • Гончаренко Константин
      Гончаренко Константин 6 дней назад

      Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

      Да, можете , сделайте копию направления на комиссию, копию МСЕК и удостоверение лица с инвалидностью - сможете показывать по требованию

      • Сергей Клиент 6 дней назад
        1. Спасибо вам большое.. хорошего дня Вам
    Сергей Клиент 6 дней назад
    • Спасибо большое,но мне ложится на стационар,это очень сложная процедура,просто так не положат,там очередь нужно подождать,или что то конкретное,,ну это не очень хорошо,,и Дай Бог чтобы этого не у кого не случалось
    • Гончаренко Константин
      Гончаренко Константин 6 дней назад

      Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

      возможно анализ общего состояния здоровья- рентген , флюорография , сеансы массажа по официальному направлению врача , все что угодно на эти 9 дней -ЛФК ПРОЦЕДУРЫ

    Сергей Клиент 6 дней назад

    Спасибо большое за помощь

    Сергей Клиент 5 дней назад

    Добрый день разрешите пожалуйста задать Вам вопрос по квартире.Очень прошу помочь,как быть в такой ситуации.

    • У меня 3х комнатная квартира ,прописан Я и сын 13 лет,и была жива мама тоже прописана в этой квартире.8 лет назад умер папа и никто не подавал на наследство на часть умершего отца,его часть распределилась на маму и меня поровну,но к сожалению мама умерла в прошлом году,и оставила завещание на свою долю племяннице Киреевой,все подали на наследство и уже получили документы,но так как я инвалид ей досталось не 50% от квартиры,а 50% от доли мамы,поэтому мне принадлежит 75%,а племяннице 1/4 часть квартиры,она требует продавать и немедленно,хотя её часть не выделена в натуре,потому что общая площадь 64,41,,1 ком 17,3, 2 ком 10,8 и 3 ком 11,7 кв м.--это жилая площадь..так вот 1/4 у часть это 9,95 кв м,,,так вот эта племянница была нормальной,а теперь хочет чуть ли без моего ведома продать,но тут ещё такое дело папина доля висит и нужно ещё подать документы чтоб официально была оформлена на меня,пока денег нет,война и куча проблем по здоровью,меня некому защитить,и очень много долгов по квартире перешли после смерти мамы,Я так понимаю они тоже распространяются на эту племянницу Кирееву? А она не в какую,и грозит вломиться сюда в квартиру с разбирательством,она тут никогда не бывала и не жила.пожалуйста очень прошу вас помогите, подскажите..очень буду ждать с уважением Сергей Карчин
    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 4 дня назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    По Вашей ситуации:

    То что принадлежит Вам 75% , Вам нотариус должен был выдать свидетельство про право на спадщину на всю вашу площадь 75% и на основании него внести ведомости в реестр нерухомого майна про нового власника.

    Ваша родственница может разпорядится исключительно 1/4 частью - 9.95 кв.м - как записано в ее свидетельстве про право на спадщину которое она получила у нотариуса и по реестру будет власником 1/4 части и не более(9.95 кв.м.) .

    Вы как власник сами решаете когда продавать свое имущество и зачем и кому, она тоже может принять такое решение и как власник 1/4 части (9.95) может продать подарить или обменять , а так же сдать в аренду в границах своей 1/4 собственности.

    Если ее имущество не выделено в отдельный майновий комплекс - то " вломится" она может только на свою часть за згодою інших співласників у їх присутності.

    Якщо це цілісна квартира , то буде надзвичайно складно, тому вона має розуміти , що квартира має 2 власники і вона має в ній право розпорядження виключно на 1/4 площі згідно свідоцтва інше то не її власність і у разі перешкод власник більшої частини може за участі офіцера громади (дільничний) припинити будь-які незаконні дії співласника 1/4 частини.

    або ж у судовому порядку подати позов до родички з вимогою усунути перешкоди у користуванні вашою приватною власністю.

    Щодо боргів

    Якщо це цілісний майновий комплекс (3 х кімнатна квартира ) без виділення у окремо визначене майно , та має 1 особовий рахунок та адресу зі сплати послуг ЖКХ , а також всі прийняли спадщину не висловили інших заперечень нотаріусу. Виходить співласники погодились та прийняли борги , відповідно до їх часток власності, але враховуючи , що це цілісний майновий комплекс - співласники мають солідарно сплачувати за комунальні послуги за домовленістю , коли майно буде виділено , буде 2 особових рахунки -тоді кожен власник буде сплачувати пропорційно відповідно до спожитого на кожній території власності.

    Якщо співласник не сплачує свою частку її треба стягувати у судовому порядку -зібравши всі квитанції сплатити їх , а потім разом з квитанціями про понесені витрати звертатись до суду.

    ---

    Якщо є можливість то єдино реальним варіантом є Вам домовитись та викупити у неї ту 1/4(9.95) частину як купівля продаж нотаріально і тоді ви станете власником цілого майнового комплексу квартири) І ПИТАННЯ БУДУТЬ ЗНЯТІ. До поки родичка є власником частини вона матиме право впливати на 1/4 квартири , може як самостійно вселитися на 1/4 частину так і надати її в оренду( за згоди інших співласників)

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Сергей Клиент 4 дня назад

    Спасибо большое, но если вдруг захочет сдать в аренду,,ЖИЛАЯ ПЛОЩАДЬ ЖЕ ДОЛЖНА БЫТЬ ВЫДЕЛЕНА,а все комнаты жилые больше 9,95 кв м,и у неё нет ни ордера на свой счётчик,как она подселит и куда? Оприори не существует таких комнат,как разделить ? Я понимаю ей нужно ещё через суд добиваться? Где её часть?? Органы опеки ,так как сыну 13 лет? И часть отца которая висит в воздухе,она не сможет каким то образом украсть? И скажите ей получается 1/4 часть от общей площади квартиры,,но в ней то есть жилая и не жилая,,то есть 1/4 часть от нежилой,и 1/4 от нежилой? Всё же общее.и моё 3/4 от жилых помещений и от нежилых.спасибо большое очень вам благодарен,Я просто незнаю что делать

    Сергей Клиент 4 дня назад

    Спасибо большое, но если вдруг захочет сдать в аренду,,ЖИЛАЯ ПЛОЩАДЬ ЖЕ ДОЛЖНА БЫТЬ ВЫДЕЛЕНА,а все комнаты жилые больше 9,95 кв м,и у неё нет ни ордера на свой счётчик,как она подселит и куда? Оприори не существует таких комнат,как разделить ? Я понимаю ей нужно ещё через суд добиваться? Где её часть?? Органы опеки ,так как сыну 13 лет? И часть отца которая висит в воздухе,она не сможет каким то образом украсть? И скажите ей получается 1/4 часть от общей площади квартиры,,но в ней то есть жилая и не жилая,,то есть 1/4 часть от нежилой,и 1/4 от нежилой? Всё же общее.и моё 3/4 от жилых помещений и от нежилых.спасибо большое очень вам благодарен,Я просто незнаю что делать

    • Гончаренко Константин
      Гончаренко Константин 4 дня назад

      Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

      Якщо є ще інша частка майна батька яке ваша мама не отримала за життя та ту частину після батька ніхто не включив у спадок та не подав заяв про вступ у спадщину чи відмову після батька , то там напевно минули стоки спадкування , - це треба отримувати постанову нотаріуса іншого за місцем майна батька про відмову , оскаржувати у суді заявляючи клопотання про поновлення строку спадкування за батьком з поважних причин і спадкувати за законом

      Але це інше питання

      Якщо у вас є всі документи на ваші 3/4 вам не варто робити нічого , а ось ваша родичка , якщо вона бажає розпорядитись своєю власність хо ч як небудь необхідно визначати межі власності виділяючи частку

      З повагою, Костянтин Гончаренко

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 4 дня назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Ваша родичка коли таким чином погоджувалась у нотаріуса з таким визначенням часток , невідомо чим керувалася, тому тепер юридично вона володіє 1/4 частиною від тієї частини, що була у вашої мами - де ця частина на місцевості у натурі незрозуміло , адже виділ часток у натурі ніхто не проводив( наразі воно існує на папері у нотаріуса) , але по факту це єдина 3 кімнатна квартира.

    Тому якщо родичка ваша бажає якимось чином розпоряджатися своєю 1/4 частиною де б вона не знаходилась в квартирі - їй треба розмежувати свою власність - через суд виділити конкретно 1/4 власності на місцевості наприклад десь у коридорі чи кладовці(але це має бути придатне місце для користування ним , далі по рішенню суду та свідоцтву оформити право власності, отримавши тех паспорт на цей об єкт. І далі вирішити чи продати це майно вам (чи іншим особам) чи самій жити там. Наразі у неї є 1/4 частина власності на території квартири (невідомо де у житловій частині чи ні) , наразі навіть викупити цей об єкт власності неможна , бо він не визначений унатурі судом чи нотаріусом. У неї у вашій квартирі виникає юридична невизначеність меж власності. Поки суд їх чітко не визначить проблема існуватиме і користуватися своєю власністю вона теж не зможе бо фактично вона невідомо де в квартирі. Тому або хай виділяє і оформлює і потім вирішує , або ця ситуація триватиме .

    Але сподіватися на входження до квартири без чіткого розмежування власності співласників теж не варто.

    Органи опіки просто не дадуть згоди , щось переоформити без визначення меж документально.

    Вона має загально 1/4 ось і нехай вирішує де ця частина у неї , але через суд.

    Сплачувати за комун послуги вона має солідарно до виділення своєї частини унатурі.

    Щодо частини батька то як ви сказал її отримала мама , а Ви успадкували після мами , враховуючи обов язкову частку , як особа з інвалідністю. Родичка отримала те, що було в заповіті, на інше вона не може розраховувати.

    Тому або вона виділяє частку свою і продає її чи дарує нотаріально вам чи іншим, або ситуація невизначеності триватиме і надалі, але при цьому , родичка матиме 1/4 власності в квартирі - уявно де завгодно. Якщо у її свідоцтвіпро право на спадщину написано 1/4 в квартирі такій - то, то це найближчим часом без суду вирішити неможливо.

    До того ж як ви вірно зазначили існують норми відповідної житлової площі на 1 людину по Житловому Кодексу ще УРСР це 13.65% на 1 особу житлової площі тому , що робити з її 9.95 може вирішити тільки суд.

    Будь -які візити в квартиру можуть бути з вашої згоди у вашій особистій присутності чи сина (неповнолітній) , або за участі вашого представника за нотаріальною довіреністю йому від вас на представництво інтересів більшого співласника під час візитів.

    Для подолання юридичної невизначеності треба виділит її частку через суд чіткими межами та вирішити питання продажу, дарування чи проживання, або іншим чином розпорядження майном- вона має вжити заходів , поки що вона заявляє вимоги на майно не визначених меж та виду.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Сергей Клиент 4 дня назад
    1. Спасибо,а скажите пожалуйста,1/4 ей идёт от общей площади,или жилой,,? Я вас правильно понимаю,жилая допустим например 40 и нежилая 20 кв м.ей идёт 10 КВ м от жилой,и так же 1/4 часть от не жилой,это 5 кв м...это просто пример,,просто при себе наизусть не помню,,а вот 9,95 жилая отчётливо помню..и я так понимаю,что пока у неё не будет назначена судом доля,Я могу её и не впускать в дом??? Спасибо большое за помощь
    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 4 дня назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    До 1/4 має входити і житлова і нежитлова площа - це її загальна власність ,що вона включає в себе невідомо так як у свідоцтві це не розписано.Тому у цей розмір має у неї входити все і житлова і не житлова.Так , допоки їй чітко не визначено межі конкретної власності. Маєте право не пускати і з офіцером громади скласти протокол про проникнення до приватного домогосподарства.1/4 це все , в цілому ,що їй належить. Який це обсяг , визначить суд

    З повагою

    Костянтин Гончаренко

    • Сергей Клиент 2 дня назад

      Добрый вечер

    Сергей Клиент 2 дня назад

    Добрый вечер

    • Гончаренко Константин
      Гончаренко Константин день назад

      Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

      Доброго дня!

      Чим можу допомогти?

      опишіть додаткові питання, якщо є?

      Дякую

    Сергей Клиент день назад

    Добрий день.Я хотел вас спросить если можно,Я хотел бы вам отправить документы 2 экземпляра,чтобы вы посмотрели как профессионал,выделена ли часть этой моей родственнице,чтоб знать может ли она вламливаться к нам домой,,и если я уехал отсутствую, ключей у неё нет и не было,и она никогда не ухаживала за мамой,а только врёт,как мне рассказывают,как так можно,как люди меняются,как это так ?? У неё дом ,а у меня единственное жильё,,.

    • Гончаренко Константин
      Гончаренко Константин день назад

      Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

      Пане, Сергію, з даного документа достовірно зрозуміло, лише , що ваша родичка отримала за заповітом 1/2 та нотаріус зазначила , що 1/4 підлягає державній реєстрації (яка це кількість площ квартири взагалі неясно ні нотаріусу ні мені нажаль.

      Серед іншого чітко зазначено, що інша 1/2 частина належить вам за законом , це визнає нотаріус.

      Але вона зазначає , що 1/3 частина успадкована мамою, але нажаль державна реєстрація прав власності мамою не проведена, просто як факт , інша частка батька взагалі невідомо , що з нею.

      Таким чином нотаріус створила юридичну невизначеність.

      Одне можу сказати точно Пані Кіреєва офіційно має 1/2 частину в квартирі в натурі невідомо де та скільки метрів та нотаріус офіційно довела цю цифру до 1/4 і вказала , що 1/4 підлягатиме державній реєстрації - це все , що Пані Кіреєва зможе колись оформити, як розмежує у суді та доведе , що саме 1/4 підлягає під її право власності, бо чітко там вказано , що вона має право лише на 1/2.

      Інше все нотаріус згадує , але хто має продовжити оформлення не говорить , згадує лише , що ті частки належали померлим родичам , та зазначає , що мамі належала частка 1/3 батька , але вона її не завершила оформлення. По логіці Ви маєте право продовжити оформлення після мами , однак якщо мама не складала заповіту , то інші родичі мами вашої теж можуть розпочати претендувати на те , що мама не оформила, але вже за законом і в судовому порядку, адже строк у 6 -ть місяців для спадкування вони пропустили. (головне не згадуйте про це іншим родичам мами)

      все на , що має право пані Кіреєва це уцілому 1/4 за заповітом (невідомо де на місцевості фактично),

      У Вас теж 1/2 + обов язкова частка для особи з інвалідністю .

      Все інше треба комусь оформлювати напевно через суд доводити кому , що належало.

      свідоцтво взагалі не говорить про те де у кого та як визначено внатурі на місцевості майно.

      З повагою,

      Костянтин Гончаренко

    Сергей Клиент день назад

    Вот ещё Я прислал,,простите не пойму отсылается или нет

    Сергей Клиент день назад

    Извините пожалуйста оно как то по одному отсылается

    Сергей Клиент день назад

    Отсылается по одному как то.

    • Гончаренко Константин
      Гончаренко Константин день назад

      Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

      Пане Сергію, я переглянув всі сторінки однак ситуація така , що пані Кіреєва - має право оформити за заповітом 1/4 (де завгодно по квартирі - це не визначено нажаль)

      У вас 1/2 + обов язкова частка особи з інвалідністю. можете розпочати оформлення частки після мами (яку вона не оформила), також можна спробувати оформити на вас частку батька - за умови, що у судовому порядку інші родичі батька не заявлять на неї вимог(строки по батьку пропустили всі спадкоємці). однак в частині батька у вас теж була б обов язкова частка(як особи з інвалідністю) - однак це все у судовому порядку. Довго та дорого.

      Пані Кіреєва може оформити і виділити лише те , що у свідоцтві по заповіту - в цілому 1/4 (невідомо де на території квартири.)

      З повагою, Костянтин Гончаренко

    Сергей Клиент день назад
    1. Спасибо большое..скажите пожалуйста,,получается,что и Киреева может претендовать на долю моего отца? Мне сказали эта доля никуда не денется,она просто зависла как бы в воздухе..Я вам сейчас,разрешите напишу.Открою записи от нотариуса,Я записывал,что она мне говорила
    • Гончаренко Константин
      Гончаренко Константин день назад

      Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

      Якщо на частку батька протягом 3 років ніхто не заявить права спадкування , вона може бути визнана відумерлою спадщиною та за позовом територіальної громади , перейде у комунальну власність міста / селища - міська рада на сесії після рішення суду може ініціювати зарахування цієї частки до власності територіальної громади. Це рідко трапляється однак можливий такий розвиток подій це призведе до ще більш неузгодженості позицій та конфліктів з органами місцевого самоврядування.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин день назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Пане Сергію, перш за все необхідно зрозуміти у яких роддинних зв"язках перебувала пані Кіреєва з вашим батьком(вона його , дочка , сестра рідна , дружина, племінниця), якщо вона не була його родичкою , або він не залишив прямого заповіту чіткої волі на неї - у такому разі не може

    Ви як син родич 1 ступеню споріднення маєте першочергове право спадкувати після батька - якщо не було заповіту то за законом , і маєте право незалежно від заповіту чи волі інших родичів батька - право на обов язкову частку , як особа з інвалідністю.

    Щодо пані Кіреєвої то для початку треба зрозуміти ким вона приходилась батькові

    З повагою, Костянтин Гончаренко

    • Сергей Клиент день назад

      Не кем,Киреева не является,она моей мамы племянница,дочь моей мамы сестры,у моей мамы была сестра,это её дочь..а отцу она вообще никто

      • Гончаренко Константин
        Гончаренко Константин день назад

        Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

        В такому разі пані Кіреєва має право лише виключно на те, що вказано у заповіті , нехай виділяє оформлює і продає , не більше не меньше 1/4 - це її максимум, і жожних додаткових умов чи вимог

        • Сергей Клиент день назад

          Скажите пожалуйста,а если вы говорите,что Киреевой даже комната не выходит с её 1/4 части,то как и что она сможет продавать,даже если она подаст в суд,неужели суд может присудить что то иное неполную комнату или как? Или требовать от нас с женой денег? И я так понимаю,пока ей выделят,что конкретно ей принадлежит?? Скажите если она нежная,что и где её выделенная часть ,ну без суда прийдёт с разборками,Я имею право её без постановления суда не впускать в квартиру???

          • Гончаренко Константин
            Гончаренко Константин день назад

            Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

            да, ее часть малозначна їй можуть запропонувати компенсацію її частки у розмірі частки за результатами експертизи суд визначить суму конкретно і стягне з вас як співласників і все . ЇЇ власність припинеться у день зарахування коштів на рахунок і отримання доказів про це судом.

            Без рішення суду чи визначення конкретних меж її власності маєте повне право не пускати без вашої присутності чи вашого уповноваженого представника за довіреністю нотаріальною

            • Сергей Клиент день назад

              Извините,вот по этому вопросу,, понятно мне,что могут по суду,с меня компенсацию за её часть,а где же взять такую сумму,или это может быть рассрочка???

    Сергей Клиент день назад
    • КРоме меня из близких родственников никого нет.Я единственный остался сын.были мама,папа и я..У меня нет никого родных братьев и сестер,и папа ни на кого не переписывал,ни завещаний,ничего.
    • Я наследник по ст 1241,так как являюсь инвалидом 3 группы на день смерти мамы(инвалид с 15.05.24 ,мама умерла 20.07.24).Не смотря на завещание,что мама написала на свою часть я наследую 1/2 часть от того,что было бы по закону.Итого наследую от мамы 1/4 часть квартиры.От папы 1/6 часть квартиры,и моя личная часть 1/3 часть.. В приватизации участвовали мама,папа,и я сын,прописаны мы трое и мой сын ,которому сейчас 13 лет,Папа умер 7 лет назад,и остались мы с мамой вдвоём,но ни мама ни я не подавали на папы часть вообще,в итоге,как объяснила нотариус,папы часть разделилась на нас пополам,и сказала нотариус,,что вы можете на папу и не подавать, пока допустим нет денег,его часть от вас никуда не денется просто вы не сможете не продать не обменять,итак многие живут,но мы собираемся в ближайшее время этим заняться,,но тут другое дело,эта нахлебника,лезет,и требует денег,и ещё пригрозила,Я продам свой кусок от вашей квартиры,и возьму хоть какие то деньги.Так Я так понимаю,что у неё часть не выделена и где её 1/4,,??? Она требует комнату,,но как если ничего не ясно.Я так понимаю,мне в суд ненадо? Я же владелец по идее 3/4 части и сын малолетний
    • Гончаренко Константин
      Гончаренко Константин день назад

      Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

      Пане Сергію , якщо пані Кіреєва не є родичкою Вашого батька , то вона жодним чином не може отримати будь -які права на майно батька.

      Вона може розпорядитися виключно - 1/2 максимум всього 1/4 , однак , щоб продати , подарувати вам чи третім особам майно його треба виділити від основного , виготовити технічний паспорт об єкту , присвоїти адресу , тільки тоді продати. Вона не має права вимагати кімнату - це більше ніж їй належить за заповітом( кімната у неї не вийде) бажання і фактичні дані це різне.

      Нехай спочатку виділить своє майно , а потім продає, якщо це взагалі можливо.

      ---

      У вас 1/2 + обов язкова частка особи з інвалідністю + обов язкова частка від батька має бути , інше вам треба почати оформлювати найближчим часом на себе.

      неповнолітній син ваш спадкуватиме уже лише ваше майно , що наледатиме вам , або ви йому подаруєте за договором дарування у нотаріуса воно буде лише його власністю , щоб не було конфліктів при спадкуванні

      ваш син за дідусем та бабусею не спадкуватиме

      • Сергей Клиент день назад

        Спасибо большое,Я вас понял ,,а вот если к примеру я умру резко,ну война,и мало ли что,,эта папы часть ,что мне надо дооформить куда денется,? У меня есть жена и сын,и больше никого..Я вас прошу подскажите,будь ласка,Я никогда не думал,что живя в своей квартире,Я буду в таком положении..И я так понимаю,что если я не подам сейчас на папу,и вдруг умру,то папы часть уйдёт государству,???и вот я вам выслал,мамы завещание,Я нашел фото..

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин день назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Доброго ранку , пане Сергій!

    Ви маєте вчинити всі можливі дії , щоб жити максимально довго враховуючи всі можливі ситуації.

    Вам бажано розпочати дії з оформлення частки батька , зверніться до того нотаріуса , який займався цією справою спадковою. Нехай видає свідоцтво про право на спадщину на частку батька. Або видає постанову про відмову, у зв язку зі строками пропущеними. Тоді ви звертаєтесь з позовом до суду за місцем квартири про поновлення строків вступу у спадщину , посилаючись на воєнний стан, стан здоров я , щоб були поважні причини додаєте офіційні довідки з лікарень до позову , за 60 днів отримуєте рішення суду з повним текстом забираєте у канцелярії - несете рішення нотаріусу і вона має оформити вам свідоцтво про право на спадщину частки батька. з Урахуванням обов язкової частки як для особи з інвалідністю.

    Якщо нотаріус не згоден чи неможливо відновити оригінали документів. Ви звертаєтесь знову до суду з позовом про визнання права власності на частки майна батька(за місцем квартири у тому місті районний суд є). Отримуєте рішення і на підставі нього вам мають оформити право власності . Правовстановлюючим документом , яка підтвердить власність - рішення суду повний текст з канцелярії.

    Але краще нотаріусу погодитися.

    Коли у вас буде свідоцтво чи рішення суду - то ваша дружина та син зможуть продовжити процедуру після вас і матимуть право спадкувати належні вам частки. Але все ж я думаю ви зможете оформити спадок до кінця і вас внесуть до реєстру нерухомості та їх обтяжень як власнику. Тоді ви зможете скласти на дружину конкретний заповіт , а сину за договором дарування подарувати інше ваше майно тоді питань не буде ні у кого.

    Щодо пані Кіреєвої згідно тексту заповіту мама заповіла їй свою частину -1/4 в квартирі невідомо де (нехай займається цим майном самостійно)

    Державі у особі громади воно може перейти лише після 3 років , після рішення суду яке має отримати міська рада , враховуючи , що це цілісна квартира - не розмежована власність внатурі , міській раді воно не цікаво буде.

    Але наприклад пані Кіреєва після 3 років може звернутися і повідомити міську раду про те , що є відумерла спадщина і міська рада може розпочати процедуру і прийняти майно у комунальну власність і потім пані Кіреєва може розпочати потребувати поліпшення житлових умов і просити міську раду надати їй ту частину комунальної власності у оренду від громади.

    Але це скоріше не реально , міська рада цим не займетьс.я ніколи

    Сергей Клиент день назад
    • Здравствуйте,вы меня напугали,,а что значит отказ с пропущенными сроками,? в январе месяце этот нотариус,который выдал свидетельство на часть мамы сказала,что да,нужно конечно же переоформить всё,но оно от меня уже никуда не денется,но чтоб продавать или разменивать например,нужно чтоб всё было оформлено,конечно мы сейчас постараемся максимально быстро начать эту процедуру.. Скажите,а что мне может быть отказ? По какой причине?
    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 21 час назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Пане Сергію, після смерті вашого батька , треба було упродовж 6 ти місяців подати заяву нотаріусу про прийняття його спадщини , якщо упродовж 6 -ти місяців після смерті батька ніхто не подав заяву про прийняття спадщини - виходить строки прийняття спадщини за батьком нажаль пропущено.

    правове обгрунтування

    Прийняття спадщини в Україні регулюється Цивільним кодексом України (далі – Кодекс).

    Зокрема, для прийняття спадщини статтею 1270 Кодексу встановлено строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (тобто з дня смерті спадкодавця).

    Протягом цього строку спадкоємець має звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Якщо цього не зроблено, спадкоємець вважається таким, що не прийняв спадщину.

    Винятки:

    • Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

    • Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину.

    На жаль, пропуск строків для прийняття спадщини – досить поширена ситуація. Це може статися через різні обставини:

    - перебування спадкоємця на лікуванні з приводу тимчасової непрацездатності;

    - перебування спадкоємця у відрядженні;

    - приховування факту відкриття спадщини іншими спадкоємцями;

    - обставини військового часу, які не дозволили спадкоємцю здійснити своє право тощо.

    Як діяти, якщо строк для прийняття спадщини пропущений

    1. Звернутися до нотаріуса.

    За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

    2. Звернутися до суду.

    За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Як уникнути проблем, пов’язаних з пропущенням строку на прийняття спадщини?

    Завжди інформуйте нотаріуса про смерть близької людини. Нотаріус зобов’язаний сприяти громадянам у здійсненні їх прав та захисті законних інтересів, роз’яснювати права і обов’язки, попереджати про наслідки вчинюваних нотаріальних дій для того, щоб юридична необізнаність не могла бути використана їм на шкоду.

    ---

    Спочатку спробуйте звернутися до нотаріуса , можливо вона не згадає про строки

    • Сергей Клиент 20 часов назад
      1. Спасибо большое,Я только вот вернулся от нотариуса,и мне сказали,что я единственный наследник на долю отца,никого просто больше нет кроме меня,и чтоб всё доделать хоть и прошло 7 лет,,Я показал все документы,и мне сказали на подачу 2500грн и 8000,чтобы потом забрать свидотцтво.и если мало ли что я умираю и не доделал свидоцтво,оно переходят на жену и сына,так как больше у меня тоже никого нет...
      • Гончаренко Константин
        Гончаренко Константин 20 часов назад

        Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

        Пане Сергію, свідоцтво готове видається безкоштовно , можливо то якісь інші послуги мав на увазі нотаріус.

        Щоб право завершити процедуру прийняття спадщини перейшло до дружини та сина вашого вам треба подати заяву нотаріусу про прийняття спадщини після батька. Це навіть добре для вас , що нотаріус не згадала про строки та , що у вас є інші родичі, не буде проблем з відумерлою спадщиною

        • Сергей Клиент 18 часов назад

          Спасибо...У меня нет родичив,,,Я один ,а жена и сын 16 лет тоже со мной,а сын Я один у меня нет не братьев не сестёр

          • Гончаренко Константин
            Гончаренко Константин 18 часов назад

            Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

            тоді все добре, ваші родичі дружина та син , думаю їм ви можете довіряти.

            Головне найближчим часом подавайте заяву на вступ у спадок, щоб процедура розпочалася. Звертайтеся

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 20 часов назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Извините,вот по этому вопросу,, понятно мне,что могут по суду,с меня компенсацию за её часть,а где же взять такую сумму,или это может быть рассрочка???

    ---

    Враховуючи, що частка співласника малозначна то суд може прийняти рішення про компенсацію такої частки за згодою всіх сторін - вартість 1/4 частки - суд визначатиме відповідно до методики оцінки нерухомого майна на підставі офіційної експертної оцінки майнових прав експертом оцінщиком та його висновку, оплата послуг експерта може бути покладена судом на рахунок сторін чи віднесена до витрат державного бюджету за окремих обставин підтверджених документами у судовому процесі.

    Оцінка проводиться згідно

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2658-14#Text

    сертифікованими компаніями з оцінки, які мають право надавати офіційні висновки - Сума у висновку буде головним доказом ціни - 1/4 частки для суду

    Ви зможете подати заяву про відстрочення виконання рішення , або розстрочку його виконання у яких сумах зазначить суд

    ось наприклад приватна компанія готова вже провести оцінку https://ukr-expert.com.ua/uk/ekspertna-oczinka-ner...

    або суд може доручити це науково -дослідному криміналістичному центру судових експертиз - це дешевше та довше але теж можливо http://ndekc.zp.ua/p/40-poslugy/index.html також ви самостійно можете звернутися до них на консультацію чи пані Кіреева, проте її це не влаштує офіційна ціна може бути нижча ринкової чи очікувань заявника

    • Сергей Клиент 20 часов назад

      Спасибо большое,но мне вот непонятно,кому это надо,скорее Киреевой чем мне,а на мирные переговоры Я не собираюсь идти,так как она во всей этой истории похитила документы на квартиру,оскорбляли мою жену, ребёнка,,пусть идет и добивается.И у неё непонятно где часть,сказала мне сегодня нотариус,вы между собой решайте,либо пусть Киреева идёт в суд

      • Гончаренко Константин
        Гончаренко Константин 20 часов назад

        Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

        Нотаріус цілком права , Ви своє рано чи пізно оформите, а вона навряд чи бо немає таких нормативних норм для житлових чи будь-яких площ в квартирах чи будинках, тому їй краще звернутися до суду і можливо суд , щось вирішить, але в межах її власності.

        Щодо документів вона може взяти лише заповіт на її ім я та свідоцтво про право на спадщину на належну їй 1/4 частину і все - інші то ваші документи і вона має їх повернути вам.

        Щодо морально-етичної сторни то це вирішується між сторонами , або з залученням представників правохоронних органів. Та не потребує окремої правової оцінки

        З повагою,

        Костянтин Гончаренко

    Сергей Клиент 18 часов назад
    • Дякую Вам.,А если она приедет с каким то знакомым полицейским или непонятно с кем,Я же имею право их не впускать?? И я переживаю,если она приедет,а Я допустим уехал,жена же может по закону и не пускать,правильно? Она в этих вещах на данный момент не участвует,получается пока я не приеду и разговаривать она может только со мной
    • Гончаренко Константин
      Гончаренко Константин 17 часов назад

      Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

      Будь-які відвідування тільки за згоди та присутності власника чи його представника за довіреністю на представництво інтересів чи ведення перемовин.

      Поліція, представники її ,органи влади , адвокати і всі інші . Лише за вашої участі та погодження допуску на приватну територію Вашу.

    Сергей Клиент 16 часов назад
    • Спасибо большое,,очень вам благодарен..скажите,а можно от этой темы отойти мне,и спросить такую вещь,после переоформления инвалидности у экспертной комиссии,оказывается как раньше давали справку МСЭК,теперь не выдают,а всё куда-то уходит в электронном виде,а как доказать ТЦК и ментам при проверке документов,что человек на инвалидности,или эта информация автоматически переходит в резерв + ??? Или они знают как проверить??? Они же как коршуны эти людоловы
    • Гончаренко Константин
      Гончаренко Константин 16 часов назад

      Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

      Пане Сергію , вкажіть щоб видали вам витяг з рішення експертної команди, яка вас оглядала і виносила рішення про встановлення статусу інвалідність певної групи. Просто роздрукувати з системи з підписом адміністратора.

      Також вам варто отримати відповідне посвідчення особи з інвалідністю в Департаменті соціального захисту населення міської ради

      Вони як раз не мають доступу відразу тому отримайте витяг і посвідчення.

      В резерв + має підтягувати ваш статус.

      Але краще отримайте посвідчення особи з інвалідністю

      • Сергей Клиент 16 часов назад

        Спасибо большое,Я вот переживаю ,инвалидность до 31 мая ,а комиссия назначена на 9 июня,и как мне с пенсией быть? Ни работы,спасибо хоть помощь от жены,мне что сразу нужно идти в пенсионный?

        • Гончаренко Константин
          Гончаренко Константин 15 часов назад

          Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

          Вам як особі з інвалідністю мають призначити державну соціальну допомогу відповідно до групи і виплачувати її щомісяця на рахунок. Саме соціальну допомогу за 3 групою це близько 3 тисяч гривень на місяць, оформлення проводить місцеві соц захисти

          • Сергей Клиент 15 часов назад

            Спасибо,Я это понял,но у меня 31 мая заканчивается,а экспертная комиссия 9 числа,то есть 8 дней где то теряется,ведь не факт ещё, что инвалидность продлят..но допустим продлили, и что эти 8 дней,потеряются?? Или оно автоматом уйдёт в пенсионный фонд куда то?

            • Гончаренко Константин
              Гончаренко Константин 14 часов назад

              Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

              Вам будуть сплачувати за старою групою до моменту отримання нового висновку комісії про надання інвалідності на новий термін. Чи до дня видачі рішення про скасування інвалідність.

              До прийняття остаточного рішення.

              Сплачувати соціальні виплати має Департамент соц захисту населення міської ради.

              Пенсійний фонд не має жодного стосунку до осіб з інвалідністю.

              Вони не є пенсіонери.

              Соціальна допомога буде доки не приймуть Нового рішення за існуючою групою близько 3 тис грн

    Сергей Клиент 13 часов назад
    • Спасибо,но я как получил инвалидность год назад,ходил в пенсионный фонд,и там мне подсчитывали размер пенсии,и важна вредная 1 сетка,Я привозил справки,пенсия зависит от стажа ,там же мне выдали в пенсионном фонде удостоверение,чтобы где нужно мог предъявлять,а теперь как??? Надо наверное пойти в пенсионный фонд узнать

Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України