Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго здоров’я шановні юристи!
Дуже набридле питання мабуть)
Така ситуація:
Виникла потреба відвідати Україну в цей важкий для нас українців час. Я громадянин України який вибув згідно закону України за кордон на ПМП або ПМЖ ще у 2013 році. Пройшовши повну процедуру у мене було вийнято внаслідок внутрішній паспорт та ідентифікаційний код з податкової. Які є гарантії що мене випустять за кордон і не вчинять свавілля за забаганками прикордонників? Які мають бути мої дії в разі винекнення проблем у перетину державного кордону ? Я не є резидентом України не маю майна та банківських рахунків. Центром мого життя є інша країна де я працюю і маю певні забовʼязання .
Заздалегідь дякую Шановні юристи за ваші знання і поміч!
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня,Станіславе!
Не раджу ризикувати та їхати в Україну, оскільки можуть виникнути складнощі при виїзді з України.
По-перше, Ви повинні були стати на військовий облік в ТЦК.
Громадяни України, які були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців, зобов’язані протягом 30 днів з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 563 “Про внесення змін до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів” (Офіційний вісник України, 2024 р., № 49, ст. 2980) стати на військовий облік одним з таких способів:
прибуття особисто до територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
шляхом подання заяви про взяття на військовий облік у довільній формі разом із відомостями, визначеними додатком 4 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, та копії першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу СБУ або відповідного підрозділу розвідувальних органів, яким такого громадянина України знято з військового обліку, через закордонну дипломатичну установу України.
Заява подається громадянином України закордонній дипломатичній установі України особисто разом із паспортом громадянина України для виїзду за кордон, який після прийняття заяви повертається громадянину України, або засобами поштового зв’язку разом з копією першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
Закордонна дипломатична установа України надсилає заяву з визначеними документами відповідному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки, Центральному управлінню або регіональному органу СБУ або відповідному підрозділу розвідувальних органів на їх адресу електронної пошти, яка розміщена на їх офіційному веб-сайті, у семиденний строк.
Абзаци п’ятий - дев’ятий цього підпункту не застосовуються до працівників системи органів дипломатичної служби України.
По-друге, факт того, що Ви з 2013 року проживаєте за кордоном, маєте ПМП та не є резидентом України, не скасовує того, що у відносинах з Україною Ви залишаєтесь громадянином України.
По-третє, разраховувати на "легкий" перетин кордону у зв'язку із ПМП та перебуванням на постійному консульському обліку за кордоном я би не став.
На мою думку, ризиків дуже багато, тож, Вам потрібно зважити останні перед тим, як їхати в Україну.
З повагою, адвокат Айвазян.