Начните консультацию с юристом онлайн
Знаходжуся за кордоном, виїхав ще до війни. Дані оновив наприкінці грудня 2024 року, все було добре. Повісток не отримував так як вказав у резерві що живу за кордоном. Потім 1 лютого оновив резерв і тепер пише таке: "Схоже у вас є порушення правил військового обліку. Можливі причини шукайте у розділі питання-відповіді"
Чи може це бути пов'язане з тим, що не вчасно оновив свої дані?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Юрист, г. Днепр, 25 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Так. Це може бути причиною оскільки це мали зробити ще в липні 2024 року.
Також це може бути технічний збій.
Краще за все зверніться з офіційним запитом до ТЦКСП щодо цієї ситуації і отримайте офіційну відповідь.
Здогадки питання Вам не вирішать.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Вячеслав!
Відповідей щодо можливих причин у розділі "питання-відповіді" Ви, на жаль, не знайдете.
Зазвичай, порушення правил військового обліку пов'язані із неявкою по повістці. Дуже часто, незважаючи на те, що у Резерв+ були зазначені дані про адресу проживання за кордоном, повістка все одно надходить за адресою реєстрації в Україні. Чи є в Вас родичі, які б могли дізнатись на пошті чи надходила Вам повістка?
Справа в тім, що відповідно до законодавства Ви вважаєтесь належним чином повідомленим про оповіщення щодо явки в ТЦК навіть за умови того, якщо таку повістку фізично не отримали.
Отже, коли повістка повертається до відправника у зв'язку із відсутністю адресата, ТЦК подає заяву до поліції про розшук та у Резерв + з'являється "червона стрічка". Крім того, повістки станом на зараз також формуються за допомогою реєстру, який не враховує проживання людини за кордоном (вже мав декілька таких випадків).
Як також., це дійно може бути пов'язано саме із неоновленням даних або ж взагалі бути помилкою, пов'язаною зі збоєм у роботі Реєстру.
Ви не обмежено придатний до проходження служби? Скіьки Вам років? Який військово-обліковий документ Ви маєте?
Відповідно до Постанови КМУ№560 від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:
"34. Повістка про виклик резервіста або військовозобов’язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ може бути надіслана зазначеними органами військового управління (органами) засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення з повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання.
41. Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є:
1) у разі вручення повістки — особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки (додаток 2), а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки;
2) у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку: день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;
день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання".
Отже, для початку Вам необхідно з'ясувати, які саме правила військового обліку Ви порушили. Для того необхідно направити до ТЦК відповідну заяву та акцентувати увагу в останній, що Ви проживаєте за кордоном, а отже, яйкщо порушення пов'язані із неявкою по повістці, то Ви мали поважну причину для такої неявки.
Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форми власності), визнаються:
перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;
смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, це маніпуляція свідомістю людини. Це зроблене для того , щоб ви з'явились до ТЦК для подальшої мобілізації.
Перевірте додаток дія, розділ виконавчі провадження або штрафи, якщо там все гаразд ні яких проблем немає, о крім того що ви не зможете отримати консульські послуги.
Якщо бажаєте,з'ясувати ', що там, ви можете написати звернення до ТЦК , або надіслати запит за допомогою Адвоката. Взагалі не раджу нічого вчиняти, бо від цього тиск на вас може збільшитися.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
1. Такий статус може виникнути помилково, наприклад, технічний збій.
2. Ви вчасно не оновили дані.
Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень закону ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» (набув чинності 18 травня) громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів (до 16 липня 2024 року) з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані.
У разі перебування за кордоном уточнити дані можна:
Проте, згідно ПРИМІТКИ до статті 210 КУпАП - положення статей 210, 210-1 КУпАП не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов’язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи.
Тобто, всі Ваші дані повинні були міститись в реєстрах (ДМС, ДРАЦС, ДПС, МВС, реєстрі територіальної громади) і ТЦК повинно було дізнатись всю необхідну інформацію, навіть, без уточнення Вами даних.
На жаль, в реаліях сьогодення це все рівно не заважає ТЦК внести в Реєстр Оберіг повідомлення про порушення правил військового обліку.
3. Можливо Вам на зареєстровану адресу проживання рекомендованим листом було вислано повістку, про яку Ви навіть не знали, але ТЦК вважає, що Ви оповіщені належним чином і за неявку по повістці підлягаєте притягненню до адміністративної відповідальності, адже порушили правила військового обліку.
На жаль, такі випадки не поодинокі, адже відповідно до пункту 34 постанови КМУ 560 Повістка про виклик резервіста або військовозобов’язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ може бути надіслана зазначеними органами військового управління (органами) засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення з повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання.
І, навіть, не отримавши особисто повістку направлену поштою – Ви все рівно вважаєтесь належним чином оповіщеним і у Вас виникає обов’язок явитися до ТЦК.
1. Ви можете спробувати виправити даний статус звернувшись до техпідтримки Резерв+ та надіслати опис проблеми на електронну пошту — cabinet-support@mil.ua або скористатися чатботом https://chats.viber.com/reserveplusbot
2. Відправте на адресу ТЦК, де перебуваєте на військовому обліку, рекомендований лист із проханням виключити помилковий запис про порушення правил військового обліку з Реєстру Оберіг. Дане повідомлення можна паралельно продублювати і на email ТЦК. Також повідомте, що Ви перебуваєте за кордоном і прикріпіть копію закордонного паспорта або інший документ, який підтверджує перебування в іншій країні.
3. Укладіть угоду з адвокатом і направте до ТЦК адвокатський запит щодо уточнення інформації про порушення, а саме дату, час, місце та суть скоєного правопорушення.
Якщо в Резерв+ стрічка для відображення статусу про порушення військового обліку має червоний кольор, то це означає, що скоріш за все по Вам було направлення до органів Національної Поліції для примусової доставки в ТЦК та СП.
Якщо персональні або адвокатські запити не дадуть результату (наприклад, отримаєте відмову у виправленні статусу або Вам/адвокату взагалі не дадуть відповідь), то статус " Виявлені порушення правил військового обліку" знімуть після того, як Ви явитесь до ТЦК або якщо доведете в суді, що в розшук Вас оголосили безпідставно.
Для зняття з розшуку керівник ТЦК повинен подати клопотання до Національної поліції. На практиці, навіть, оплата штрафу не звільняє від обов‘язку прибути до ТЦК. Тому керівники ТЦК надають перевагу залишати статус «у розшуку» , щоб військовозобов‘язаний не міг нормально отримувати адміністративні послуги поки не прибуде до ТЦК.
Проте, можливо, Вам пощастить і ТЦК виправить статус про порушення після Ваших звернень або Вам вдасться отримати рішення суду, в якому Ви оскаржите протиправні дії ТЦК та зобов'яжете їх виправити відомості в Резерв+.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
Законодавством чітко не визначено, за які порушення і які статуси можуть з’являтися, але для розуміння цього питання звернемося насамперед до Правил військового обліку (додаток 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2023 №1487 (далі – Правила військового обліку).
Правила військового обліку визначають обов’язки призовників, військовозобов’язаних і резервістів, невиконання яких може потягнути адміністративну або кримінальну відповідальність, а крім того, присвоєння статусу «Порушення правил військового обліку».
Наприклад, якщо особа не з’явилася за повісткою, що була вручена належним чином (особисто або через Укрпошту), в Державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних і резервістів може з’явитися статус «Порушення правил військового обліку».
Крім того, ТЦК може звернутися до поліції з вимогою доставити особу, що вчинила порушення правил військового обліку, до ТЦК для розгляду справи про адміністративне правопорушення. З цього моменту статус «Порушення правил військового обліку» може бути замінений на статус «У розшуку». Знімають і присвоюють такі статуси ТЦК.
Статус «Порушення правил військового обліку» може бути присвоєний також у випадках:
Варто зазначити, що з певних причин такі статуси з’являються випадково і безпідставно. Є два варіанти розв'язання цієї проблеми. Перший – перезавантажити (знести й завантажити знову) застосунок Резерв +. Якщо після цього статус не зникне, питання можна вирішити лише шляхом звернення до ТЦК.
Адвокат, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Знаходжуся за кордоном, виїхав ще до війни. Дані оновив наприкінці грудня 2024 року, все було добре. Повісток не отримував так як вказав у резерві що живу за кордоном. Потім 1 лютого оновив резерв і тепер пише таке: "Схоже у вас є порушення правил військового обліку. Можливі причини шукайте у розділі питання-відповіді"Чи може це бути пов'язане з тим, що не вчасно оновив свої дані?
Так, може бути і по цій причині. У будь-якому випадку, дистанційно вирішити це питання буде надзвичайно складно. Це кропіткий процес, який вимагає чимало часу. Більше того, жодних гарантій щодо успіху у оскарженні адміністартивного розшуку Вам ніхто не надасть.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА
від 16 травня 2024 р. № 560 Київ
Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період
54. Під час перевірки військово-облікового документа:
уповноважений представник територіального центру комплектування та соціальної підтримки зобов’язаний назвати своє прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), посаду, а також пред’явити службове посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки, разом з паспортом громадянина (посвідченням офіцера, військовим квитком);
поліцейські та представники органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби відрекомендовуються у порядку, визначеному наказами керівників Національної поліції та Держприкордонслужби відповідно.
У ході перевірки документів перевіряється приналежність громадян щодо військового обов’язку, звіряються їх персональні дані, дані військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки). Із зазначеною метою представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби та поліцейські можуть використовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.
У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення. Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину.
Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності.
Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
У разі відмови прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до такого центру на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Щасти Вам! З повагою!