Начните консультацию с юристом онлайн
Чоловік відслужив в армії три роки, був звільнений по віку (60 років). Чи може він після звільнення з лав ЗСУ стати на облік у військомат за місцем проживання, чи лише за місцем реєстрації?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (7)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Чоловік повинен звернутися в ТЦК, куди його направили згідно наказу командира.
По досягненню 60-річного віку чоловік підлягає виключенню з військового обліку.
Військовослужбовці, які бажають звільнитися з військової служби, подають по команді рапорти та документи, які підтверджують підстави звільнення. У рапортах зазначаються:
При звільненні військовослужбовця з військової служби за рішенням командування військової частини відповідно до підпункту 1 пункту 35 цього Положення рапорт на звільнення військовослужбовцем не подається. У такому разі командуванням військової частини складається аркуш бесіди з військовослужбовцем за формою, визначеною Міністерством оборони України.
Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які:
1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;
2) припинили громадянство України;
3) визнані непридатними до військової служби;
4) досягли граничного віку перебування в запасі.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ЗНІМАЮТЬ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ В ТОМУ ТЦКСП, ДЕ ОСОБА БУЛА НА ОБЛІКУ ДО МОБІЛІЗАЦІЇ.
Законом України визначено граничний вік перебування на військовому обліку залежно від військового звання та складу запасу.
Таким чином основні категорії і відповідні вікові межі виглядають так:
Процедура зняття з військового обліку за віком передбачає декілька етапів:
Тож, коли військовозобов'язаному виконується 60 років, йому повідомляють про необхідність зняття з військового обліку. Він може зробити це через ТЦК та СП.
Громадянин, який досяг граничного віку, повинен з'явитися туди особисто та подати заяву про зняття з військового обліку, у якій потрібно вказати підстави для зняття.
Разом із заявою він має додати наступні документи:
Після цього військовий комісаріат перевіряє поданий пакет документів на відповідність встановленим вимогам, зокрема, перевіряє вік та інші необхідні дані. А тоді приймає рішення про зняття з військового обліку та вносить його до особової справи військовозобов'язаного.
Потім до військового квитка або тимчасового посвідчення вносять відповідні відмітки, що громадянин знятий з військового обліку, а отже, звільнений від військових обов'язків.
Після цього він отримує свої документи з відповідними відмітками та більше не підлягає призову чи мобілізації.
Є наказ на звільнення із лав ЗСУ по досягненню 60-и річного віку.
Чоловік служив у формуванні територіальної оборони Оболонського району Києва.
Наразі для зняття з військового обліку його відправляють у місце його реєстрації. Хоча всі три роки війни при отриманні відпусток, поранень він проходив реєстрацію в ТЦК Оболонського району.
Реєстрація його за 600 км від Києва. Чи може пройти зняття з військового обліку за місцем проживання?
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чате1. Відпустку військовослужбовеци може проводити в любому насаленному пункті (там стає на тисїмчасовий облік).
2. Знімається з обліку за місцем де стоїть на військовому обліку.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Наталія!
До якого ТЦК була направлена особова справа чоловіка після звільнення? Якщо це ТЦК за місцем реєстрації, то потрібно звертатись саме до останнього. При тому, чоловіка повинні взяти на облік та виключити з останнього у зв'язку із досягненням гранічного віку перебування в запасі.
6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які:
1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;
2) припинили громадянство України;
3) визнані непридатними до військової служби;
4) досягли граничного віку перебування в запасі.
У громадянина, якого виключено з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 цієї частини, військово-обліковий документ не вилучається. До військово-облікового документа громадянина вносяться дані про виключення із військового обліку";
ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
1) перебувати на військовому обліку:
за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ (далі - органи СБУ), військовозобов’язані розвідувальних органів - у відповідному підрозділі розвідувального органу). Крім того, призовники, військовозобов’язані та резервісти, які проживають в селах та селищах, а також у містах, де відсутні відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, повинні перебувати на персонально-первинному військовому обліку у відповідних виконавчих органах сільських, селищних, міських рад.
Військовозобов’язані та резервісти, які тимчасово не працюють, у рік досягнення граничного віку перебування в запасі особисто прибувають до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу для виключення з військового обліку.
У разі неприбуття військовозобов’язаного та резервіста, який досяг граничного віку перебування в запасі, до відповідного районного (міського) територіальних центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу для виключення з військового обліку, таке виключення здійснюється без участі зазначених осіб 1 січня наступного року після року досягнення граничного віку перебування в запасі.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеДОБРОГО ДНЯ, пані НАТАЛІЯ! ВАШОГО ЧОЛОВІКА МАЮТЬ ЗВІЛЬНИТИ У ВІДСТАВКУ, А НЕ У ЗАПАС!!! А ТОМУ НІ ДО ЯКОГО ТЦК не треба пересилати справу та ставати на облік.
Якби Ваш чоловік не досяг 60-річного віку і був звільнений у запас, а не у відставку, то ТЦК (до якого має бути направлена особова справа Вашого чоловіка), мав бути вказаний у його Рапорті на звільнення з військової служби. Фактично Ваш чоловік міг би обрати зручний йому ТЦК, але в подальшому там би довелося і зареєструватися. ОДНАК він вже досяг 60 років і його військова частина має ЗВІЛЬНИТИ У ВІДСТАВКУ, без направлення цих матеріалів до ТЦК, адже він за віком не підлягає прийняттю на військовий облік.
Крім того, у нього має бути розблокована в ДІЇ функція зміни місця проживання онлайн. Але підтвердити нове місце реєстрації має також через ДІЮ власних житла, де планується реєстрація.
Форма заяви про звільнення з військової служби, передбачає зазначення у заяві ТЦК та СП до якого має бути надіслана відповідна справа звільненого військовослужбовця для забезпечення його прийняття на військовий облік.
Однак з цього існує виключення, а саме звільнення при досягненні граничного віку перебування в запасі.
Після звільнення та отримання на руки відповідного військового квитка із зазначенням № і дати наказу про звільнення й печатки в/ч -військовослужбовець, що не досяг 60-річного віку, має звернутися до ТЦК та СП, до якого надіслали з в/ч його облікову справу і стати на облік.
Відповідно до пункту "б" частини першої статті 26 Закону України "Про військовий обов"язок і військову службу":
Звільнення військовослужбовців з військової служби здійснюється:
а) у запас, якщо військовослужбовці не досягли граничного віку перебування в запасі і за станом здоров’я придатні до військової служби або під час дії воєнного стану визнані військово-лікарськими комісіями тимчасово непридатними за станом здоров’я до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців;
б) у відставку, якщо військовослужбовці досягли граничного віку перебування в запасі або визнані військово-лікарськими комісіями непридатними за станом здоров’я до військової служби.
Згідно з положеннями статті 26 Закону, Військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, офіцерів, за контрактом, резервісти - звільняються з військової служби під час проведення мобілізації та дії воєнного стану: за віком - у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі.
Відповідно до пункту 7 частини першої статті 22 цього Закону:
Граничний вік перебування на військовій службі встановлюється:
Для військовослужбовців, які проходять військову службу під час особливого періоду, з числа осіб:
При цьому граничний вік перебування в запасі так само - 60 років (ч. 2, 4 ст. 28 Закону про в/о та в/с).
У зв"язку з досягненням віку 60 років (якщо б Ваш чоловік не мав генеральських звань) і був у запасі, то він підлягав би виключенню з військового обліку у зв"язку з досягненням граничного віку перебування в запасі ЗСУ (п. 4 ч. 6 ст. 37 Закону України "Про військовий обов"язок і військову службу").
Згідно зі статтею 32 Закону України "Про військовий обов"язок і військову службу", Військовозобов'язані, які досягли граничного віку перебування в запасі, а також визнані військово-лікарськими комісіями непридатними для військової служби, виключаються з військового обліку і переводяться у відставку.
ОДНАК, ВАШ ЧОЛОВІК у зв"язку з мобілізацією перебуває в 60 років на службі, а тому підлягає одразу звільненню військовою частиною У ВІДСТАВКУ на підставі, пункту "б" частини першої статті 26 Закону України "Про військовий обов"язок і військову службу".
При цьому прийняттю на облік в ТЦК він не підлягає за віком.
Зокрема, згідно з абзацом 2 пункту 2 частини першої статті 37 Закону України "Про військовий обов"язок і військову службу", Взяттю на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки "..." підлягають громадяни України:
2) на військовий облік військовозобов’язаних:
які звільнені з військової служби в запас та не зараховані до військового оперативного резерву;
ОСКІЛЬКИ ВАШ ЧОЛОВІК не підлягає звільненню в запас, то і підстав для взяття його на облік у ТЦК - НЕМАЄ.
Якщо військова частина не знає військове законодавство і помилково звільнила його в запас, то такий наказ підлягає виправленню.
Якщо частина відмовиться виправляти - то це можна оскаржити в суді.
В подальшому єдина проблема, яка може виникнути у Вашого чоловіка - це відсутність в Реєстрі "Оберіг" запису про виключення з обліку при перевірці документів на вулиці чи виїзді за кордон. Однак, оскільки йому вже 60 років, маю надію, що мавпочки навчені усіх перевіряти в Резерв+ на вулиці та на кордоні - таки зможуть по інтелектуальному потенціалу дійти до думки, що особи 60+ звільненої з військової служби НЕ МОЖЕ бути в Реєстрі "Оберіг"... як виключеного з обліку по досягненню граничного віку перебування в ЗАПАСІ.
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин
Юрист, г. Днепр, 25 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Звільнення військовослужбовців з військової служби здійснюється у відповідності до вимог Закону України від 25 березня 1992 року № 2232-XII “Про військовий обов’язок і військову службу”; розділу XII Положення про проходження громадянами військової служби у Збройних Силах України, затвердженим Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153/2008 (із змінами) та розділу XII Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України”.
Військовослужбовці, які бажають звільнитися з військової служби, подають по команді рапорти та документи, які підтверджують підстави звільнення. У рапортах зазначаються:
підстави звільнення з військової служби;
думка військовослужбовця щодо його бажання проходити службу у військовому резерві Збройних Сил України за відповідною військово-обліковою спеціальністю;
районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, до якого повинна бути надіслана особова справа військовослужбовця.
Після звільнення осіб офіцерського складу, осіб рядового, сержантського і старшинського складу з військової служби їхні особові справи пересилаються:
1) перші примірники:
під час звільнення в запас або відставку з правом на пенсію - до ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, обласних ТЦК та СП, ТЦК та СП міст Київ та Севастополь;
під час звільнення в запас без права на пенсію - до відповідних ТЦК та СП за вибраним місцем проживання;
2) другі примірники - до відповідних ТЦК та СП за вибраним місцем проживання. До цих примірників обов’язково долучаються витяги з наказів по особовому складу про звільнення.