Задайте вопрос юристу

897 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 14 февраля 2025, вопрос №127318

Про повістки на період воєнного стану

Добрий день. Якщо в мене пройдене ВЛК місяць тому, але закінчується бронювання і не відомо чи продовжать. Якщо мені надішлють повістку після закінчення броні поштою чи на сільську раду, і я не зявлюсь по ній, чи підлягатиму я кримінальній відповідальності. Чи можуть мені таким чином надіслати бойову повістку? Дякую.

Ответы юристов (3)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    У разі ігнорування повістки щодо уточнення облікових даних чи ВЛК будете нести адміністративну відповідальність, повістки на відправку - кримінальну.

    Богун Сергій Павлович

    В продовження відповіді:

    На основі результатів проведення медичного огляду та професійно-психологічного відбору резервістам та військовозобов’язаним, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (Центральному управлінні або регіональних органах СБУ чи відповідному підрозділі розвідувальних органів) під особистий підпис вручається повістка щодо призову на військову службу під час мобілізації та відправлення до місць проходження військової служби.

    У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання такої повістки або невиконання вимог щодо прибуття для відправлення до військової частини (установи) у визначений у повістці час та місце такі особи несуть відповідальність відповідно до Кримінального кодексу України.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Тарасе!

    За неявку по повістці на уточнення даних Ви підлягатимете адміністративній відповідальності.

    Щодо вручення мобілізаційного розпорядження, то це можливо тільеи під особистий підпис і тільки у приміщенні ТЦК.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України