Начните консультацию с юристом онлайн
Комунальне підприємство подалу до суду в жовтні 2023р. позовну заяву про стягнення боргу за період листопад 2020р-квітень 2021.Справа розглядалась у спрощеному провадженні. Я скасувала судовий наказ, так як боргу не було.. У лютрму цього року вони знов подають позов за такий самий період, но просять розглядати у позовному провадженні. Тільки поки що призначено склад суду. Які мої подальші дії?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Юрист, г. Днепр, 25 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Подавати заперечення (відзив) на позовну заяву долучивши до не докази відсутності заборгованості за платежами.
У строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, відповідач має право надіслати:
суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Є всі квітанції про оплату з указаними в тексті періодами, тобто за кожен місяць 2020-2021р. В розрахунку заборгованості позивача оплати зовсім нема.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеНапишіть відзив, додайте квитанції. Зазначте що вже сплачували послуги.
Юрист, г. Днепр, 25 лет опыта
Общаться в чатеНу так готуйте відзив на позов. Це передбачено процесуальним законодавством. До нього долучайте ці докази.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Леся!
Скасувати позовну заяву неможливо, на жаль.
Ваші подальші дії - подання відзиву на позовну заяву, у якому Ви повинні викласти свої заперечення щодо стягнення боргу.
Відповідно до статті 178 Цивільного кодуксу України:
1. У відзиві відповідач викладає заперечення проти позову.
2. Відзив підписується відповідачем або його представником.
3. Відзив повинен містити:
1) найменування (ім’я) позивача і номер справи;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові) (для фізичних осіб) відповідача, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв’язку, адресу електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
3) у разі повного або часткового визнання позовних вимог - вимоги, які визнаються відповідачем;
4) обставини, які визнаються відповідачем, а також правову оцінку обставин, надану позивачем, з якою відповідач погоджується;
5) заперечення (за наявності) щодо наведених позивачем обставин та правових підстав позову, з якими відповідач не погоджується, із посиланням на відповідні докази та норми права;
6) перелік документів та інших доказів, що додаються до відзиву, та зазначення документів і доказів, які не можуть бути подані разом із відзивом, із зазначенням причин їх неподання;
7) заперечення (за наявності) щодо заявленого позивачем розміру судових витрат, які позивач поніс та очікує понести до закінчення розгляду справи по суті;
8) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які відповідач поніс і які очікує понести в зв’язку із розглядом справи.
4. Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
5. До відзиву додаються:
1) докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем;
2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
6. До відзиву, підписаного представником відповідача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника відповідача.
7. Відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п’ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.
8. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
9. Суд має право вирішити справу за наявними матеріалами також у разі, якщо відзив подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов’язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його і не навела поважних причин невиконання такого обов’язку.
Щодо позовної давності, то Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30 березня 2020 року № 540-IX) було визначено, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 257, 258, 362, 559, 681, 728, 786, 1293 Цивільним Кодексом України та строки визначені Господарським кодексом України, а саме ст. 232, 269, 322, 324 продовжуються на строк дії такого карантину.
Продовжені строки позовної давності:
загальна позовна давність тривалістю у три роки (ст. 257 ЦК України);
спеціальна позовна давність для окремих видів вимог (ст. 258 ЦК України).
Постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2023 р. № 651 «Про відміну на всій території України карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» скасовано з 24 години 00 хвилин 30 червня 2023 р. на всій території України карантин, встановлений з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеТобто надавач ЖКГ-послуг вважає, що у Вас є борг. А тому подав позов до суду.
Дивно, як правило коли немає боргів - то надавча послуг ЖКГ не подає позовні заяви до суду.
Ви переконані, що боргу немає?!
Можливо Ви придбали житло і борг був раніше? Тоді надавач послуг міг свавільно Ваші оплати спрямувати на погашення боргів попереднього власника, а за період Вашого володіння міг утворитися борг.
В будь-якому разі судовий процес в позовному провадженні відбувається на принципах змагальності сторін. Тобто кожна сторона має підтвердити належними та допустимими доказами свої твердження.
Коли суд надішле ухвалу про відкриття провадження, в ній має бути роз"яснене Ваше право на подання ВІДЗИВУ із запереченнями проти позову.
Відзив має за формою і змістом відповідати ст. 178 ЦПК України.
https://protocol.ua/ua/tsivilniy_protsesualniy_kod...
Щоб не витрачати кошти на надсилання копії відзиву ЖКГ-мафії, рекомендую використовувати для цього "Електронний кабінет" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
https://cabinet.court.gov.ua/
Також можна дистанційно подати заяву на участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, якщо звісно суд призначив справу до розгляду у судовому засіданні, а не письмовому провадженні.
На жаль зараз в судах повний конвеєр, тому навіть у дуже простих справах бувають помилки.
Щоб потім не довелося платити судовий збір за подачу апеляції - бажано відпрацювати в першій інстанції нормально.
До відзиву можете додати платіжки з оплати послуг, а також скріншот з електронного кабінету у постачальника ЖКГ-послуг, в якому зазначається, що у Вас немає боргів.
Якщо отримуєте субсидію - докази призначення та отримання субсидії на рахунок - також можуть стверджувати, що немає у Вас ніяких боргів, а позов є помилковим або надуманим.
В іншому - треба аналізувати позов та докази, яким він підтверджується, щоб зрозуміти ситуацію.
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин