Начните консультацию с юристом онлайн
Меня зовут Сергей.
Я гражданин Украины.
Мне 45 лет.
Инвалид 2 группы бессрочно.
В данный момент нахожусь заграницей.
Со мной произошла такая ситуация:
По объявлению через интернет я обратился к одному человеку за магической помощью и заплатил ему деньги за его услугу, где он обещал мне помочь за эту сумму, которую я ему заплатил.
Через некоторое время этот человек сказал мне, что помочь он мне не может и ему нужно обратиться к другому, более сильному специалисту, которому нужно заплатить сумму в 2 раза больше, но прямой связи с этим специалистом у меня не будет, а будет связь только через этого человека.
Когда я понял, что это мошенничество, я обратился в Киберполицию с просьбой открыть уголовное дело на этого человека, но постоянно получаю отказы, потому что я добровольно заплатил этому человеку деньги за услугу, которой не существует в законе и вообще.
Получается, что таким мошенническим способом можно получать большие суммы денег безнаказанно.
Можно ли вообще каким-то образом открыть уголовное дело в этой ситуации и наказать мошенника?
Если да, то каким образом можно хотя бы открыть уголовное дело?
Или это невозможно?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (11)
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, так це можна кваліфікувати як шахрайство.
Шахрайство - заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (стаття 190 Кримінального кодексу України).
Але з досвіду скажу, що правоохоронці не охоче беруться за такі справи. Тому для відкриття кримінального провадження, треба звертатися до слідчого судді. Раджу звернутися до адвоката.
На сколько я понял, придётся доказывать то, чего нет в законе и в действительности, а, именно магические услуги. Не знаю, сможет ли помочь адвокат?
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеЦе шахрайство, взловживання довірою. а також зайняття підприємницькою діяльністю без відповідної реєстрації, можна звернутися зі скаргою у податкову.
Пробовал. Отказывают в занесении в ЕРДР и в возбуждении дела.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеЯж кажу треба звертатися до слідчого судді.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Звичайно, у Вашій ситуації є ознаки шахрайства (ст. 190 Кримінального кодексу України), але проблема в тому, що правоохоронні органи часто відмовляють у відкритті провадження, якщо особа добровільно передала кошти, а договірних зобов’язань або інших підтверджень шахрайських дій немає.
1. Повторно зверніться до Кіберполіції або до поліції. Напишіть заяву про кримінальне правопорушення на ім’я начальника місцевого відділення поліції (або через сайт Кіберполіції). У заяві вкажіть, що особа ввела вас в оману з метою заволодіння коштами, що підпадає під шахрайство (ч. 1 ст. 190 КК України).
Наголосіть, що спочатку ця людина обіцяла послугу, потім заявила, що сама не може виконати обіцяне, і почала вимагати ще більшу суму. Це свідчить про завідомо неправдивий характер її дій.Додайте всі можливі докази:
2. Оскаржуйте відмову в реєстрації справи:
3. Подайте цивільний позов
Якщо кримінальна справа не відкривається, можна подати позов про повернення коштів у суді на підставі ст. 1212 Цивільного кодексу України (незаконне збагачення).
Згідно статті 1212 ЦКУ
1. Особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
2. Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.
3. Положення цієї глави застосовуються також до вимог про:
1) повернення виконаного за недійсним правочином;
2) витребування майна власником із чужого незаконного володіння;
3) повернення виконаного однією із сторін у зобов'язанні;
4) відшкодування шкоди особою, яка незаконно набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи.
4. Якщо справа не рухається, напишіть відгуки на форумах, зверніться до журналістів, опублікуйте інформацію про шахрая в соцмережах. Це не дає 100% гарантії повернення грошей, але може допомогти попередити інших.
Якщо шахрай діє через банківську картку, можна подати заяву в банк про шахрайські дії – іноді банки блокують рахунки або співпрацюють із правоохоронцями.
Висновок: справа не безнадійна, але поліція часто неохоче відкриває провадження у таких випадках. Вам потрібно діяти наполегливо – писати скарги, подавати заяви та, якщо необхідно, звертатися до суду.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
Потрібно звернути увагу, що останнім часом, збільшується кількість людей, які стають жертвами злочинів, в тому числі таких як крадіжка, шахрайство та інші. Щоб захистити себе або інших людей, кожному просто необхідно знати як своєчасно повідомити про злочин і написати в поліцію заяву про нього. Тому, дуже важливо знати всі правила подачі заяви в поліцію не тільки тим, хто безпосередньо зіткнувся з вчиненням злочину або його наслідками, або якимось чином став очевидцем цього, а й кожному громадянину.
Згідно статті 1 Закону України «Про національну поліції», центральним органом виконавчої влади, на який покладається обов'язок служити суспільству шляхом належного забезпечення охорони прав людини і його свобод, який протидіє злочинності, підтримує публічну безпеку і порядок є національна поліція України (далі - поліція) . У пункті 5 частини 1 статті 23 цього Закону зазначено, що до повноважень поліції відноситься здійснення своєчасного реагування та прийняття відповідних заходів на заяви і повідомлення про злочини або події (кримінальні і адміністративні).
Стаття 25 Кримінального процесуального кодексу України (далі по тексту - КПК) покладає обов'язок на прокурора і слідчого починати досудове розслідування у разі виявлення ознак злочину. Крім цього, статтею 214 КПК позначений термін, протягом якого після прийняття заяви або отримання повідомлення про скоєння злочину, прокурор або слідчий повинні внести інформацію про такий злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань (Реєстр) - і дорівнює він 24 години. Правила та порядок ведення такого Реєстру можна подивитися в Наказі Генеральної прокуратури від 06.04.2016 №139 "Про затвердження Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань". А після цього, протягом ще 24 годин, вищевказані особи зобов'язані почати розслідування.
Всі дії, які ще повинна зробити поліція передбачені Наказом МВС від 08.02.2019 № 100.
Згідно вищенаведеного Наказу МВС, передбачено кілька способів повідомити в поліцію про злочин:
Особливі вимоги до написання заяви не передбачені законодавством. Але, не дивлячись на це, в ній важливо описати всі відомі факти і обгрунтувати наявність ознак злочину (так як на її підставі і відомостях, що в ній зазначені, буде вноситися інформація про злочин і до Реєстру) Тому, необхідно вказати наступні дані:
НАЖАЛЬ, НА МОЮ ДУМКУ, ДОВЕСТИ ШАХРАЙСТВО ПЕРСПЕКТИВИ ПРАКТИЧНО НЕМАЄ - ЯК ДОКАЗУВАТИ НЕ НАЛЕЖНЕ НАДАННЯ МАГІЧНИХ ПОСЛУГ?
ЗА ЯКИМ КРИТЕРІЄМ ОЦІНЮВАТИ МАГІЧНІ ПОСЛУГИ?
Понял. Своего рода, снятие порчи и лечение при помощи магии.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеЗвертайтесь на пряму до поліції, кібер поліція в нас до галочки ', вони всеодно передають справу до поліції. У разі отримання відмови у відкритті. Алгоритм дій за посиланням.
https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%9F%D0%B...
С лета 2024 года с Киберполицией и полицией ничего не получилось. Все документы есть, ответы из полиции есть. Есть ответ от ПриватБанка. Всё есть, но ничего не получается.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатепишіть скаргу. Я дав відповідь на ваше питання.