Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня!
Прошу допомогти з'ясувати правомірність дій ТЦК щодо мене. В ході проходження ВЛК у грудні 2024 року в мене вилучили старий військово обліковий документ, а новий був готовий тільки наприкінці січня, з електронною чергою зміг попасти у тцк тільки 22 лютого. При видачі мені документа мене повідомили, що я не з'явився до них за повісткою на 15 жовтня, про існування якої я дізнався в той момент, а також оголошений у розшук поліції. Мені роздрукували ту повістку (вона була відправлена від міноборони), показали реквізити поштового відправлення та склали на мене адмін протокол про порушення правил військового обліку. Завтра в мене запланована зустріч з юристом ТЦК та я хотів дізнатися, чи є правомірним накладання на мене штрафу за адміністративне порушення,яке було здійснене більш ніж на 4 місяці раніше від постанови про адмін порушення.
Також було б добре дізнатися, які мої дії необхідні для зняття з розшуку, адже я вже виходить був в тцк з цього приводу і вони зафіксували протоколом мою присутність.
Окрім того, маю зазначити, що в період з 1 жовтня до 22 лютого я 5 разів був у тцк з питаннями подання на відстрочку, виправлення данних у Оберіг, отриманням направлення на ВЛК і передачу результатів ВЛК, відповідно, інформація про мене у Резерв + донедавна не мала ніяких питань і всі мої дані були вчасно внесені та передані особисто, а також з місця навчання та місця роботи.
Дякую наперед!
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Юрист, г. Днепр, 13 лет опыта
Общаться в чатеДобрий день!
Потрібно бачити всі документи: поштове відправлення, повістку, протокол про адміністративне правопорушення та постанову.
Доброго дня. Надаю документи. Самого поштового відправлення я не отримував, так само як і повідомлення про нього. Надаю трекінг від укрпошти.
Юрист, г. Днепр, 13 лет опыта
Общаться в чатеНа даному етапі, після винесення постанови про накладення адміністративного стягнення/штрафу, вирішити питання у досудовому порядку вже неможливо. Залишається тільки оскарження постанови в судовому порядку або оплата штрафу. Якщо бажаєте, можу скласти для Вас заяву до суду.
В ТЦК мені сказали звернутися до їх юриста для оскарження або скасування штрафу і дали для цього сам протокол. Чи правильно я розумію, що вони, по своїй суті, провели "розгляд" справи без мене, затягнули час і я не зможу вже нічого з'ясувати з їх юристом, а виключно в судовому порядку? Можливо голова ТЦК може змінити своє рішення другою постановою?
Юрист, г. Днепр, 13 лет опыта
Общаться в чатеЯкби був тільки протокол, то можна було б домовлятися. Однак, вже винесена постанова про накладення штрафу (його оскаржити/скасувати можна тільки через суд). Тому те, що Вам сказали в ТЦК, не відповідає дійсності.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олексію!
Щодо Вашого питання з приводу строків:
Стаття 38 КУпАП. Строки накладення адміністративного стягнення.
Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частині сьомій цієї статті, та за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).
Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210 - 1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
Розшук знімає ТЦК шляхом подання заяви до поліції. Тож, це питання Ви повинні з'ясувати саме в ТЦК. Зазвичай це відбувається у строк до трьох днів.
Саме це Ви повинні розповісти юристу та керівнику ТЦК при розгляді справи, оскільки згідно статті 280 КУпАП:
«Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи».
Тобто, керівник ТЦК має право винести постанову, у якій на Вас не накладатиметься штраф.
З повагою, адвокат Айвазян.