Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня. Після відвідування МРЕО вияснилось що в мене розшук з 2.02.2025, в резерв+ дані оновлено вчасно, номер тел. актуальний. адреса вказувалась винайманої квартири, у жовтні 2024 змінив місце проживання, за місцем реєстрації нічого не приходило. Питання; 1. Як правильно скласти запит. 2. Маю проблеми зі здоровям коліні суглоби діагноз " Обрив внутрішніх мінісків 3 стадії" на 2 ногах, рекомендоване лікування від ортопеда-хірурга операції.
Чи можна отримати відстрочку.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Доброго дня. Після відвідування МРЕО вияснилось що в мене розшук з 2.02.2025, в резерв+ дані оновлено вчасно, номер тел. актуальний. адреса вказувалась винайманої квартири, у жовтні 2024 змінив місце проживання, за місцем реєстрації нічого не приходило. Питання; 1. Як правильно скласти запит. 2. Маю проблеми зі здоровям коліні суглоби діагноз " Обрив внутрішніх мінісків 3 стадії" на 2 ногах, рекомендоване лікування від ортопеда-хірурга операції. Чи можна отримати відстрочку.
Вас затримали у МРЕО? Доставили до ТЦК? Чи є порушення правил військового обліку у Резерв+? Ви хочете скласти запит на отримання інформації по Вашому розшуку?
По колінним суглобам: III стадія - це серйозно, але має бути зазаначено про порушення функцій суглобу, хоча б помірне. Втім, якщо Вам показане оперативне втручання, теоретично є шанс отримати тимчасову непридатність. Але це лише теоретично, адже на ВЛК часто і на такі рекомендації уваги належної не звертають.
У будь-якому випадку, для аналізу Вашої ситуації потрібно:
1. Проаналізувати медичні документи (актуальні).
2. Проаналізувати Ваш військово-обліковий статус.
3. З'ясувати наявність або відсутність права на відстрочку/бронювання.
З повагою! Щасти Вам!
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олександре!
Чи маєте Ви право на відстрочку згідно статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"?
Чи вказано статус про порушення в Резерв+
1. Запит до ТЦК пишеться довільної форми. Якщо Ви не отримували повісток, то в ньому просіть ТЦК виправити помилковий запис про порушення правил військового обліку в Резерв+. На жаль, існує ризик отримати у відповідь повістку.
2. Більш безпечно направити до ТЦК адвокатський запит щодо уточнення інформації про порушення, а саме дату, час, місце та суть скоєного правопорушення.
3. Вирішити дане питання можна і явившись разом з адвокатом або самостійно до ТЦК, попередньо записавшись в електронну чергу та повідомивши родичів, що йдете вирішувати питання з порушенням військового обліку. Але це потрібно робити лише в тому випадку, якщо Ви маєте право на відстрочку згідно статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"
Якщо з працівниками ТЦК немає поліцейських, то максимально, що Вам можуть зробити - це вручити повістку.
Згідно пункту 54 постанови КМУ 560
Під час перевірки військово-облікового документа:
У ході перевірки документів перевіряється приналежність громадян щодо військового обов’язку, звіряються їх персональні дані, дані військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки).
Із зазначеною метою представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби та поліцейські можуть використовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.
У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення.
Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину. Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності. Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
У разі відмови прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до такого центру на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Отже, тепер за відмову від повістки або за відмову прослідувати до РТЦК поліцейські можуть на законних підставах затримати громадянина та доставити його до ТЦК.
Але, згідно статті 261 КУпАП під час затримання повинен бути складений протокол, поліцейські повинні повідомити Ваших родичів та Вашого правозахисника (або центр безоплатної правової допомоги)
Прийняття рішення щодо придатності до військової служби віднесено виключно до компетенції ВЛК.
Порядок визначення ступеня придатності до військової служби визначено в «Положенні про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затверджене Наказом Міноборони України від 14.08.2008 № 402 .
Перш за все Вам потрібно, щоб Ваш діагноз був підтверджений належними медичними документами.
Як правило це форма первинної облікової документації № 028/о “Консультаційний висновок спеціаліста”, історія хвороби, Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого: форма № 027/о.
Якщо Ви явитесь до ВЛК без медичних документів, то існує ризик, що лікарі ВЛК автоматично запишуть Вас в категорію придатних. Якщо Ви натрапите на відповідального лікаря, то Вас направлять на додаткові обстеження в заклад охорони здоров'я.
Якщо Ви маєте потребу у хірургічному лікуванні і це підтверджено належними медичними документами - Вас можуть визнати тимчасово непридатним на термін від 2 до 12 місяців. І на цей час Ви отримаєте відстрочку від мобілізації.
Згідно пункту 3.8. Положення Постанови ВЛК ТЦК та СП у формулюванні «Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)» не пізніше п’ятиденного строку з дня закінчення медичного огляду, направляються з метою контролю до ВЛК обласних (Київського та Севастопольського міських) ТЦК та СП.
Проте, для надання більш предметної консультації потрібно проаналізувати Ваші медичні документи.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, г. Днепр, 25 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
У розшук військовозобов'язаний може потрапити, якщо він порушив правила військового обліку. Приклади таких порушень:
громадянин не став на військовий облік, коли йому виповнилося 17 років;
громадянка з медичною чи фармацевтичною освітою не стала на військовий облік;
громадяни, яких зняли з військового обліку, не стали на нього назад у необхідні терміни;
громадяни, яких зняли з військового обліку, не стали на нього після 18 травня;
громадянин не проживає за зареєстрованим місцем проживання і не повідомив про це в ТЦК;
громадянин не з'явився по повістці в ТЦК у зазначену дату без поважних причин.
громадянин, який отримав направлення на проходження ВЛК, відмовився проходити медкомісію або після її проходження не з'явився до ТЦК;
громадянин не з'явився до ТЦК після отримання повістки про призов на військову службу.
Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України.
Згідно з п. 16 Правил надання послуг поштового зв'язку повістка або у випадках, передбачених законодавством, інший документ про виклик або оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіональних органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів може бути надіслана рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення з позначками “Повістка ТЦК”, “Вручити особисто”.
Рекомендовані листи з позначкою “Повістка ТЦК” під час доставки за зазначеною адресою вручаються особисто адресату (одержувачу). У разі відсутності адресата (одержувача) за зазначеною на рекомендованому листі адресою працівник об’єкта поштового зв’язку інформує адресата (одержувача) за наявним номером телефону та/або вкладає до абонентської поштової скриньки повідомлення про надходження рекомендованого листа з позначкою “Повістка ТЦК”.
Якщо протягом трьох робочих днів після інформування відділенням поштового зв’язку адресат (одержувач) не з’явився для одержання рекомендованого листа з позначкою “Повістка ТЦК”, працівник об’єкта поштового зв’язку робить позначку “адресат відсутній за зазначеною адресою”, яка засвідчується його підписом з проставленням відбитка поштового пристрою, порядок використання якого встановлюється призначеним оператором поштового зв’язку, і не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертає такий лист до відправника.
Згідно з п. 41 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. №560 належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є:
1) у разі вручення повістки - особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки, а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки;
2) у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку:
день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;
день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.
У разі доведення, що повістка не була вручена або що неявка до ТЦК та СП мала поважні причини, адміністративну справу можуть закрити.
Ступінь придатності до військової служби, перелік хвороб, розладів здоров’я та питання проведення військової лікарської експертизи військовослужбовців регулюється Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року № 402.
Згідно Положення № 402 постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я ТДВ) (додаток 3).
При встановленні ступеня придатності до військової служби ВЛК керується Поясненнями щодо застосування статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад (Додаток 2 до Положення № 402).
Якщо військовозобов’язаний під час призову на військову службу, збір, а також чергового огляду з метою обліку визнаний таким, що потребує лікування (відстрочки від призову на військову службу, збір), то лікар - член ВЛК ТЦК та СП направляє військовозобов’язаного на отримання відповідних медичних послуг. Після закінчення лікування військовозобов’язаний оглядається ВЛК ТЦК та СП.
До моменту проходження ВЛК ТЦКСП, я рекомендую пройти комплексне медичне обстеження, мати медичні висновки про хронічні хвороби, виписки та інші медичні документи, що характеризують Ваш стан здоров’я.
Лікарі, які включаються до складу ВЛК із закладів охорони здоров’я комунальної або державної форми власності, під час проведення медичного огляду ознайомлюються з медичними записами в ЕСОЗ та з іншими медичними документами, які надає військовозобов’язаний, що характеризують його стан здоров’я, а також вносять до ЕСОЗ відповідні медичні записи на підставі отриманої інформації.
Військовозобов’язаний під час проведення медичного огляду зобов’язаний надати членам ВЛК ТЦК та СП медичну карту амбулаторного хворого за формою № 025/о, затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та Інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974 (далі - форма № 025/о), виписки з медичної документації щодо перенесених захворювань, отриманих травм, поранень тощо, якщо така інформація відсутня в ЕСОЗ.
Вам краще звернутися до медичного працівника за відповідними роз'ясненнями.
Фахівець з медичною освітою надасть Вам кваліфіковану відповідь на Ваше питання.
За наслідками такої консультації Ви будете розуміти, які статті Положення №402 будуть застосовані в Вашому випадку.
Адвокат, г. Николаев, 34 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олександре!
Можливо, Ви у розшукувсе ж таки із-за неявки за повісткою? Ви пробували дізнатися інформацію на відділенні Укрпошти за місцем Вашої реєстрації? Доволі часто трапляється так, коли військовозобов'язані впевнені у тому, що повістка не надходила, а згодом виявляється зовсім зворотнє.
Щодо заяви, яку Вам необхідно направити до ТЦК, то в останній Ви повинні запитати у начальника ТЦК на якій підставі Вас подали у розшук та які саме правила військового обліку Ви порушили.
Доречи, чи є в Резерв + "червона стрічка", яка свідчить про порушення Вами правил військового обліку та подання Вас у розшук ТЦК?
Заява військовозобов'язаного повинна бути розглянута начальником ТЦК упродовж 30 днів. При тому цілком можливо, що разом із відповіддю Ви отримаєте повістку (такі випадки інколи мають місце).
Крім самостійного направлення заяви Ви можете скористатися послугами адвоката та витребувати інформацію з ТЦК шляхом подання адвокатського запиту.
Відстрочка за станом здоров'я можлива тільки у двох варіантах:
1. Ви проходите ВЛК та отримаєте рішення про Вашу непридатність до військової служби, що взагалі передбачає Ваше подальше виключення з обліку.
2. Ви проходите ВЛК та отримаєте тимчасову непридатність строком від 1 до 6 місяців, або строком від 6 до 12 місяців (залежить від Вашого стану здоров'я).
Тимчасова непридатність зазвичай надається при станах після перенесених гострих, загострення хронічних хвороб кістково-м’язової системи і сполучної тканини або ж хірургічного лікування.
Коли Ви в останнє проходили медичне обстеження? Це відбулося у державній лікарні чи у приватного лікаря? На який строк Вам рекомендоване лікування? Коли саме сталася травма? Яка ступінь порушення функцій суглобів вказана у висновку профільного лікаря?
Щодо медичних документів, яки Ви повинні мати при собі при проходженні ВЛК відповідно до Наказу МОУ №402:
Пункт 3.4 глави 3 розділу II Наказу МОУ №402:
Лікарі, які включаються до складу ВЛК із закладів охорони здоров’я комунальної або державної форми власності, під час проведення медичного огляду ознайомлюються з медичними записами в ЕСОЗ та з іншими медичними документами, які надає військовозобов’язаний, що характеризують його стан здоров’я, а також вносять до ЕСОЗ відповідні медичні записи на підставі отриманої інформації.
Пункт 3.5 глави 3 розділу II:
Військовозобов’язаний під час проведення медичного огляду зобов’язаний надати членам ВЛК ТЦК та СП медичну карту амбулаторного хворого за формою № 025/о, затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та Інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974 (далі - форма № 025/о), виписки з медичної документації щодо перенесених захворювань, отриманих травм, поранень тощо, якщо така інформація відсутня в ЕСОЗ.
Пункт 3.11 глави 3 розділу II:
У разі коли лікарям ВЛК ТЦК та СП важко остаточно визначити стан здоров’я військовозобов’язаного, він направляється лікарем - членом ВЛК на амбулаторне або стаціонарне обстеження з подальшим оглядом ВЛК ТЦК та СП, з унесенням відповідного запису про направлення до ЕСОЗ. Після проведення обстеження складається Акт дослідження стану здоров’я (додаток 10), який підписується керівником закладу охорони здоров’я (установи). Акт подається до ВЛК ТЦК та СП на розгляд. Якщо обстеження проводилось у закладі охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України, то огляд проводиться госпітальною (гарнізонною) ВЛК.
З повагою, адвокат Айвазян.