Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
907 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый вечер, я из Херсонской области,на данный момент проживаю в Германии, планирую купить квартиру в рассрочку в Киеве, но у меня прописка в Херсонской области на оккупированной территории. Мне сказали что нужно оформить ВПО для заключения договора при покупки недвижимости . Но я приеду на неделю и потом вернусь обратно и мне нужно будет снять себя с учёта . Целесообразно ли в данной ситуации оформление ВПО?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗдравствуйте!
РЕГИСТРАЦИЯ ВПЛ НЕ ОБЯЗАТЕЛЬНА ДЛЯ КУПЛИ КВАРТИРЫ.
САМОЕ ГЛАВНОЕ, ЧТОБЫ БЫЛ ДЕЙСТВУЮЩИЙ ПАСПОРТ.
Если вы хотите купить квартиру (или дом с участком земли) за свои деньги, не используя кредитов – пакет документов вам понадобится небольшой. Кроме того, он одинаковый как для покупки квартиры в новостройке, так и для жилья на вторичном рынке. Итак, чтобы оформить сделку купли-продажи, вам нужно подготовить такие документы:
Этого списка документов будет достаточно, чтобы нотариус смог оформить покупку квартиры.
Вывод: для покупки недвижимости наличие регистрации не обязательно.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Валентина!
Хто саме вимагає в Вас оформлення ВПО для укладання угоди купівлі-продажу нерухомості?
Згідно Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”:
свобода пересування - право громадянина України, а також іноземця та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, вільно та безперешкодно за своїм бажанням переміщатися по території України у будь-якому напрямку, у будь-який спосіб, у будь-який час, за винятком обмежень, які встановлюються законом;
вільний вибір місця проживання чи перебування - право громадянина України, а також іноземця та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, на вибір адміністративно-територіальної одиниці, де вони хочуть проживати чи перебувати;
місце проживання - житло з присвоєною у встановленому законом порядку адресою, в якому особа проживає, а також апартаменти (крім апартаментів у готелях), кімнати та інші придатні для проживання об’єкти нерухомого майна, заклад для бездомних осіб, інший надавач соціальних послуг з проживанням, стаціонарна соціально-медична установа та інші заклади соціальної підтримки (догляду), в яких особа отримує соціальні послуги.
Ви купуєте квартиру за якоюсь державною програмою? Наприклад, є-Оселя, кредит на житло для ВПО тощо? Чи просто берете останню в іпотеку?
Зазвичай надаються наступні документи, які можуть змінюватись залежно від банківської установи у якій Ви берете кредит:
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
У Вашій ситуації оформлення ВПО може бути виправданим, адже:
Якщо нотаріус чи забудовник прямо вимагає ВПО, доведеться її оформити.
Оформлення ВПО займає 1 день (через ЦНАП або Дію https://7eminar.ua/news/2004-yak-oformiti-dovidku-...), а зняття з обліку відбувається також дуже швидко через ДІЮ (https://diia.gov.ua/services/skasuvannya-statusu-v...) або ЦНАПи/органи соціального захисту https://bf.diia.gov.ua/articles/yak-zniatys-z-reie....
Якщо ВПО Вам потрібна лише на тиждень – її можна швидко оформити і потім так само швидко скасувати.
Про зміну місця реєстрації проживання та скасування довідки ВПО Вам потрібно буде повідомити всі сторони договору купівлі-продажу нерухомості.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас, Валентино!
Добрый вечер, я из Херсонской области,на данный момент проживаю в Германии, планирую купить квартиру в рассрочку в Киеве, но у меня прописка в Херсонской области на оккупированной территории. Мне сказали что нужно оформить ВПО для заключения договора при покупки недвижимости . Но я приеду на неделю и потом вернусь обратно и мне нужно будет снять себя с учёта . Целесообразно ли в данной ситуации оформление ВПО?
Насправді наявність ВПО не є прям таки категоричною умовою для правової можливості укладення договору купівлі-продажу нерухомості. Головне, аби Ви мали дійсні документи, що підтверджують Вашу особу. Хто сказав Вам, що укладенню договору має передувати оформлення статусу ВПО?
Рекомендую заздалегідь уточнити всі вимоги банку/іншої сторони/нотаріуса, щоб зрозуміти, чи дійсно довідка ВПО є необхідною. Якщо так, то варто її оформити на час перебування в Україні. Якщо ж є можливість обійтися без неї, то це заощадить Вам час і зайву бюрократію.
Оформлення статусу внутрішньо переміщеної особи (ВПО) у Вашій ситуації може бути виправданим лише за умови, що цього вимагають кредитні установи або забудовники для укладення договору купівлі-продажу нерухомості. Враховуючи, що Ваша реєстрація знаходиться на тимчасово окупованій території, Ви маєте право на отримання відповідного статусу згідно з чинним законодавством України.
Проте варто звернути увагу на такі аспекти:
1. Відповідно до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", статус ВПО надається громадянам, які залишили місце постійного проживання у зв’язку з військовими діями, окупацією або іншими надзвичайними обставинами.
2. Фактичне місце проживання. Відповідно до вимог державних органів, особа, яка отримала статус ВПО, повинна фактично проживати за місцем тимчасової реєстрації. У випадку, якщо Ви після короткочасного перебування в Україні повертаєтеся за кордон, зберігати статус ВПО буде юридично некоректно, що вимагатиме його анулювання.
З повагою! Щасти Вам!
Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Законодавство цього прямо не вимагає.
Угода купівлі - продажу квартири має відповідати наступним вимогам:
Встановлення особи нотаріусом здійснюється за паспортом громадянина України або за іншими документами, які унеможливлюють виникнення будь-яких сумнівів щодо особи громадянина, який звернувся за вчиненням нотаріальної дії. Це можуть бути:
- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
- дипломатичний чи службовий паспорт;
- посвідчення особи моряка;
- посвідчення члена екіпажу;
- посвідка на проживання особи, яка мешкає в Україні;
- національний паспорт іноземця або документ, що його замінює;
- посвідчення особи з інвалідністю чи учасника Другої світової війни;
- посвідчення, видане за місцем роботи фізичної особи.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, так отримати довідку ВПО самий найкращій варіант. Це не є проблемою, це швидку зручно та ефективно. Після укладення угоди, потім скасуєте статус ВПО..це все можна зробити онлайн.
https://bf.diia.gov.ua/articles/yak-zareiestruvaty...