Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
907 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Чоловік скидає гроші на карту сину. Аліменти по усній домовленості і плюс на додаткові витрати. Монобанк блоконув карту сина 16 років і вимагає підтвердження доходів. Чи має він на це право і за яких умов? І які документи потрібно надати,щоб надалі не блокували карту? Якщо буде в призначенні писати, що це аліменти,то чи відпаде це питання?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Анастасія!
Повноваження банку проводити внутрішній фінансовий моніторинг регулюються Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».
Банк має право зупинити здійснення фінансової (фінансових) операції (операцій), яка (які) містить (містять) ознаки, передбачені статтею 16 цього Закону, та/або фінансові операції із зарахування чи списання коштів, що відбувається в результаті дій, які містять ознаки вчинення злочину, визначеного Кримінальним кодексом України (стаття 17 Закону). Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону фінансова операція підлягає внутрішньому фінансовому моніторингу, якщо у суб’єкта первинного фінансового моніторингу виникають підозри, які ґрунтуються, зокрема, на:
Відповідно до Критеріїв ризику легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення, затвердженими Наказом Міністерства фінансів України від 08.07.2016 № 584, банки як суб’єкти фінмоніторингу розробляють власні критерії ризику легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення з урахуванням цих Критеріїв ризику.
Батько може написати заяву, у якій зазначити, що ці кошти є алвментами.
Так, повинно відпасти.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Чернівці, 7 років досвіду
Анастасія вітаю. Взагалі то аліменти - це гроші на утримання дитини, які платить той з батьків, хто проживає окремо. Це не кошти дитини, а на дитину! Відповідно отримувачем маєте бути ви. Й тоді у банка не буде запитань до вас.
Кошти скидаються по усній домовленості. Дитині 16 років і він має вчитися ними розпоряджатися.
Адвокат, м. Чернівці, 7 років досвіду
Анастасія, це ваша з ними домовленість. Проте це не зовсім відповідає реаліям.
З цієї норми ми розуміємо, що мати та батько несуть рівні (паритетні) обов'язки щодо утримання дитини. Й фінансовий "тягар" щодо забезпечення її повсякденного життя батьки несуть порівну.
Тобто, обов'язок утримання дитини до досягнення нею 18 років.
Тобто має бути домовленість саме між батьками. Якщо її нема то розмір та порядок сплати аліментів визначається в судовому порядку.
Тобто з цих норм вбачається що отримувачем коштів згідно рішення суду є той з батьків, з ким проживає дитина, а не сама дитина. У вищезазначеній нормі чітко вказано - кошти на утримання дитини, а не кошти - дитині. Деякі помилково вважають, що якщо він перераховує кошти дитині, а не мати чи батьку, з ким проживає дитина, то зобов'язання по виплаті аліментів вважається виконаним. Це не так.
Отже, це ваша домовленість та ваш вибір в тому, що ви аліменти віддаєте дитині.