Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
907 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Вітаю! Від 6. 01.25 офіційно на лікарняному через травму ноги. Проте, частково продовжував працювати. В результаті відділ, який очолюю, отримав квартальну премію. Прийшло офіційне розпорядження про квартальне преміювання з центрального офісу, де певний відсоток преміювання перепав і мені. Але безпосередній керівник, який очолює наш регіональний офіс, сказав, що підприємство не має право мені нарахувати квартальну премію через те, що я офіційно на лікарняному. Чи дійсно це так?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною, галузевими (міжгалузевими) і територіальними угодами. У разі, коли колективний договір на підприємстві не укладено, роботодавець зобов'язаний погодити ці питання з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників, а у разі його відсутності - з іншим уповноваженим на представництво органом.
Отже., виплата премії регулюється внутрішніми документами підприємства:
В Україні немає законодавчої норми, яка забороняє нарахування премії працівнику, який перебуває на лікарняному.
Наказ Мінпраці № 23 від 31.03.1999 року Визначає, що премія- основний вид додаткової, понад основну заробітну плату, винагороди, яка виплачується працівникам за результатами їх трудової діяльності та виробництва в цілому за показниками та умовами оцінки цих результатів, визначеними підприємством.
Відсутність на роботі через лікарняний не є підставою для позбавлення премії, якщо:
Якщо центральний офіс уже видав офіційний наказ про преміювання, Ваш безпосередній керівник не має права самостійно відміняти виплату премії без юридичних підстав.
Рішення щодо виплати премії має ухвалювати той орган, який затверджує премії (наприклад, дирекція підприємства або центральний офіс).
Ваші дії:
1. Ознайомтесь з Положенням про преміювання на Вашому підприємстві. Там має бути прописано, чи є лікарняний підставою для невиплати премії.
2. Офіційно зверніться до керівництва із запитом у письмовій формі: "На підставі якого нормативного документа підприємства мені відмовлено у виплаті премії, затвердженої центральним офісом?"
3. Зверніться до бухгалтерії, щоб з’ясувати, чи дійсно вас виключили зі списку на преміювання.
4. Якщо регіональний керівник діє неправомірно – зверніться до центрального офісу підприємства або до Державної служби України з питань праці (якщо є порушення трудових прав).
Як висновок повідомляю, що законодавство не забороняє виплату премії під час лікарняного, але остаточне рішення залежить від внутрішніх документів підприємства. Якщо премія була офіційно затверджена, Ваш безпосередній керівник не має права її скасувати без юридичних підстав. Варто вимагати письмове пояснення, а в разі порушення – звернутися до вищого керівництва..
З повагою, юрист Дерій В.О.!