Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Финансовое право, 26 марта 2025, вопрос №129176

Я дала під розписку в борг гроші, але так і не повернули

Я позичила 10 тисяч гривень під розписку 27.02.2025 до 08.03.2025. Тепер зі мною не виходять на зв'язок взагалі. Знаходжусь в Запоріжжі , а ця людина в Києві. Що робити?

Ответы юристов (5)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Якщо особа не сплачує, потрібно подавати до суду про примусове стягнення даних коштів. Відповідної судової практики вистачає, у тому числі у мене.

    З повагою!

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Спочатку Вам потрібно надіслати рекомендованим листом претензію до боржника з вимогою повернути борг протягом 7 днів.

    Якщо лист проігнорують, то потрібно буде вимагати повернення коштів у судовому порядку. При виграші справи - судові витрати, в тому числі послуги адвоката, можна перекласти на боржника.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Софія Клиент месяц назад
      Цей лист-претензія плвинен бути написанний та надісланий мною яи адвокатом?
      • Дерій Владислав Олегович

        Лист-претензію можете написати/надіслати самі. Головне надсилайте його рекомендованим листом з описом вкладеного та повідомленням про вручення.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович месяц назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго вечора. У випадку неповернення суми боргу прийнято звертатись до суду з позовом до боржника. Перед тим потрібно спробувати досудове врегулювання спору, тобто звернутись до боржника з вимогою виплатити борг, пригрозивши йому зверненням до суду.

    Для Вас добре те, що у Вас на руках є розписка. У спорах з договірних відносин сторони мають подавати суду в першу чергу письмові докази. Розписка може слугувати доказом в суді в таких справах.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України