Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня. Ситуація- у 2000 році помирає тітка мого батька, яка залишає заповіт відповідно до якого заповідає йому будинок. В цей час йде розподіл паїв у місцевому колгоспі, на неї виготовляється державний акт на землю лише у 2001 році, коли вона вже померла. Батько приймає спадщину на будинок за заповітом у 2003 році, на пай нотаріус відмовляє. Виходить, що пай це майно не охоплене заповітом. Лише у 2023 році я за допомогою ще одного адвоката знову звертаємося до нотаріуса, а потім до суду. Суд першої інстанції задовольняє наш позов, селищна рада не оскаржує.Після цього, прокуратура лише через 6 місяців після набуття законної сили рішення суду подає апеляцію, ніби то суд прийняв невірне рішення. Апеляційний суд задовольнив позов прокуратури і скасував рішення першої інстанції.Хто може з фахівців спадкових справ більш детально роз'яснити мені наші шанси в апеляції і можливо порадить посилання на рішення суду на подібні ситуації.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Адвокат, г. Черновцы, 7 лет опыта
Вітаю, то потрібно дивитись детально всі документи тоді можна говорити про якісь шанси.
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Відповідно до статті 1216 Цивільного кодексу України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків від померлої особи до її спадкоємців. Земельна ділянка входить до складу спадщини, навіть якщо право власності на неї не було оформлено за життя спадкодавця.
Постанова Великої Палати Верховного Суду від 20 березня 2019 року у справі № 350/67/15-ц (№ 14-652цс18 (право на завершення приватизації земельної ділянки)
Якщо спадкодавець не набув права власності на земельну ділянку згідно зі статтею 125 ЗК України, проте розпочав процедуру приватизації земельної ділянки відповідно до чинного законодавства України, а органами місцевого самоврядування відмовлено спадкоємцям у завершенні процедури приватизації, то спадкоємці мають право звертатися до суду із позовами про визнання відповідного права в порядку спадкування - права на завершення приватизації та одержання державного акта про право власності на землю на ім'я спадкоємця, а не права власності на земельну ділянку.
Якщо видача державного акта про право власності на землю здійснюється на підставі рішення про передачу громадянам України безоплатно у приватну власність земельних ділянок, прийнятого органами місцевого самоврядування відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 15-92 «Про приватизацію земельних ділянок» (втратив чинності у 2006 році), до спадкоємців переходить право отримати державний акт про право власності на земельну ділянку.
З повагою, юрист Дерій В.О.!