Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
907 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте. Тут какая-то колизия . По закону военную подготовку должны проходить люди от 18 до 24 лет. Так как срочную службу отменили.
Но как это касается людей ,которым больше 30 лет .они не служили и сейчас учиться на первом курсе вуза. В законе написано, что всем студентам . нужно пройти бвп . Там возраст не указан. Тоесть. Даже если студент 55 лет.то он это должен проходить ? Хотя в законе указано от 18 до 24 лет .если студенту 55 лет.он может в суде доказать ,что он не должен это проходить.
Когда закон писали ,то они не думали ,что студентом первого курса может быть мужчина 55 лет )))
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Андрію!
Відповідно до ПОРЯДКУ проведення базової загальновійськової підготовки громадян України, які здобувають вищу освіту, та поліцейських https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/734-2024-п#Tex...:
2. Базову підготовку проходять громадяни України чоловічої статі (жіночої статі - добровільно), які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти.
4. Базова підготовка здобувачів вищої освіти проводиться у закладах вищої освіти усіх форм власності, вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, навчальних частинах (центрах) Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення та Держспецтрансслужби, закладах освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських, та тренінгових центрах органів поліції.
7. Базова підготовка включається до освітніх програм і навчальних планів закладів вищої освіти усіх форм власності та закладів освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських, як окрема навчальна дисципліна і складається з теоретичної підготовки в обсязі трьох кредитів ЄКТС, яка проводиться в цих закладах освіти, та практичної підготовки в обсязі семи кредитів ЄКТС, яка проводиться у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, навчальних частинах (центрах) Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення, Держспецтрансслужби (далі - навчальні військові частини) та закладах освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських. Практична підготовка може проводитися в регіональних (навчальних) центрах підготовки населення до національного спротиву та тренінгових центрах органів поліції.
для здобувачів вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти - на другому році навчання;
для здобувачів вищої освіти на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра та освітнього ступеня молодшого бакалавра - на першому році навчання.
Організація та забезпечення практичної підготовки базової підготовки у закладах освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських, тренінгових центрах органів поліції, вищих військових навчальних закладах, навчальних частинах (центрах) Держприкордонслужби та Національної гвардії покладається на МВС.
13. З метою організації практичної підготовки базової підготовки МОН подає до 30 грудня поточного року Генеральному штабу Збройних Сил узагальнену інформацію про чисельність здобувачів вищої освіти закладів вищої освіти усіх форм власності, які плануються для проходження практичної підготовки базової підготовки у наступному році (за адміністративно-територіальним поділом та статтю здобувачів вищої освіти).
15. Практична підготовка базової підготовки проводиться після опанування теоретичної підготовки у поточному навчальному році строком до одного місяця протягом травня - жовтня за рахунок часу, відведеного на канікулярну відпустку здобувачів вищої освіти.
Дозвіл на перенесення практичної підготовки базової підготовки на наступний рік для здобувачів вищої освіти, які не пройшли її з поважних причин, надається керівником закладу вищої освіти, в якому проводиться базова підготовка таких здобувачів.
Проходження практичної підготовки базової підготовки для здобувачів освіти чоловічої статі є обов’язковою умовою опанування відповідної освітньої програми (у тому числі бакалавра, магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування).
Відмова здобувача освіти чоловічої статі, який визнаний придатним до військової служби, від проходження практичної підготовки базової підготовки є підставою для його відрахування із закладу освіти відповідно до законодавства у сфері освіти.
18. Направлення здобувачів вищої освіти до навчальних військових частин для проходження практичної підготовки базової підготовки здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки за списками, наданими керівниками закладів вищої освіти, на базі яких проводиться базова підготовка, згідно з планом розподілу місць проходження здобувачами вищої освіти практичної підготовки базової підготовки, за винятком осіб, зазначених в абзацах третьому - п’ятому пункту 2 цього Порядку.
Порядок здійснення підсумкового контролю здобувачів освіти визначається Генеральним штабом Збройних Сил.
21. Громадяни України, які успішно завершили базову підготовку, складають Військову присягу.
22. Здобувачі вищої освіти, які успішно завершили базову підготовку, склали Військову присягу, отримують сертифікат про проходження базової підготовки та здобуття військово-облікової спеціальності встановленого зразка, що видається навчальною військовою частиною або закладом освіти, в якому проводилася практична підготовка базової підготовки, за винятком осіб, зазначених в абзацах третьому - п’ятому пункту 2 цього Порядку.
Списки цих здобувачів вищої освіти в 10-денний строк після складення Військової присяги надсилаються керівниками навчальних військових частин територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, якими такі здобувачі направлені до навчальних військових частин для проходження практичної підготовки базової підготовки, та керівникам закладів вищої освіти, в яких проводилася їх теоретична підготовка базової підготовки.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЯ не можу відповісти Вам на це питання, оскільки не є уповноваженим щодо прийняття відповідних рішень. Тож, це питання до ВНЗ.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Існує базова військова служба - для осіб 18-25 років (стаття 15 ЗУ "Про військовий обояв'язок та військову службу) та Базова загальновійськова підготовка (стаття 10 ЗУ "Про військовий обояв'язок та військову службу), яка включається до навчальних планів закладів вищої освіти всіх форм власності як окрема навчальна дисципліна.
Теоретична підготовка базової підготовки включається до навчальних планів закладів вищої освіти:
З повагою, юрист Дерій В.О.!