Задайте вопрос юристу

907 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 30 марта 2025, вопрос №130612

Виїзд за кордон по супроводу дитини з інвалідністю

Доброго дня. Для виїзду за кордон по супроводу дитини з інвалідністю потрібна відстрочка? У Резерві - "на обліку", ВЛК "непридатний" від 2018 р, червоної смужки немає, відстрочка не оформлена. Чи можуть мобілізувати по дорозі до кордону?

Ответы юристов (12)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ігоре!

    Відповідно до Правил перетину кордону відстрочка у Вашому випадку не потрібна, оскільки Ви перетинаєте кордон за пунктом 2-1 Правил.

    Щодо прикордонників, то останні, всупереч Правилам, можуть вимагати в Вас підтвердження оформленої відстрочки.

    З приводу мобілізації, то затримати та примусово доставити Вас до ТЦК мають право тільки у тому разі, якщо Ви знаходитеся у розшуку. Максимум - це повістка, але це по закону... Як будуть поводити себе на блокпостах передбачити складно.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Ігор Клиент 2 дня назад

      Дуже дякую за відповідь

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Прошу, Ігоре! Сподіваюся все вийде, як Ви задумали!

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Чи маєте Ви паперовий ВОД?

    Для перетину кордону відстрочка не потрібна. Проте, щоб до Вас не було зайвих питань зі сторони ТЦК Вам краще оновити військово-обліковий документ, адже якщо у Вас стоїть запис про непридатність, то Ви не повинні перебувати на обліку.

    Загалом для перетину кордону Вам достатньо мати при собі:

    1. Закордонні паспорта

    2. Свідоцтво про народження дитини

    3. Документ про інвалідність дитини:

    • посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, в якому зазначено статус “дитина з інвалідністю”, або
    • довідка про отримання державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю, виданої структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчим органом міської ради, до території територіальної громади якої входить територія міста обласного значення, районної у місті (у разі її утворення) ради (незалежно від того, кого призначено отримувачем допомоги), або
    • індивідуальна програма реабілітації дитини з інвалідністю, виданої лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, або
    • медичний висновок про дитину з інвалідністю до 18 років .

    4. Військово-обліковий документ (можна з Резерв+)

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Ігор Клиент 2 дня назад

    Дякую за відповідь. В мене є паперовий ВОД (непридатний, виключений) та електронний (непридатний на обліку). Судитися про виключення зараз не маю часу, хочу про всяк випадок відправити до ТЦК заяву на відстрочку поштою (по телефону сказали поштою не дадуть та тільки після ВЛК) та одночасно поїхати на кордон і показати електронний ВОД (непридатний на обліку), закордонні паспорта, довідка дитини з інвалідністю, свідоцтво про народження дитини. Тільки маю сумніви чи випустять, чи доїду до кордона взагалі. Хвилююся чи не залишать хвору дитину саму по дорозі чи біля кордону

    • Дерій Владислав Олегович

      Вам неправомірно внесли інформацію про перебування на військовому обліку.

      Але поки в Резерв+ немає інформації про виключення - на вулиці можуть бути певні проблеми з групою оповіщення ТЦК.

      Згідно пункту 54 постанови КМУ 560 У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.

      У Вас є такі варіанти дій:

      1. Подати заяву до ТЦК про виправлення відомостей в Реєстрі Оберіг

      2. Можете оформити відстрочку, але перед цим Вам потрібно буде пройти ВЛК.

      3. Перетинати кордон з тим, що є. На жаль, в реаліях сьогодення від представників ТЦК можна чекати всього завгодно.

      • Ігор Клиент 2 дня назад

        Дякую за детальний аналіз мого питання!

        1. В реєстрі Оберіг я вже був "виключений", потім вони самі змінили на "на обліку", по причині кримінальної справи на посадовців ТЦК, хоча розслідування досі триває і вироку суду немає. Виправити дані в реєстрі відмовили на підставі листа слідчого (лист надати відмовили)

        2. Я спробував пройти ВЛК у новому ТЦК де зараз проживаю, але це, нажаль, тільки назва. Все ВЛК зайняло 30 хвилин, аналіз сечі не брали, зір записали з моїх слів (я повідомив що я був у лінзах), тиск не виміряли (я гіпертонік), кардіограма - 30 секунд. Нажаль у звязку з переїздом в мене не було попередніх справок на руках. Тому - придатний. У Резерві новий ТЦК так і не підтягнувся, залишився попередній ТЦК

        3. Це найбільше засмучує. Я так розумію цей варіант лотерея

        • Дерій Владислав Олегович

          1. Маю певні сумніви щодо чесності їх слів.

          2. ВЛК потрібно проходити лише в тому ТЦК, де Ви перебуваєте на військовому обліку.

          Згідно пункту 81 постанови КМУ 560 У разі призову військовозобов’язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації, на особливий період не за місцем їх перебування на військовому обліку (крім тих осіб, що добровільно виявили бажання проходити військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період) такі особи перед призовом на військову службу беруться на військовий облік у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, який здійснює їх призов. Відомості про взяття таких осіб на військовий облік вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів ПЕРЕД їх направленням на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.

          Тобто, Вас не повинні були направляти на ВЛК не за місцем перебування на військовому обліку. Якщо Вас і направили на медичний огляд за місцем проживання, то спочатку ТЦК повинні були взяти Вас на військовий облік та внести дану інформацію до Реєстру Оберіг

          3. Якщо їхати з паперовим ВОД, свідоцтвом про народженя дитини та документом про інвалідність. То я думаю шанси доволі високі. Також можна відправити документи про відстрочку поштою і зберегти квитанцію і опис вкладеного. При необхідності можна показувати їх як доказ, що Ви чекаєте рішення. Проте, в загальному так, це все лотерея.

          • Ігор Клиент день назад

            Дякую!!!

            1. Я так розумію не факт, що можна виграти суд, якщо ми таке бачимо на вулицях? Хоча я бачив 3 позитивні рішення, які Ви показували інший людині. Але в мене, напевно, і нема часу ризикувати, дитині через пів року 18.

            2. Я правильно розумію, що якщо я пишу заяву взяти мене на облік в новий ТЦК, напевно мене розглядають як це виключення - "(крім тих осіб, що добровільно виявили бажання проходити військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період)", тому спочатку направили на ВЛК?

            3. Чому краще з паперовим ВОД? Напевно вони все одно подивляться мене по базі і тоді побачать невідповідність. Може краще з електронним?

            4. Якщо я все ж оформлю відстрочку з новою ВЛК (придатний, але яку провели невідповідно), до суду вже нема сенсу звертатись та оскаржувати поновлення на обліку?

            • Дерій Владислав Олегович

              1. Суд це час. Проте, у Вас шанси доволі високі.

              2. Вас спочатку повинні взяти на облік, а потім направити на ВЛК

              3. В паперовому Ви виключений з військового обліку. А в Резерв+ часто бувають технічні збої, тому представники ТЦК або прикордонники можуть зважати на це.

              4. Сенсу немає.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    На мій погляд, аби не ризикувати, все ж таки оформлювати відстрочку або боротися за виключення з військового обліку.

    З повагою!

    • Ігор Клиент день назад

      Дякую за відповідь!

      Я так розумію не факт, що можна виграти суд, якщо ми таке бачимо на вулицях? Хоча я бачив 3 позитивні рішення, які показував пане В'ячеславе Дерій інший людині. Але в мене, напевно, і нема часу ризикувати, дитині через пів року 18

      Якщо я все ж оформлю відстрочку з новою ВЛК (придатний, але яку провели невідповідно - ВЛК зайняло 30 хвилин, аналіз сечі не брали, зір записали з моїх слів (я повідомив що я був у лінзах), тиск не виміряли (я гіпертонік), кардіограма - 30 секунд), до суду вже нема сенсу звертатись та оскаржувати поновлення на обліку, мотивуючи тим, що вони поновили мене на обліку та таким чином зобов'язали виконати вимоги закону про мобілізацію?

      Я дуже вибачаюсь, що може дублюю запитання та відповіді, але колективно можливо буде якийсь план дій, бо поки не виходить (


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Законы 46 0 24 мар. 2025
Официальный блог Юристы.UA 189 0 17 мар. 2025
Официальный блог Юристы.UA 307 0 28 февр. 2025