Задайте вопрос юристу

907 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 01 апреля 2025, вопрос №131202

Зарплата голови садового товариства

Голова і бухгалтер садового товариства в одній особі, отримує 2 мінімальні зарплати, договір складати не хоче. Просто бере гроші, по звіту проводить як матеріальна винагорода, а відомості немає, просто бере гроші ніде не росписавшись. Як діяти, як показати, що він порушує закон?

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Тетяна!

    Питання оплати діяльності голови СТ вирішуються на загальних зборах товариства. Крім того, на мою думку, вказані Вами посади не можуть бути об'єднані в лиці однієї особи.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    У вашому випадку є кілька правових аспектів, на які варто звернути увагу:

    1. Відсутність відомостей про отримання коштів та підпису про їх отримання є прямим порушенням бухгалтерського обліку та фінансової дисципліни (ст. 8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні").

    Грошові виплати без документального оформлення можуть вважатися привласненням коштів.

    2. Якщо особа отримує дві мінімальні зарплати, з них має утримуватися ПДФО (18%) та військовий збір (5%), а також має бути сплачений ЄСВ (22%). Відсутність належного оформлення виплат може бути розцінена як ухилення від сплати податків (ст. 212 Кримінального кодексу України).

    3. Якщо голова товариства самостійно встановлює собі зарплату чи матеріальну винагороду без рішення загальних зборів, це може свідчити про зловживання службовим становищем (ст. 364 КК України).

    Оплата праці голови та бухгалтера має бути затверджена зборами членів товариства

    Ваші дії:

    1. Звернутися до голови садового товариства з письмовим запитом про надання документів щодо отриманих коштів та бухгалтерської звітності. Направити запит на підставі ст. 20 Закону України "Про звернення громадян".

    2. Подати скаргу до ДПС із зазначенням факту виплати коштів без відповідного оформлення та сплати податків. Якщо буде підтверджено порушення, нарахують штрафні санкції.

    3. Якщо є підозра у привласненні коштів чи зловживанні посадовим становищем, звернутися із заявою до Національної поліції або Державного бюро розслідувань (ДБР). У заяві викласти факти та зазначити, що особа отримує кошти без належного оформлення.

    4. Офіційно ініціювати загальні збори членів садового товариства з метою перевірки фінансової діяльності та, за необхідності, переобрання керівника.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Законы 46 0 24 мар. 2025
Официальный блог Юристы.UA 189 1 17 мар. 2025
Официальный блог Юристы.UA 307 0 28 февр. 2025