Задайте вопрос юристу

909 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 01 апреля 2025, вопрос №131423

Відстрочка і штраф за неотримання повістки на пошті

Вітаю, Мені 37 років, я є військовозобов'язаним та маю 4-річну дитину з інвалідністю (встановлена в 2021 році). В 2022 році виїхав з дитиною закордон. З 14 березня перебуваю на тимчасовому консульському обліку, про що маю відповідну довідку. Також вчасно (влітку 2024 року) оновив свої військово-облікові дані в додатку резерв+, та вказав поточну адресу проживання закордоном.

Маю 2 питання:
1. 7 березня 2025 року на мою адресу реєстрації в Україні прийшла повістка від ТЦК на пошту. Звісно, забрати я її не міг, так як перебуваю закордоном. Потім 27 березня дзвонили з поліції, вияснити чому я не забрав повістку, тому що мої дані передали їм уже. Чи можна буде оскаржити штраф, якщо такий буде, в даному випадку і які ще можливі наслідки?

2. Які є на даний момент способи оформити відстрочку, не приходячи особисто в ТЦК? бажано з прецидентами

Дякую

Ответы юристов (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Максиме!

    1. 7 березня 2025 року на мою адресу реєстрації в Україні прийшла повістка від ТЦК на пошту. Звісно, забрати я її не міг, так як перебуваю закордоном. Потім 27 березня дзвонили з поліції, вияснити чому я не забрав повістку, тому що мої дані передали їм уже. Чи можна буде оскаржити штраф, якщо такий буде, в даному випадку і які ще можливі наслідки?

    Окрім адміністративної відповідальності наслідків більше немає.

    Щодо оскарження, то так, буде можливо, оскільки Ви вказали адресу проживання за кордоном при оновленні даних. Проте, для початку керівник ТЦК повинен винести постанову про притягнення Вас до ад.відповідальності. З урахуванням того, що Ви знаходитеся за кордоном, це буде зробити не просто.

    Щодо загальної інформації, то:

    1. Стаття 268 КУпАП. Права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності:

    «Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Особливості розгляду справ про адміністративні правопорушення у сферах забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279 - 1-279 - 8 цього Кодексу.

    30 січня 2020 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в рамках справи № 482/9/17, адміністративне провадження №К/9901/38702/18 (ЄДРСРУ № 87268086) та справі №308/12552/16-а, адміністративне провадження №К/9901/32526/18 (ЄДРСРУ № 87268082) досліджував принцип належного повідомлення особи про розгляд справи про притягнення до адміністративної відповідальності.

    Верховний суд вказує, що особі до якої застосовується адміністративна санкція, повинно бути забезпечено право завчасно знати про час та місце розгляду справи. Це право є гарантією реалізації інших прав - на участь в розгляді справи про адміністративне правопорушення, висловлення заперечень, надання доказів, захист тощо.

    Законодавство покладає обов`язок щодо своєчасного повідомлення особи про час та місце розгляду справи на уповноважену посадову особу. Зміст цього обов`язку не вичерпується надсиланням тексту відповідного повідомлення, оскільки саме лише надсилання, без отримання, не свідчить про поінформованість особи про час та місце розгляду справи, а отже робить це право недієвим».

    Стаття 283. Зміст постанови по справі про адміністративне правопорушення.

    «Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі. Постанова виконавчого органу сільської, селищної, міської ради по справі про адміністративне правопорушення приймається у формі рішення.

    Постанова повинна містити:

    найменування органу (прізвище, ім’я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову;

    дату розгляду справи;

    відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування;

    опис обставин, установлених під час розгляду справи;

    зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення;

    прийняте у справі рішення».

    Строки притягнення до адміністративної відповідальності:

    Стаття 38 КУпАП. Строки накладення адміністративного стягнення.

    «Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частині сьомій цієї статті, та за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).

    Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210 - 1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення».

    Відповідно примітки до статті 210 КУпАП положення статей 210, 210-1 цього Кодексу не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов’язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи.

    2. Які є на даний момент способи оформити відстрочку, не приходячи особисто в ТЦК?

    Рекомендований лист з описом вкладення й то, не всі ТЦК оформлюють відстрочку у такий спосіб.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Лисак Ангеліна
    Лисак Ангеліна 17 часов назад

    Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта

    Доброго дня, якщо ТЦК вже виніс постанову щодо скоєння Вами правопорушення, яке виявилося у неявці за повісткою, постанову можна оскаржити в суді. Вже навіть є позитивна практика, коли суди скасовували подібні постанови, винесені щодо осіб, які уточнили адресу проживання за кордоном, однак ТЦК надіслав повістку на українську адресу.

    Без відвідування ТЦК відстрочку можна оформити, надіславши лист до ТЦК. Якщо ТЦК проігнорує лист, його бездіяльність можна оскаржити в судовому порядку також.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    1. 7 березня 2025 року на мою адресу реєстрації в Україні прийшла повістка від ТЦК на пошту. Звісно, забрати я її не міг, так як перебуваю закордоном. Потім 27 березня дзвонили з поліції, вияснити чому я не забрав повістку, тому що мої дані передали їм уже. Чи можна буде оскаржити штраф, якщо такий буде, в даному випадку і які ще можливі наслідки?

    Загалом ніхто не застрахований від неправомірних дій ТЦК, які можуть спробувати будь-кого притягнути до адміністративної відповідальності за неявку по повістці, проте даний штраф можна оскаржити.

    ВИ МОЖЕТЕ ПОВІДОМИТИ ТЦК ПРО ТЕ, ЩО ПЕРЕБУВАЄТЕ ЗА КОРДОНОМ І НЕ МАЄТЕ МОЖЛИВОСТІ ПРИБУТИ ДО ТЦК ПО НАДІСЛАНІЙ ПОВІСТЦІ. Для цього Вам потрібно надіслати лист до ТЦК із копією закордонного паспорту та довідки про перебування на консульському обліку. Також можна зателефонувати до ТЦК (із записом розмови) та/або відправити повідомлення про неможливість прибуття до ТЦК на електронну пошту ТЦК. Як варіант, можете направити запит до ТЦК через адвоката.

    Якщо Вас не повідомлять про час та місце розгляд справи та винесуть постанову про накладення штрафу без Вашої присутності - ТЦК порушить Ваші права як особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Таке рішення ТЦК може бути оскаржене у судовому порядку.

    Якщо Вас неправомірно притягнуть до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу, Ви цей штраф не сплатите, то ТЦК може звернутись до виконавчої служби щоб арештували Ваші рахунки чи майно. Проте, якщо штраф виписали з порушенням процедури, то Ви його можете оскаржити в судовому порядку онлайн через систему Електронний суд або уклавши угоду з адвокатом.

    На жаль, за неявку по повістці ТЦК може внести відомості про порушення правил військового обліку до Реєстру Оберіг, що буде підставою для відмови у наданні Вам консульських послуг за кордоном.

    2. Які є на даний момент способи оформити відстрочку, не приходячи особисто в ТЦК? бажано з прецидентами

    Потрібно відправити документи про відстрочку поштою на адресу ТЦК.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Законы 46 0 24 мар. 2025
Официальный блог Юристы.UA 189 1 17 мар. 2025
Официальный блог Юристы.UA 307 0 28 февр. 2025