Задайте вопрос юристу

910 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Корпоративное право, 02 апреля 2025, вопрос №132465

Як Перевести майно фіз.особи на баланс підприємства(ТОВ) ?

Доброго дня. Які дії повинні виконати для переведення майна фіз.особи на баланс підприємства (ТОВ) ? Дана фіз.особа є учаснико даного товариства. Усього 2 учасника в ТОВ.

Ответы юристов (4)

    Токмач Галина Миколаївна

    Добрий день!

    У даному випадку потрібно прийняти відповідні рішення на загальних зборах учасників ТОВ і потім подати документи для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу в Єдиному державному реєстрі. Який код ЄДРПОУ вашого ТОВ?

    Артем Клиент день назад

    Я зрозумів.Чи можу я звернутися до вас з даним питанням детальніше ? І чи можете ви зробити всі необхідні документи? ( ці всі рішення, акт передачі прийому і тд)?

    • Токмач Галина Миколаївна

      Так, можете (через функціонал сайту).

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Збільшення статутного капіталу за рахунок додаткових вкладів його учасників складається з декількох етапів:

    1. планування збільшення розміру статутного капіталу;
    2. внесення додаткових вкладів учасниками чи іншими особами;
    3. прийняття рішення Загальними зборами учасників товариства;
    4. державна реєстрація змін до статутного капіталу.
    І ЕТАП: Планування збільшення розміру статутного капіталу

    Перш за все, Загальні збори учасників мають ухвалити попереднє рішення про залучення додаткових вкладів, в якому необхідно визначити:

    • загальну суму збільшення статутного капіталу товариства;
    • коефіцієнт відношення суми збільшення до розміру частки кожного учасника у статутному капіталі;
    • запланований розмір статутного капіталу;
    • конкретизування учасників товариства та/або третіх осіб, які вносять майно, та визначити його грошову оцінку, якщо учасники виявляють бажання вносити додаткові вклади у негрошовій формі;
    • строк, протягом якого учасникам товариства необхідно внести додаткові вклади.

    Попереднє рішення про залучення додаткових вкладів є внутрішнім документом товариства, його не потрібно буде надавати державному реєстратору.

    ІІ ЕТАП: Внесення додаткових вкладів учасниками чи іншими особами

    Кожний учасник має переважне право зробити додатковий вклад у межах суми збільшення статутного капіталу пропорційно до його частки у статутному капіталі, якщо інше не встановлено в Статуті та в рішенні Загальних зборів учасників, що ухвалене ОДНОСТАЙНО.

    ВАЖЛИВО! Строк внесення додаткових вкладів не може перевищувати один рік з дня прийняття рішення про їх залучення, якщо інше не встановлено Статутом або ж рішенням Загальних зборів учасників, що ухвалене ОДНОСТАЙНО.

    Треті особи та учасники товариства можуть вносити додаткові вклади протягом шести місяців після спливу строку для внесення додаткових вкладів учасниками, які мають намір реалізувати своє переважне право, якщо рішенням Загальних зборів учасників про залучення додаткових вкладів не встановлено менший строк.

    На цьому етапі учасники товариства зазвичай цікавляться тим, що необхідно зробити першочергово: внести додаткові вклади чи прийняти остаточне рішення та провести державну реєстрацію змін?

    Насправді це питання має досить передбачувану відповідь, адже прийняття Загальними зборами учасників одного з рішення, що передбачено ст. 10 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.2018 № 2275-VIII вже прямо вказує на факт внесення додаткових вкладів учасниками, суму таких додаткових вкладів та розмір часток учасників у складі збільшеного розміру статутного капіталу.

    Однак, варто зазначити, що державний реєстратор при проведенні державної реєстрації збільшення статутного капіталу товариства не може вимагати подання платіжних інструкцій про фактичне внесення додаткових вкладів на рахунок товариства, а отже, державна реєстрація може відбуватися і без фактичного внесення додаткових вкладів учасниками товариства.

    Проте Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.2018 № 2275-VIII не передбачено жодних інструментів впливу на учасника, який не виконує своє зобов'язання щодо внесення додаткового вкладу як до, так і після реєстрації збільшення статутного капіталу. Відповідно, ефективним інструментом вирішення такої ситуації є звернення до суду.

    ІІІ ЕТАП: Прийняття рішення Загальними зборами учасників

    Протягом одного місяця з дати спливу строку для внесення додаткових вкладів, загальні збори учасників товариства приймають одне з таких рішень:

    1. затвердження результатів внесення додаткових вкладів учасниками товариства та/або третіми особами;

    2. затвердження розмірів часток учасників товариства та їх номінальної вартості з урахуванням фактично внесених ними додаткових вкладів;

    3. затвердження збільшеного розміру статутного капіталу товариства.

    У листі Мін'юсту від 07.06.2018 № 6623/8.4.3/32-18, рішенням загальних зборів учасників товариства про визначення розміру статутного капіталу та розмірів часток учасників може бути одне із вищенаведених рішень.

    ВАЖЛИВО! Здійснення додаткових внесків учасниками товариства після прийняття рішення загальними зборами і до дати державної реєстрації змін щодо розміру статутного капіталу не впливає на розмір доходів підприємства.

    В цілому ми рекомендуємо дотримуватись етапів збільшення статутного капіталу, описаних вище і, відповідно, здійснювати державну реєстрацію збільшення статутного капіталу вже після внесення всіма учасниками додаткових вкладів на рахунок товариства.

    ІV ЕТАП: Державна реєстрація змін до статутного капіталу

    Відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV, «для державної реєстрації змін до відомостей про розмір статутного капіталу, розміри часток у статутному капіталі чи склад учасників товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю подаються такі документи:

    1) заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі;

    2) документ про сплату адміністративного збору;

    3) один із таких відповідних документів:

    - рішення загальних зборів учасників (рішення єдиного учасника) товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю про визначення розміру статутного капіталу та розмірів часток учасників;

    - акт приймання-передачі частки (частини частки) у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю;

    ВАЖЛИВО! Справжність підписів учасників засвідчується нотаріально з обов'язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Законы 46 0 24 мар. 2025
Официальный блог Юристы.UA 189 1 17 мар. 2025
Официальный блог Юристы.UA 307 0 28 февр. 2025