Задайте вопрос юристу

910 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Хозяйственное право, 04 апреля 2025, вопрос №132625

Що буде, якщо є рішення суду про стягнення боргу, а у боржника немає ні коштів, ні майна?

29 грудня 2023 року прямим влучанням російської ракети було знищено все майно нашої друкарні (товариства з обмеженою відповідальністю): обладнання, меблі, комп'ютери, сировина і матеріали, документи, готова продукція на складі. У нас не залишилось абсолютно нічого. Але наші колеги і партнери допомогли нам деякий час продовжувати виконання наших зобов'язань перед клиєнтами: деяке обладнання доли нам в оренду, деяке надали в тимчасове безоплатне користування, деякі роботи дозволили виконувати на своєму обладнанні.
Але у нас залишився борг за оренду приміщення нашої зруйнованої друкарні. Орендодавець подав позов до господарського суду, який суд задовольнив у повному обсязі. Та у нас не залишилося ні коштів, ні власного майна. Чим нам загрожує виконання цієї ухвали?

Ответы юристов (2)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Якщо говорити про умисне невиконання рішення суду - ст. 382 КК України.

    Якщо невиконання пов'язане з відсутністю майна та грошей на які може бути звернено стягнення - буде повернення наказу ГС, потім повторна подача до виконавчої служби і так по кругу.

    Також може бути ініційовано стягувачем порушення процедури банкрутства відносно боржника.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Сергію!

    В такому випадку виконавче провадження на боржника може бути повернуте стягувачу без виконання.

    Частиною першою статті 37 Закону України «Про виконавче провадження» визначено перелік підстав для повернення виконавчого документа стягувачу.

    Серед них у пункті 2 статті:

    "у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, а здійснені виконавцем відповідно до цього Закону заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними".

    У зв'язку з повернення виконавчого документа стягувачу, виконавець виносить постанову, копію якої разом із оригіналом виконавчого документа направляє стягувачу.

    Виконавчі документи можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.

    Строки, зазначені в частині першій статті 12 Закону України "Про виконавче провадження", встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття.

    Виконавчий документ про стягнення періодичних платежів у справах про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок каліцтва чи іншого ушкодження здоров’я, втрати годувальника тощо може бути пред’явлено до виконання протягом усього періоду, на який присуджені платежі.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Законы 46 0 24 мар. 2025
Официальный блог Юристы.UA 189 1 17 мар. 2025
Официальный блог Юристы.UA 307 0 28 февр. 2025