Задайте вопрос юристу

910 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 05 апреля 2025, вопрос №132660 350₴

Знаходжусь на разі в США. Чи можу я тут оновити закордонний паспорт?

Знаходжусь на разі в США. Чи можу я тут оновити закордонний паспорт? Які для цього кроки? В резерві+ дані не оновлював.

Ответы юристов (5)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Чи маєте Ви паперовий військово-обліковий документ? Чи перебуваєте Ви на військовому обліку?

    З 18 червня 2024 року отримання консульських послуг та оформлення закордонного паспорту чоловіками віком від 18 до 60 років здійснюється виключно при пред'явленні електронного військово-облікового документа (е-ВОД), що містить відповідний QR-код. Його можна оформити в Резерв+ або через ДІЮ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...

    Електронний військово-обліковий документ відображається у застосунку Резерв + та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (https://reserveplus.mod.gov.ua/).

    Такий документ може бути сформований після актуалізації (оновлення) власних війського-облікових даних.

    Для отримання послуг в консульстві електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті військовозобов'язаного.

    Якщо Ви встановите Резерв+, але там буде статус «Потребує уточнення», то це статус означає, що Ви є в реєстрі Оберіг, проте не числитесь за жодним ТЦК.

    Якщо Ви отримаєте сповіщення «Дані в реєстрі Оберіг не знайдено» - це означає, що дані щодо Вас не оцифровані або ж внесені некоректно. В такому випадку необхідно письмово за допомогою поштового зв'язку або через адвоката звернутися до ТЦК, в якому Ви стоїте на обліку.

    У вищеперечислених випадках не сформується електронний військово-обліковий документ і Вам відмовлять у видачі паспорта.

    Також є ймовірність, що при формуванні електронного ВОД Ви отримаєте повідомлення про «Виявлені порушення правил військового обліку» у застосунку Резерв+ , то в такому випадку Ви також не зможете оформити закордонний паспорт.

    Щоб вирішити дану ситуацію:

    1. Ви можете спробувати виправити даний статус звернувшись до техпідтримки Резерв+ та надіслати опис проблеми на електронну пошту — cabinet-support@mil.ua або скористатися чатботом https://chats.viber.com/reserveplusbot

    2. Відправте на адресу ТЦК, де перебуваєте на військовому обліку, рекомендований лист із проханням виключити помилковий запис про порушення правил військового обліку з Реєстру Оберіг. Дане повідомлення можна паралельно продублювати і на email ТЦК

    3. Укладіть угоду з адвокатом і направте до ТЦК адвокатський запит щодо уточнення інформації про порушення, а саме дату, час, місце та суть скоєного правопорушення.

    Якщо в Резерв+ стрічка для відображення статусу про порушення військового обліку має червоний кольор, то це означає, що скоріш за все по Вам було направлення до органів Національної Поліції для примусової доставки в ТЦК та СП.

    Якщо персональні або адвокатські запити не дадуть результату (наприклад, отримаєте відмову у виправленні статусу або Вам/адвокату взагалі не дадуть відповідь), то статус " Виявлені порушення правил військового обліку" знімуть після того, як Ви явитесь до ТЦК або якщо доведете в суді, що в розшук Вас оголосили безпідставно.

    Для зняття з розшуку керівник ТЦК повинен подати клопотання до Національної поліції. На практиці, навіть, оплата штрафу не звільняє від обов‘язку прибути до ТЦК. Тому керівники ТЦК надають перевагу залишати статус «у розшуку» , щоб військовозобов‘язаний не міг нормально отримувати адміністративні послуги поки не прибуде до ТЦК.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Назаре!

    Все залежить від того чи є Ваші дані у Єдиному реєстрі, чи останніх в реєстрі немає.

    Якщо дані є, то Ви зможете без проблем подати заяву на отримання закордонного паспорту у ДП Документ, щоправда для того Вам прийдеться виїхати до іншої країни. У разі відсутності даних в Вас все одно приймуть документи й при тому надішлють Ваші дані до МОУ задля взяття Вас на облік.

    Якщо ж мова йде про отримання паспорту у консульстві України в США, то для того Вам обов'язково потрібно спочатку сформувати е-ВОД через Резерв+ або через Дію. Якщо дані не підтягнуться й е-ВОД буде сформувати неможливо прийдеться звертатися до ТЦК із заявою щодо внесення Ваших даних до Єдиного реєстру. Проте, для того потрібно розуміти чи Ви перебуваєте на обліку в ТЦК, який паперовий ВОД маєте?

    Пробували сформувати е-ВОД через Дію, аби не встіновлювати Резерв+?

    Перелік документів для оформлення паспорту https://usa.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasportn...:

    ДОКУМЕНТ 6. Електронний військово-обліковий документи з QR-кодом, сформований не раніше ніж за 3 дні до дати візиту (тільки для осіб чоловічої статі віком від 18 до 60 років, в т.ч. у випадку подачі документів для оформлення паспорта дитині).

    Відповідно до Постанови КМУ №932"Про реалізацію експериментального проекту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів" зі змінами, внесеними Постановою КМУ №370 від 01.04.2025 року:

    "12. Стосовно громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які звернулися до відокремленого підрозділу для оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон з 25 квітня 2024 р. до набрання чинності Законом України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, та їх не отримали, ДМС одноразово формує перелік відомостей, зазначених у підпунктах 1-11 пункту 5 цього Порядку, та передає їх Міноборони для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів в установленому законодавством порядку з використанням засобів захисту інформації, що мають сертифікат відповідності або позитивний експертний висновок за результатами державної експертизи у сфері захисту інформації, та з дотриманням вимог законодавства про захист персональних даних.

    На підставі відомостей, отриманих Міноборони відповідно до абзацу першого цього пункту, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки здійснюється взяття зазначених осіб на військовий облік з формуванням військово-облікового документа в електронній формі.

    Взяття на військовий облік громадян України, зазначених в абзаці першому цього пункту, здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки за зареєстрованим/задекларованим їх місцем проживання, а у разі, коли місце проживання не зареєстровано/не задекларовано, - територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, визначеними Генеральним штабом Збройних Сил.

    Взяття на військовий облік зазначених осіб проводиться без направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.

    Громадяни України чоловічої статі, зазначені в абзаці першому цього пункту, можуть отримати у відокремленому підрозділі оформлені документи за умови дійсності військово-облікового документа без його пред’явлення. Дійсність військово-облікового документа перевіряється працівником відокремленого підрозділу відповідно до пункту 10 цього Порядку.

    У разі отримання з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про недійсність військово-облікового документа отримання такими особами паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС. У такому разі пересилання таких паспортів до відокремленого підрозділу або закордонної дипломатичної установи України для організації їх видачі не здійснюється.

    13. У разі коли стосовно громадянина України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, який звернувся до відокремленого підрозділу для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, відсутній запис в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, прийом документів здійснюється без подання такою особою військово-облікового документа.

    14. У разі звернення на території України громадянина України чоловічої статі віком від 18 до 25 років, стосовно якого відсутній запис в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон таке оформлення здійснюється відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 40, ст. 1188; 2016 р., № 87, ст. 2829), Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152 (Офіційний вісник України, 2014 р., № 45, ст. 1188; 2017 р., № 2, ст. 38).

    15. За результатами внесення до Єдиного державного демографічного реєстру відомостей про осіб, зазначених у пунктах 13 і 14 цього Порядку, під час оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон ДМС формує щодо таких громадян України перелік відомостей, зазначених у підпунктах 1-11 пункту 5 цього Порядку, та передає їх Міноборони для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    16. Отримання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон особами, зазначеними у пункті 13 цього Порядку, здійснюється за умови дійсності військово-облікового документа без його пред’явлення. Дійсність військово-облікового документа перевіряється працівником відокремленого підрозділу відповідно до пункту 10 цього Порядку.

    У разі отримання відомостей з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів про недійсність військово-облікового документа отримання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон такими особами здійснюється у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС. Пересилання таких паспортів до відокремленого підрозділу або закордонної дипломатичної установи України для організації їх видачі не здійснюється.

    17. Взяття на військовий облік громадян України, зазначених у пунктах 13 і 14 цього Порядку, здійснюється територіальним центром комплектування та соціальної підтримки за зареєстрованим/задекларованим їх місцем проживання, а у разі, коли місце проживання не зареєстроване/не задеклароване, - територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, визначеними Генеральним штабом Збройних Сил.

    Взяття зазначених осіб на військовий облік здійснюється з формуванням військово-облікового документа в електронній формі.

    18. Взяття на військовий облік громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, відомості про яких передано в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів з урахуванням вимог пункту 15 цього Порядку, проводиться без направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду, крім випадків, передбачених пунктом 8 цього Порядку.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Знаходжусь на разі в США. Чи можу я тут оновити закордонний паспорт? Які для цього кроки? В резерві+ дані не оновлював.

    Так, можете, тим паче, що правила були суттєво спрощені. Якщо раніше без е-ВОД Ви не могли б отримати таку послугу, як і з порушеннями правил військового обліку, то зараз все стало простіше. Вам треба звернутися до консульства України в країні Вашого перебування або ДП "Документ".

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 16 серпня 2024 р. № 932 Київ

    Про реалізацію експериментального проекту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів

    9. Під час подання громадянами України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які перебувають за межами України, документів до відокремленого підрозділу для оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон працівником відокремленого підрозділу проводиться перевірка дійсності військово-облікового документа.

    10. Перевірка дійсності військово-облікових документів осіб проводиться шляхом електронної інформаційної взаємодії Єдиного державного демографічного реєстру, відомчої інформаційної системи ДМС та Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта”.

    12. Стосовно громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які звернулися до відокремленого підрозділу для оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон з 25 квітня 2024 р. до набрання чинності Законом України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, та їх не отримали, ДМС одноразово формує перелік відомостей, зазначених у підпунктах 1-11 пункту 5 цього Порядку, та передає їх Міноборони для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів в установленому законодавством порядку з використанням засобів захисту інформації, що мають сертифікат відповідності або позитивний експертний висновок за результатами державної експертизи у сфері захисту інформації, та з дотриманням вимог законодавства про захист персональних даних.

    На підставі відомостей, отриманих Міноборони відповідно до абзацу першого цього пункту, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки здійснюється взяття зазначених осіб на військовий облік з формуванням військово-облікового документа в електронній формі.

    Взяття на військовий облік громадян України, зазначених в абзаці першому цього пункту, здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки за зареєстрованим/задекларованим їх місцем проживання, а у разі, коли місце проживання не зареєстровано/не задекларовано, - територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, визначеними Генеральним штабом Збройних Сил.

    Взяття на військовий облік зазначених осіб проводиться без направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.

    Громадяни України чоловічої статі, зазначені в абзаці першому цього пункту, можуть отримати у відокремленому підрозділі оформлені документи за умови дійсності військово-облікового документа без його пред’явлення. Дійсність військово-облікового документа перевіряється працівником відокремленого підрозділу відповідно до пункту 10 цього Порядку.

    У разі отримання з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про недійсність військово-облікового документа отримання такими особами паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС. У такому разі пересилання таких паспортів до відокремленого підрозділу або закордонної дипломатичної установи України для організації їх видачі не здійснюється.

    13. У разі коли стосовно громадянина України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, який звернувся до відокремленого підрозділу для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, відсутній запис в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, прийом документів здійснюється без подання такою особою військово-облікового документа.

    ПРОСТІШЕ КАЖУЧИ: ВИ МОЖЕТЕ ПОДАВАТИ ДОКУМЕНТИ. ДАНІ ПРО ВАС БУДУТЬ ПЕРЕВІРЕНІ, АЛЕ ЯКЩО ВАС НЕ БУДЕ ВИЯВЛЕНО В РЕЗЕРВ+, ВАС АВТОМАТИЧНО ПОСТАВЛЯТЬ НА ОБЛІК ТА ПЕРЕДАДУТЬ ВІДОМОСТІ ДО УКРАЇНИ. АЛЕ ПОСЛУГУ ВИ ОТРИМАЄТЕ.

    З повагою! Щасти Вам!

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    1. ДЛЯ ОТРИМАННЯ (ПЕРЕОФОРМЛЕННЯ) ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА В КОНСУЛЬСТВІ УКРАЇНИ В США, У ВАС ПОВИНЕН БУТИ ДІЮЧИЙ ВОД (АБО ПАПЕРОВИЙ АБО ЕЛЕКТРОННИЙ).

    ЕЛЕКТРОННИЙ ВОД МОЖНА СФОРМУВАТИ ЧЕРЕЗ "РЕЗЕРВ +."

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

    ПОСТАНОВА

    від 16 травня 2024 р. № 559Київ

    "Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа"

    {Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ№ 721 від 18.06.2024}

    Відповідно до частини дев’ятої статті 1 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” Кабінет Міністрів України постановляє:

    2. Установити, що військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності цією постановою, вважаються дійсними на всій території України до видачі військово-облікового документа нового зразка.

    ЗАТВЕРДЖЕНО

    постановою Кабінету Міністрів Українивід 16 травня 2024 р. № 559

    "Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів"

    9. Військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.

    ---

    У разі коли відомості, зазначені у графах 1-5,8, 13 та 14 електронного військово-облікового документа не відповідають відомостям, що містяться у Реєстрі «Оберіг», він вважається недійсним. Про це йдеться у постанові Кабміну від 16 травня №559, яка набула чинності 18 травня, і якою затверджено нову форму ВОД.

    Про які саме відомості, невідповідність яких з Реєстром «Оберіг», буде означати недійсність військового квитка, йде мова?

    Відповідно до додатку до постанови 559, у графі 1 зазначається належність до військового обов’язку (призовник, військовозобов’язаний, резервіст). У разі коли громадянин України виключений з військового обліку, зазначається категорія військового обліку, з якої він був виключений.

    У графі 2 зазначається номер картки платника податків, у разі його відсутності – серія та номер паспорта.

    У графі 3 для військовозобов’язаних та резервістів зазначається склад відповідно до положень статті 5 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» (рядовий, сержантський і старшинський, офіцерський), для призовників – не заповнюється.

    У графі 4 для військовозобов’язаних та резервістів зазначається військове звання (для громадян, виключених з військового обліку, зазначається військове звання на дату виключення з військового обліку), для призовників – не заповнюється.

    У графі 5 цифрами зазначається військово-облікова спеціальність, визначена громадянину відповідно до переліків, які затверджені Міноборони (для військовозобов’язаних та резервістів СБУ зазначається профіль відповідно до переліку, затвердженого СБУ).

    У графі 8 - наявність відстрочки.

    У графі 13 зазначаються дата взяття на військовий облік, найменування районного, міського ТЦК або його відділу (відповідного органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку. У разі зняття або виключення громадянина з військового обліку зазначаються дата і причина зняття (виключення) з військового обліку відповідно до положень статті 37 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу».

    Графа 14 заповнюється відповідно до положень статті 37 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» у разі: зняття з військового обліку з таких причин, як призов, направлення чи прийняття на військову службу або вступ на навчання у заклади фахової передвищої військової освіти, вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти; направлення на альтернативну (невійськову) службу; направлення для відбування покарання до установ виконання покарань; виключення з військового обліку з таких причин, як визнання непридатним до військової служби або досягнення граничного віку перебування у запасі.

    ---

    Закордонний паспорт можна оформити:

    https://usa.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/osoblivo...

    "Отримання консульських послуг чоловіками віком від 18 до 60 років здійснюється виключно при пред'явленні електронного війського-облікового документа, який містить QR-код.

    Електронний військово-обліковий документ генерується у застосунку Резерв + та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Такий документ може бути сформований заявником самостійно після актуалізації (оновлення) власних війського-облікових даних.

    Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.

    Вказані вимоги також стосуються і випадків, коли чоловік призовного віку звертається за отриманням консульської послуги в інтересах своїх неповнолітніх дітей (крім випадків, коли інший з подружжя є іноземцем або особою без громадянства).

    Без пред'явлення електронного війського-облікового документа чоловіки віком від 18 до 60 років можуть оформити лише посвідчення на повернення в Україну."

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Згідно з офіційною інформацією на сайті посольства України в США

    https://usa.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasportn...

    https://usa.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasportn...

    https://usa.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/osoblivo...

    Отримання консульських послуг чоловіками віком від 18 до 60 років здійснюється виключно при пред'явленні електронного війського-облікового документа, який містить QR-код.

    Електронний військово-обліковий документ генерується у застосунку Резерв + та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Такий документ може бути сформований заявником самостійно після актуалізації (оновлення) власних війського-облікових даних.

    Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.

    Вказані вимоги також стосуються і випадків, коли чоловік призовного віку звертається за отриманням консульської послуги в інтересах своїх неповнолітніх дітей (крім випадків, коли інший з подружжя є іноземцем або особою без громадянства).

    Без пред'явлення електронного війського-облікового документа чоловіки віком від 18 до 60 років можуть оформити лише посвідчення на повернення в Україну.

    Тому раджу спочатку звернутися до посольства та вияснити безпосередньо у них вимоги щодо отримання консульських послуг.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України