Начните консультацию с юристом онлайн
Сын 16 лет,в шлеме,ехал на мотоцикле,за ним гналась полиция, врезался в машину,в реанимации,водитель не пострадал.Полиция гналась за мотоциклом.Что делать?Что грозит по-закону?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Сын 16 лет,в шлеме,ехал на мотоцикле,за ним гналась полиция, врезался в машину,в реанимации,водитель не пострадал.Полиция гналась за мотоциклом.Что делать?Что грозит по-закону?
Складне питання. Головне, аби з сином все було добре та він відновився. Щодо відповідальності, то наперед говорити складно. Що теоретично може бути:
1. Якщо жертв немає, то скоріше за все мова йде про адміністративну відповідальність за статтею 124 КУпАП. Але ще потрібно довести, що винен саме Ваш син, має бути розгляд справи у суді. Чи склала поліція протокол?
Стаття 124. Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, -
тягне за собою накладення штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Примітка. Особа, цивільно-правова відповідальність якої застрахована, звільняється від адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, за умови, що учасники дорожньо-транспортної пригоди скористалися правом спільно скласти повідомлення про цю пригоду відповідно до Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".
2. Якщо син не мав водійського посвідчення, мова йде про статтю 126 КУпАП. Штраф 3400 грн.
Стаття 126. Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред’явила їх для перевірки, або стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами
Керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред’явила у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в посвідченні водія відповідної категорії, реєстраційному документі на транспортний засіб, а також полісі (договорі) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"), або не пред’явила електронне посвідчення водія та електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов’язкового страхування у візуальній формі страхового поліса, а також інших документів, передбачених законодавством, -
тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами, -
тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
Керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами, -
тягне за собою накладення штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті, -
тягне за собою накладення штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п’яти до семи років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Примітка: Положення частин першої та другої цієї статті не застосовуються до осіб, які у встановленому порядку навчаються водінню транспортного засобу.
Не думаю, що є підстави для кримінальної відповідальності. Все ж таки для точної відповіді потрібно розуміти всі обставини справи. Головне - аби по здоров'ю все було добре!
З повагою! Щасти Вам!
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ВАШОМУ СИНУ СКОРІШОГО ОДУЖЕННЯ.
ТАКОЖ ДУЖЕ ВАЖЛИВО - ЧИ Є У ВАШОГО СИНА ПРАВА НА КЕРУВАННЯ МОТОЦИКЛОМ.
Законодавство України чітко регулює питання відповідальності за керування транспортними засобами особами, які не досягли відповідного віку. Однак батьки або законні представники також можуть бути притягнуті до відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків.
Аби отримати посвідчення водія, необхідно пройти курси в автошколі, а після цього – успішно скласти іспит.
Окрім цього, мотоцикл чи мопед повинен обов’язково бути зареєстрованим та мати номерний знак.
За невиконання вищезазначених вимог (наявність посвідчення водія з відповідною категорією, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та державні номерні знаки) встановлено адміністративну відповідальність.
Яка відповідальність передбачена законом?
1. Адміністративна відповідальність.
Згідно зі статтею 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), керування транспортним засобом без відповідних документів (у тому числі без посвідчення водія відповідної категорії) тягне за собою адміністративну відповідальність.
• Якщо неповнолітній (до 16 років) керує скутером або мотоциклом без водійського посвідчення, відповідальність покладається на його батьків або осіб, які їх замінюють.
• Штраф може становити від 3 400 до 40 800 гривень, залежно від обставин правопорушення (ч. 2, 3 ст. 126 КУпАП).
Крім того, за передачу керування транспортним засобом особі, яка не має права керування, передбачений штраф у розмірі 3 400 гривень (ч. 2 ст. 126 КУпАП).
2. Кримінальна відповідальність.
У випадках, коли неповнолітній, керуючи транспортним засобом, спричинив ДТП із тяжкими наслідками, може настати кримінальна відповідальність відповідно до ст. 286 Кримінального кодексу України.
• Якщо порушення правил дорожнього руху спричинило середньої тяжкості чи тяжкі тілесні ушкодження або смерть людини, винний може отримати позбавлення волі строком до 10 років із позбавленням права керування.
• У випадку, якщо дитина не досягла віку кримінальної відповідальності (14 років), відповідальність можуть нести батьки за статтею 184 КУпАП за неналежне виховання.
Батьки несуть адміністративну відповідальність за допущення дитиною правопорушень.
1. Адміністративна відповідальність.
Згідно зі ст. 184 КУпАП, якщо дитина вчиняє адміністративне правопорушення (зокрема, керує скутером або мотоциклом без прав), на батьків може бути накладено штраф від 850 до 5 100 гривень.
2. Цивільно-правова відповідальність.
Якщо неповнолітній заподіяв шкоду майну чи здоров’ю інших осіб, відповідно до ст. 1179 Цивільного кодексу України, матеріальну відповідальність нестимуть його батьки або опікуни.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Оксана!
Найшвидшого одуження Вашому сину!
Ваш син має водійське посвідчення? На якій підставі його переслідувала поліція? Водій авто не постраждав, тобто мова не йде про телесні ушкоження? Ви вже знайшли адвоката за місцем ДТП?
Якщо водій авто не має тілесних ушкоджень, то мова може йти тільки про адміністративну відповідальність.
Відповідно до статті 2 КУпАП законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України.
Відповідно до вимог, установлених пунктом другим частини першої статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин, зокрема, недосягнення особою на момент вчинення адміністративного правопорушення 16-річного віку.Отже, неповнолітня особа у віці від 14 - ти до 16-ти років, - не може бути притягнута до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення.
Невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу, -
тягне за собою накладення штрафу в розмірі дев’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
Невиконання вимог уповноваженої посадової особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, про зупинку транспортного засобу -
тягне за собою накладення штрафу в розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ЗУ “Про дорожній рух” у 2024 р. водійське посвідчення в Україні можна отримати в залежності від категорії:
Керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред’явила у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в посвідченні водія відповідної категорії, реєстраційному документі на транспортний засіб, а також полісі (договорі) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"), або не пред’явила електронне посвідчення водія та електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов’язкового страхування у візуальній формі страхового поліса, а також інших документів, передбачених законодавством, -
тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами, -
тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
Керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами, -
тягне за собою накладення штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті, -
тягне за собою накладення штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п’яти до семи років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Після оформлення поліцією матеріалів у справі про адміністративне правопорушення по статті 124 КУпАП працівники поліції передають їх до суду за місцем вчинення правопорушення. Законодавством не передбачено можливість змінити підсудність (передати матеріали в інший суд) по місцю проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Водій, який вчинив ДТП при розгляді справи користується правами передбаченими статтею 268 КУпАП. Він має право збирати докази, що спростовують його вину. При цьому слід пам’ятати, що в Україні діє презумція невинуватості, а тому водій вважається не винним якщо докази не свідчать про інше. Доведеність або не доведеність вини буде встановлювати суддя на підставі оцінки доказів, що йому надала поліція, можливий винний водій, потерпілий.
1. Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, -
карається штрафом від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.
2. Ті самі діяння, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, -
караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.
3. Діяння, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони спричинили загибель кількох осіб, -
караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.
Примітка. Під транспортними засобами в цій статті та статтях 286-1, 287, 289 і 290 слід розуміти всі види автомобілів, трактори та інші самохідні машини, трамваї і тролейбуси, а також мотоцикли та інші механічні транспортні засоби.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеКатегорії, які відповідають типам мототранспорту:
Підготовка водіїв категорій А1 та А проводиться з 16-річного віку, для категорії В1 — необхідно мати 18 років.
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Насамперед, співчуваю Вам і бажаю одуження Вашому сину!
Чи мав син водійське посвідчення на керування мотоциклом?
1. 16-річний підліток має права керувати мотоциклом, якщо є посвідчення водія категорії A або A1.
Якщо посвідчення немає - це може кваліфікуватися як керування ТЗ особою, яка не має права керування — ч. 2 ст. 126 КУпАП. Санкція: штраф 3400 грн
2. Якщо син не виконував законну вимогу поліцейських про зупинку (ст. 122-2 КУпАП) - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 153 грн або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
3. Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 850 грн або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року згідно статті 124 КУпАП
Якщо водій автомобіля не постраждав, то на сина чекає лише адміністративна відповідальність.
Крім того потрібно проаналізувати чи були порушення зі сторони поліції (необґрунтована погоня, небезпечні дії поліції), адже це може мати значення для обставин справи.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, г. Днепр, 25 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Тут все залежить чи мав хлопець права. Чому його переслідувала поліція, а він не зупинявся на вимогу і т.д. Чи було порушення ним ПДД.
Управління мотоциклом або мопедом згідно ПДР України дозволяється за наявності прав категорії А на мотоцикл та категорії А1 на скутер з потужністю двигуна до 50 куб.
За керування мотоциклом без прав поліцейські вперше оштрафують водія на суму 3400 гривень, вдруге 40800 грн. Крім штрафу за відсутність прав, поліція перевірить чи зареєстрований мотоцикл згідно з нормами чинного законодавства та за відсутності реєстрації додадуть до першого штрафу суму у розмірі 850 гривень, з варіантом платного вилучення транспортного засобу на штраф майданчик, що також сплачується порушником.
Закон "Про Національну поліцію" чітко визначає перелік випадків, які надають право працівнику поліції зупинити транспортний засіб.
Це дозволено:
У всіх інших випадках вимога поліцейського зупинитись є незаконною.
Частина 1 статті 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) визначає, яке покарання передбачено за порушення правил зупинки.
Невиконання водіями вимог поліцейського передбачає накладення штрафу в розмірі дев’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (штраф у розмірі 157 грн) або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
Невиконання вимог уповноваженої посадової особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, про зупинку транспортного засобу - тягне за собою накладення штрафу в розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна (ст. 124 КУаАП). Санкція передбачає штраф в розмірі 850 грн або позбавлення права керування транспортним засобом від 6 місяців до 1 року.
Також до нього можуть бути пред'явлені вимоги за пошкодження ТЗ, що постраждав від ДТП.