Задайте вопрос юристу

910 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 07 апреля 2025, вопрос №132866

Отримання тимчасового військового посвідчення після бронювання.

Працюю на підприємстві вже 5 років.
В 24 роки, був призовником, уточнив дані через Резерв+. Коли виповнилося 25 років, не мав можливості забронюватися через відсутність ВОС та звання в Резерв+. Приписне не замінював на тимчасове посвідчення. У розшук не подавали.
У березні 2025 року в Резерв+ зʼявилися ВОС та звання. Відсутність розшуку в Резерв+. У квітні отримав бронювання.

Чи необхідно на сьогоднішній день відвідувати ТЦК щоб замінити приписне на тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного, адже Резерв+ є діючим документом як і паперовий?

Чи готуватися до сплати штрафу за порушення правил військового обліку? І яка процедура отримання 50% знижки на штраф?

Ответы юристов (2)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    На мій погляд - так, краще отримати належний паперовий ВОД, Що стосується штрафу, його не мають накласти на Вас. Знижка поки що не підписана Президентом України.

    З повагою!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Володимире!

    Чи необхідно на сьогоднішній день відвідувати ТЦК щоб замінити приписне на тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного, адже Резерв+ є діючим документом як і паперовий?

    Е-ВОД має таку ж саму юридичну силу, як і паперовий ВОД, тож приймати рішення виключно Вам.

    Чи готуватися до сплати штрафу за порушення правил військового обліку?

    Стаття 38 КУпАП. Строки накладення адміністративного стягнення.

    Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частині сьомій цієї статті, та за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).

    Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210 - 1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

    І яка процедура отримання 50% знижки на штраф?

    Поки що такої процедури немає, оскільки Президентом не підписаний відповідний закон https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/44977.

    Із текстом законопроекту Ви можете ознайомитися за посиланням Текст, підписаний Головою Верховної Ради України

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Развернуть

Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України