Задайте питання юристу

921 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Кримінальне право, 12 березня 2020, питання №13317 100₴

Задержали афериста с деньгами которые он изъял обманом, процедура возврата денег

Некий гражданин, путем телефонного мошенничества, получил 18 тысяч гривен. Один сознательный парень задержал афериста с поличным, и сдал на руки полиции. Полиция начала досудебное расследование. Заявили, что будет дознание и после этого деньги модно будет забрать. Обещали позвонить. Не позвонили. Через день дочка потерпевшей пошла в полицию. Ей дали фамилию следователя, уже другого (за два дня следователь поменялся) Дали номер ЕДРП и рабочий телефон следователя. Дозвонится по номеру нельзя - не берут трубку, дату возврата и процедуру возврата не объяснили, на все дополнительные вопросы на месте в участке, стандартная фраза - мы вам перезвоним. И следователя нет на месте. Ситуация произошла в Киеве, человек задержан в районе Севастопольской площади в присутсвии свидетелей сдан на руки полиции. Произошло это 10 марта 2020 года

Відповіді юристів (8)

    Сергеев Артем
    100%
    Сергеев Артем 5 років тому

    Юрист, м. Харків, 26 років досвіду

    Якщо слідчим суддею не було надано дозволу на вилучення особистих грошових коштів, відповідно до ч. 7 ст. 236 КПК України таке майно визнається тимчасово вилученим та підлягає поверненню, у випадку якщо воно не було заарештовано у порядку та на підставах ч. 5 ст. 171 КПК України, а саме не пізніше наступного дня.

    Для повернення

    1. Подати клопотання до слідчого про повернення грошових коштів. У прохальній частині зазначайте таке: «У разі визнання вилучених грошових коштів речовим доказом прошу надати копію постанови та копії документів про їхню передачу до відповідної установи». Таке формулювання суттєво зменшить час на подальше повернення грошових коштів.

    2. За спливом трьохденного терміну можна йти до слідчого судді. Скарга подається згідно зі ст. 303 КПК України на дії чи бездіяльність слідчого щодо неповернення тимчасово вилученого майна. На що необхідно звернути увагу пвд час подання скарги:

    – Чи накладено арешт на грошові кошти? Якщо так, – оскаржити це рішення та повернути грошові кошти у зв’язку зі скасуванням арешту.

    – Чи ідентифіковані грошові кошти, які були вилучені у рішенні суду?

    – Чи наявний підозрюваний у кримінальному провадженні та чи встановлено звʼязок між вилученими коштами та особою, яка скоїла правопорушення?

    • Игорь Клієнт 5 років тому

      Спасибо за развернутый ответ, хотел пообщаться с вами по телефону, Подскажите, по пункуту 1 - Ходатайство - это какая то стандартная форма или она пишеться в произвольной? Что надо сделать чтобы ходатайство не было проигнорировано? Человек, которого обманули пожилой, сама она не выходит из квартиры, ее дочка (тоже вписанная как свидетель в этом деле) может подойти с таким ходатайством. Там я так понимаю должна быть подпись потерпевшей?

      • Сергеев Артем
        Сергеев Артем 5 років тому

        Юрист, м. Харків, 26 років досвіду

        "(тоже вписанная как свидетель в этом деле) может подойти с таким ходатайством" - не может, т.к. она не потерпевшая.

        Как вариант - писать ходатайство о признании ее потерпевшей.

        Стаття 55. Потерпілий

        1. Потерпілим у кримінальному провадженні може бути фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також юридична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди.

        2. Права і обов’язки потерпілого виникають в особи з моменту подання заяви про вчинення щодо неї кримінального правопорушення або заяви про залучення її до провадження як потерпілого.

        Потерпілому вручається пам’ятка про процесуальні права та обов’язки особою, яка прийняла заяву про вчинення кримінального правопорушення.

        3. Потерпілим є також особа, яка не є заявником, але якій кримінальним правопорушенням завдана шкода і у зв’язку з цим вона після початку кримінального провадження подала заяву про залучення її до провадження як потерпілого.

        4. Потерпілим не може бути особа, якій моральна шкода завдана як представнику юридичної особи чи певної частини суспільства.

        5. За наявності очевидних та достатніх підстав вважати, що заява, повідомлення про кримінальне правопорушення або заява про залучення до провадження як потерпілого подана особою, якій не завдано шкоди, зазначеної у частині першій цієї статті, слідчий або прокурор виносить вмотивовану постанову про відмову у визнанні потерпілим, яка може бути оскаржена слідчому судді.

        6. Якщо внаслідок кримінального правопорушення настала смерть особи або особа перебуває у стані, який унеможливлює подання нею відповідної заяви, положення частин першої - третьої цієї статті поширюються на близьких родичів чи членів сім’ї такої особи. Потерпілим визнається одна особа з числа близьких родичів чи членів сім’ї, яка подала заяву про залучення її до провадження як потерпілого, а за відповідним клопотанням - потерпілими може бути визнано кілька осіб.

        Після того, як особа, яка перебувала у стані, що унеможливлював подання нею відповідної заяви, набуде здатності користуватися процесуальними правами, вона може подати заяву про залучення її до провадження як потерпілого.

        7. Якщо особа не подала заяву про вчинення щодо неї кримінального правопорушення або заяву про залучення її до провадження як потерпілого, то слідчий, прокурор, суд має право визнати особу потерпілою лише за її письмовою згодою. За відсутності такої згоди особа в разі необхідності може бути залучена до кримінального провадження як свідок.

        Положення цієї частини не поширюються на провадження, яке може бути розпочате лише на підставі заяви потерпілого (кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення).

        Как такового образца в этом случае нет, т.к. нужно расписать какой именно ей причинен вред.

        Примерно так

        (

        Посада, ПІП слідчого (прокурора)

        Адреса місцезнаходженняслідчого (прокурора)ПІП особи, яка складає заявуАдреса місця проживання,контактний телефон

        ЗАЯВАпро залучення до провадження як потерпілого________________________________________________________________

        (Вказати орган, що здійснює досудове розслідування)

        здійснюється досудове розслідування за кримінальним провадженням, внесеним до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № ________________ щодо

        ________________________________________________________________

        (кваліфікаційні ознаки злочину)

        за підозрою у скоєнні злочину, передбаченого ч. __ ст. ___ КК України.

        ________________________________________________________________

        (опис кримінального правопорушення та завданої моральної, фізичної або майнової шкоди)

        ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________На підставі вищевикладеного, та керуючись ч. 1 -3 ст. 55 КПК України,ПРОШУ:<>1.Залучити мене до провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № _______________ щодо________________________________________________________________

        (кваліфікаційні ознаки злочину)

        ________________________________________________________________за підозрою у скоєнні злочину, передбаченого ч. __ ст. ___ КК України, як потерпілої.Додатки:Копія витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № ____________.Докази, якими підтверджується завдана моральна, фізична або майнова шкода.Інші докази.

        )

        В идеальном варианте нужно знакомится с делом.

        Стаття 221. Ознайомлення з матеріалами досудового розслідування до його завершення

        1. Слідчий, прокурор зобов’язаний за клопотанням сторони захисту, потерпілого, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, надати їм матеріали досудового розслідування для ознайомлення, за виключенням матеріалів про застосування заходів безпеки щодо осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, а також тих матеріалів, ознайомлення з якими на цій стадії кримінального провадження може зашкодити досудовому розслідуванню. Відмова у наданні для ознайомлення загальнодоступного документа, оригінал якого знаходиться в матеріалах досудового розслідування, не допускається.

        2. Під час ознайомлення з матеріалами досудового розслідування особа, що його здійснює, має право робити необхідні виписки та копії.

        Вот примерный образец на ознакомление

        http://advokatms.com.ua/%D0%B7%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%BA-%D0%BA%D0%BB%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%BE-%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B9%D0%BE%D0%BC%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D0%B7/

        Создайте персональную заявку для непосредственного общения.

        • Игорь Клієнт 5 років тому

          Артем, спасибо за информацию, К осжалению без должных навыков ей наврятли можно будет эффективно воспользоваться.

          • Сергеев Артем
            Сергеев Артем 5 років тому

            Юрист, м. Харків, 26 років досвіду

            Согласен. Оптимальный вариант - это адвокат. Ну или в крайнем случае находить контакт со следователем.

      • Костромина Виктория
        Костромина Виктория 5 років тому

        Адвокат, м. Київ, 21 рік досвіду

        1. ходатайство пишется согласно кпк.

        2. составить его грамотно

        3. нужна нотариальная доверенность или договор с адвокатом

        • Игорь Клієнт 5 років тому

          Виктория спасибо за ответ. По третьему пункту - это доверенность чтобы можно было действовать от имени потерпевшей?

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 5 років тому

    Адвокат, м. Київ, 21 рік досвіду

    Вам нужно подать ходатайство на возврат денег - если они были изьяты, а если нет - гражданский иск на взыскание материального ущерба


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України