Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
910 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Будинок 45/2 по вул. Чикаленко (раніше Пушкінська) в Києві має підвал, який раніше був закритий броньованою дверью та мав туалети, мийки та 3 виходи. Потім його зайняв ресторан та змінив планіровку. Якщо це раніше було укриття, то чи мав ресторан його переробляти за зайняти? Якщо це було порушення законодавства, то яким чином повернути підвал в якості укриття?
Де можна одержати підтвердження в документальному вигляді, що підвал мав статус укриття?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Михайло!
Головна характеристика сховищ і протирадіаційних укриттів полягає в тому, що вони спеціально призначені для захисту людей. Також, що важливо для багатоквартирних будинків, ці захисні споруди цивільного захисту є самостійними об’єктами права власності, а не спільним майном багатоквартирного будинку.
Сховища і протирадіаційні укриття - основа фонду захисних споруд цивільного захисту. Закон забороняє передавати їх із державної та комунальної власності в приватну (хоча й допускає здачу в оренду). Власники (держава і територіальні громади) повинні забезпечувати їхню готовність до використання за цільовим призначенням.
Якщо вже так сталося в попередні роки, що сховища і протирадіаційні укриття потрапили до приватних рук, їхній приватний власник все одно зобов’язаний їх належно утримувати та в разі потреби надати для захисту населення.
Нерідко співвласникам та правлінню ОСББ відомо, що якесь приміщення неподалік начебто належить до захисних споруд цивільного захисту (сховища або протирадіаційного укриття). Щоб уточнити, чи дійсно це так, достатньо звернутися з відповідним запитом до ДСНС та органу місцевого самоврядування. Запитати: чи дійсно таке приміщення чи будівля належать до фонду захисних споруд цивільного захисту, який їхній стан, хто відповідальний за їх утримання і приведення у готовність до прийому населення, і - важливо - які категорії населення підлягають укриттю в них. Якщо виявиться, що споруда була виключена із фонду споруд цивільного захисту, можна ініціювати перевірку правомірності такого виключення та оскаржити її.
З повагою, адвокат Айвазян.