Задайте питання юристу

910 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 16 квітня 2025, питання №134621

Чи можу я подати на аліменти , чи позбавлення батьківських прав?

Добрий день, з чоловіком розвелося 2015 року, потім знову зійшлися. В 2019 році розійшлися остаточно. Він не спілкується з дітьми, має іншу родину. На аліменти я не подавала, так як вони хотіли мене позбавити батьківських прав, на основі що діти не мають прописки ( дітей він виписав сам). Зараз проживаю в Чехії в Україну їхати боюсь, так як війна і боюся що він не дасть дозвіл на виїзд. Син потребує медичної допомоги, проблеми з ногами, донька поступає навчатися. Чи можу я подати на аліменти зараз, або позбавити його батьківських прав. Так як в майбутньому боюся, щоб діти не платили аліменти йому.

Відповіді юристів (4)

    Чутчев Олег Олексійович
    Чутчев Олег Олексійович 2 дні тому

    Адвокат, м. Чернівці, 7 років досвіду

    Вітаю.

    На аліменти можете подавати в будь-який момент. Взагалі не проблема й ніякого стосунку до позбавлення батьківських прав не має.

    Щодо позбавлення батьківських прав - це дуже кропітка процедура.

    Відповідно до статті 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав якщо вони:

    1. Не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування.
    2. Ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти.
    3. Жорстоко поводяться з дитиною (застосовують фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, принижують людську гідність дитини тощо).
    4. Є хронічними алкоголіками або наркоманами (ці факти мають бути підтверджені відповідними медичними висновками).
    5. Вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини (примушення до праці або використання праці дитини, яка не досягла віку, з якого законодавством дозволяється працевлаштування, використання праці, що спричиняє істотну шкоду для здоров'я, фізичного розвитку або освітнього рівня дитини, використанням дитячої праці в шкідливому виробництві тощо), примушують її до жебракування та бродяжництва (систематичне випрошування грошей, речей, інших матеріальних цінностей у сторонніх осіб тощо).
    6. Засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

    В вашому випадку можна щось подумати на рахунок пункту 2 й то це не так легко доказати як вам здається. Тому тут наполегливо раджу якщо таки вам це вкрай необхідно звертатися по допомогу до адвоката.

    Щодо виїзду дитини. В період війни дозвіл батька не потрібен. Можете спокійно пересуватися.

    Левченко Ксенія Сергіївна
    Левченко Ксенія Сергіївна 2 дні тому

    Юрист, м. Вінниця, 18 років досвіду

    Доброго дня. Звичайно Ви можете подати на аліменти але для позбавлення батьківських прав потрібні вагомі підстави. Також Ви можете визначити місцепроживання дітей з Вами, якщо маєте постійне житло в Чехії та надасте підтверджуючі документи щодо оренди, також перевагою буде медичне лікування Вашого сина в Чехії. Якщо потрібна допомога з вирішенням проблеми звертайтесь через профіль.

    З повагою, Ксенія Левченко.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Яна!

    На аліменти я не подавала, так як вони хотіли мене позбавити батьківських прав, на основі що діти не мають прописки ( дітей він виписав сам).

    Це не є підставою для позбавлення Вас батьківських прав.

    Зараз проживаю в Чехії в Україну їхати боюсь, так як війна і боюся що він не дасть дозвіл на виїзд.

    Під час дії воєнного стану дозвіл на виїзд дитини від друго із батьків не потрібен.

    Син потребує медичної допомоги, проблеми з ногами, донька поступає навчатися. Чи можу я подати на аліменти зараз,

    На аліменти можете подати. Жодної проблеми в тому не бачу.

    або позбавити його батьківських прав.

    Тут все залежить від того чи є для того підстави. Позбавлення батьківських прав - дуже складана та довготривала процедура. При тому, Ви будете повинні довести у суді, що батько дітей умисно ухиляється від їх виховання та утримання. Крім того, цей процес відбувається за участю органу опіки та піклування за місцем проживання дітей.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Костюк Любовь Тарасовна
    Костюк Любовь Тарасовна 2 дні тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    Ддоброго дня, на аліменти можете подати в любий час, позбавлення батьківських прав доволі кропітка і складна справа, тим більш якщо діти проживають з вами така справа абсолютно безнадійна, доручення на перетин кордону дітей під час війсокового стану не потрібна. але в любому випадку для конкретної консультації та надання вам рекомендацій стосовно подальших дій потрібно більше інформації, тому в разі необхідності звертайтесь.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України